RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


LoveableMe RR -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (28.10.2015 11:27:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm
ајде ваши искуства....Три месеци по ред имам ешерихија коли, а во меѓувреме и ентерокока на микробрисевите,....матичната ми вика имајте заштитени односи бидејки се пренесува, а во систина д-р ми вика немај гајле ова не се пренесува по сексуален пат и партнерот нема потреба да пие ништо,....на кого да верувам ???


Брм-брм, повеќе искуства за ешерихија коли имаме ТУКА. Ќе прочиташ мои искуства, мене најмногу ми помогна антибиотикот цитерал, во комбинација со рецептот за бело вино и лук и чајот од диво оригано. Отвори на линкот ќе прочиташ повеќе искуства. Мм не пиеше, пошто кај него уринокултурата беше уредна.




brm_brm -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (29.10.2015 11:31:19)

а заштитени односи или не?




LoveableMe RR -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (29.10.2015 16:28:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm
а заштитени односи или не?


Подобро да имаш заштитени односи кога примаш антибиотска терапија.




Sunshine88 -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (21.6.2016 14:28:09)

Девојки искуство со стрептокока кај мажот, јас немам ништо. Брисевите ми се добри...Матичната вика терапија за него, не било страшно. Ама сега незз, за односи како, со заштита без...кај мене само TSH e 5,39 треба да го средам, ама интернистот па вика не се дава терапија, не прави проблем при забременување, гинекологот вика моа 4 да е....за да дојде до бременост, сите различно кажуваат.
Дали да си појде маж ми на уролог, гин вика нема да го примат нема основ...леле не знам више кај да се свртам..
Све ова треба да се среди за да одам на канали....




Hopeful RR -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (21.6.2016 14:43:03)

Мислам дека мм имаше стрептокока пред да правиме ивф, се среди со антибиотици. Ништо страшно не е, без грижи. Ако тебе ти се чисти брисевите, ок, и односи апсолутно со заштита, не ризикувај. Ако спермограмот му е ок, нема потреба да оди на дополнителни доктори сега за сега.

За хормоните, немам големо искуство, но секако слушај гинеколог или ендокринолог, интернистот за второ или трето мислење. Не е на одмет да консултираш и друг гинеколог, специјалист за забременување, па види што ќе ти каже.

Само нека не те фаќа паника, се се средува [sm=smiley1.gif]




Sunshine88 -> RE: Вагиналните инфекции како проблем за забременување (21.6.2016 16:11:51)

Ќе се консултирам секако со интернист...со се што треба
Ќе видиме...се трудам да сум нај смирена што може...
Сеа ми е све на пауза...дур не средиме ова све




Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 17 [18]