RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


LoveableMe RR -> RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата (4.3.2014 11:36:55)

Добро како може толку да те малтретираат со еден куп последователни снимања?

Најди некој асален доктор, вака само те малтретираат по магнетни резонанци... јас кога имав покачен пролактин, снимав хипофиза и ништо немав, сакав да се осигурам и пиев прво бромергон, потоа сменив со достинекс зошто поубаво ги поднесувам.

Кажи ти пиеше нешто, освен еутирокс? Со пролактинот како си? Нема ли некој полесен/побрз начин да го решиш ова?




kapina -> RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата (4.3.2014 16:30:54)

I drugo denes mi ja kazaa pravata dijagnoza sekundarna hipotireoza, ne e primarna kaj mene za zal, vo pon ke mi gi kazat rezultatite od ogtt testot.

Bromergon pijam i e vo red prolaktinot sega samo estradiolot i lh na 13den se nizki i nemam ovulacija, zatoa ke primam inekcii pred IVF. Pravata dijagnoza mi ja postavija srpskite endokrinoloz,i ne nasite, ovde poima nemat znaci.




kapina -> RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата (5.3.2014 22:54:37)

A inaku sega maticniot ginekolog zakazuva I za kaj lazarevski vcera I go kazaa toa venite mi se osteteni od cesto zemanje na krv I ke cekam malku da mi se sredat.




kapina -> RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата (2.3.2015 23:53:18)

Deneska bev na sistematski pregled preku firmata i vidot ne e vo red pak i sega mi rekoa ke mi pravat 3D eho na ocite a kakvo e toa nesto poima nemam maticnata mi rece na kompjuter ke me gledale ke gi cekat mi rekoa tie od trudova medicina i rez od vrodena trombofilija i toa ke mi go pravat morat mi rekoa oti vidnoto pole kaj mene e mnogu loso me teraat pak na mr no toa ke se sovetuvam so endokrinolog




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]