|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Писмо: Пред да умре мајка ми сакам да...

Редакција Рингераја, 30.5.2013
Писмо кое го трогна светот! 11 годишната Кејт состави листа на желби кои сака да ги исполни додека нејзината мајка е жива

image
/11


 

 

Мел Смај има 13 година и е мајка на две деца, 11-годишната Кејт и 15-годишниот Џејк. Но таа не може да ужива во секојдневието со своите дечиња, затоа што има рак со кој ја изгуби битката.

Откако пред 5 години дознала дека боледува од рак, Мел направила се што може за да го спречи неговото проширување.

Но секоја терапија била безуспешна, па сега Мел има уште многу малку да живее.

Нејзината 11-годишна ќерка, Кејт, ги допре срцата на милиони луѓе ширум светот.

Таа состави листа на која ги пишува нејзините желби кои сака да си ги исполни додека мајка и е жива.

Скромното девојче посакува само да си создаде убави спомени со нејзината мајка, сака да оди во Дизниленд, на концерт, на шопинг...

Откако нејзиното писмо стана мегапопуларно низ светот, собрани се илјадници фунти од хумани граѓани, кои сакаат да им помогнат на мајката и ќерката да уживаат во времето што им останува.

 

1

 

Извор: Курир

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мајка создава уметност на чинија од оброци...
Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате ваш...
7
Ако детето игра со диносауруси, значи е су...
Според студија од 2007 година објавена во списанието „Развојни истражувања“, околу една третина од малите деца во одреде...
4
Кога е време за логопед?
“Моето дете не зборува” “Сеуште не изговара Р, а има 3 години” “Почна да пелтечи” “Моето дете погрешно чита” Помош?
3
9 работи кои нема да ги правам со второто ...
Јас немам фотографија од себе како бебе. Сериозно. Такви фотографии воопшто не постојат. Тоа е затоа што сум најмала од ...
3
Анкета

Депилација
Ring

Дали сте за бразилска депилација ?

Да (72%)

Не (28%)


Број на сите гласови: 86

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!