|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Блог: Една е мајка...

Елена Стојчевска, 29.7.2021
Да така е, една е мајка, но зарем мајката не сака да излезе од дома и да си даде време на себе...дали мајката има право да живее живот каков што посакува или да биде "роб" на домашните обврски!?
Клучни зборови:

image
/11


Живееме во општество каде жената треба да се стави на последно место, пред себе да ги стави децата и сопругот!?
Дали е така...Да така е!
Ако жената се запостави сама себе и не се грижи за своето ЈАС ТРЕБА ДА ЖИВЕАМ што ќе се случи ако таа падне и не може да го издржи целиот терет на своите мајчински плеќи!?
Дозволете и на вашата жена да живее, на мајката на вашите деца да ужива.
Убавината на животот е да имаш деца и семејство, но дај си време и за себе.
Доколку не си дадеш време за себе ќе станеш роб на сопствените мисли и ќе се гушиш во потиснатите емоции.
И ние мајките имаме денови кога ни се плаче, кога сме уморни од се ни е преку глава...Но ние тоа вешто го криеме плачеме кога децата ќе спијат или кога нема да не видат, мислите се обидуваме да ги контролираме или да се помириме може така ми е судено.?
Не не ти е така судено МАЈКА, за твојата среќа и твојот живот ти си одговорна дај се време и живот на себе!
И татковците имаат обврска кон децата, не е обврска кон децата само финансиската поддршка на тие деца им треба игра и љубов двајцата родители.
А доколку имаме време за себе и мама и тато децата ќе живеат во хармонија.
РОДИТЕЛСТВОТО СЕ МАМА И ТАТО!
Елена Стојчевска

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дали на децата треба да им велиме “Браво!”?
Било да се најдеме на детско игралиште, да посетиме детска градинка или училиште, или да појдеме на роденденска забава, ...
6
Афазии во детската возраст
Афазијата најчесто се појавува кај повозрасните лица, но во клиничката логопедска пракса, иако ретко, афазијата се сретн...
5
Што не смеете да кажете додека децата јадат?
Она што им го говорите на своите малечки во текот на јадењето, подеднакво важно е и како тоа што го консумираат. Постоја...
5
Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
4
Анкета

koe ime e poubavo ve molam pomognete mi
mama2*

pomos koe ime e poubavo

Anabela (40%)

Angela (60%)


Број на сите гласови: 137

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!