|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
sandriana RR
"Dum spiro, spero" (11.2.)

Вторник, 11.6.2013

Дрдорка00
Секој ден се повеќе ме изненадува - колку повеќе зборува, толку повеќе ме остава без зборови мојата мала дрдорка. Слог по слог - нов збор. Ги ниже зборовите и плете реченици, таа мала дрдорка. И тука пак нема крај на изненадувањето и мојата среќа - секој нов зборовен состав си го прославува со песна - мојата дрдорка. Тон по тон - излеала своја композиција. Ете ја мојата денешна среќа, и животна сила - мојата дрдорка.
Кликни тука и напиши прва објава во својот дневник!
Единствени периоди од животот, незаборавни сеќавања! Сите пресвртници и важни случувања запиши ги во својот дневник. Сподели ги со Рингераја заедницата или заклучи ги само за себе.
Ако сакаш да објавиш свој коментар мораш да се најајавиш ili зачлениш на порталот.Нема коментари.

Дневник -sandriana RR

  2013
11.06.Дрдорка
11.06.Дај ми небо сила...Кликни тука за да ги видиш другите јавни дневници!
Се смееме, плачеме и растеме заедно!