|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кредит преку банка
29.10.2010 14:17:52   
mama26
невидов вакава тема овдека а познавам многу кои се заглавиле со земање кредит преку банка.знам дека има камати и дека од земеното ке испадне повеке да се вратат...не за друго туку вашите мислења за да знаат младите во што се пуштаат и да се знаат последиците.мегу нив сум и јас,до сега немам земено но не се знае...дали се исплати или не? или сепак мора да имаш сигурна и голема плата па да си сигурен дека ке ги вратиш ,во спротивно си заглавен до гуша од каматите??

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:42:55 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: кредит преку банка
29.10.2010 14:31:38   
antonie
jas i mm imavme nekoja si suma sobrano pa ni falese uste nesto i zedovme kredit.... pa seuste ni nema stignato ratata, ke vidime kako ke bide, kreditot ni e za rabota

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: кредит преку банка
29.10.2010 14:45:06   
strelec 8
imame zemeno kredit na 4 godini i treba da go isplatime do 2013 godina.ni trebaa pari bidejki vlegovme vo nova kuka.kreditot iznesuva 140.000 denari a treba da vratime okolu 190.000 denari.kamatata mesecno iznesuva okolu 1000denari.parite gi potrosivme za nepoln mesec a treba da go vrakame so godini.a idninata e tolku neizvesna.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: кредит преку банка
1.11.2010 16:34:08   
AnnaMolly RR
Ние имаме земено кредит од комерцијална банка за да купиме кола. Кредитот беше 138.000 денари. Го исплаќаме на 3 години по 4.800 и нешто денари.
Тешко еееееееее! Ама мора кола со дете.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: кредит преку банка
3.11.2010 0:33:58   
anebebe
neznam jas i mm sakavme da zememe kredit ova leto ama vo nkoja banka ne ni dadoa zatoa sto od negovata firma ne davaat potvrdi kako vraboten za podiganje na kredit,ama po dobro ni napravija barem ne se zadolzivme malku gi promenivme rabotite i pak se ke bide vo red inaku so kredit teskooo.Svekrvami imase zemeno eden i toa ne mn glem se iznamaci zenata dodeka go otpletivme sekoj mesec rata i takvi raboti,neznam jas licno ne sum mn za zemanje na kredit ako toa stvarno ne e neophodno.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: кредит преку банка
3.11.2010 10:47:50   
vesna1
Nie cel zivot sme so krediti(poslednive 10 god).Prvo zidavme kuka zedovme kredit i go otplakavme 7 godini. Potoa kredit za kola. Sega kredit za poragaj, i MM zemauste 1200 evra za da ja renovira  kupatilo vo kukata sto ni ostana od negovite. Tocno e deka ima golemi kamati, na primer na 1000 evra vrakas 1300 evra. No ako nemas koj da ti pozajmi vo momentot  moras. Nie dvajcata sme vo stabilni firmi i sigurna plata i zatoa zemavme krediti. Jas imam zemeno 1000 evra kredit i vrakam sekoj mesec po 2100 den. na tri godini.
Zdravje boze da gi vratam vise ne planiram krediti.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: кредит преку банка
28.6.2011 14:44:27   
Nadezna
imame kupeno mebel na kredit, po 7200 plakame, uste 8 rati i adio

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: кредит преку банка
28.6.2011 20:49:45   
mila mama
A ja se mislam da zemam kredit da si kupam stan vo Skopje user posted image Ama nema saglam stan bre luge, krs do krs se prodava! Tuka i gluvci odbivaat da ziveat. user posted image ke mi treba dva kredita, eden za kupuvanje i eden za renoviranje. user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: кредит преку банка
29.6.2011 7:42:55   
Палешка РР
Заглавена сум ко` Грчка user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: кредит преку банка
29.6.2011 10:50:08   
Luci
Podobro kredit od banka otkolku da pobaras od poznat, kako bese reklamata "Najdobar nacin da izgubis prijatel e da mu pobaras pari' user posted image Jas licno ne sum zemala i da ne dade Gospod da dojdam vo situacija da treba da zemam. Gi podrzuvam onie sto zemaat kredit za pogolemi raboti da receme, za kuka, stan, kola, renoviranje, ama koga ke cujam deka nekoj zemal kredit za da odi na odmor user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: кредит преку банка
29.6.2011 12:24:55   
kuklica

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

, ama koga ke cujam deka nekoj zemal kredit za da odi na odmor user posted image user posted image user posted image
e sega zede edna moja braceda taka kredit za na odmor so tri decinja e, a zaglavena e do gusa od dolgovi i kukata i se raspagja user posted image ama toa e nekoj gleda samo da si uziva

inace jas imam zemeno samo kreditna karticka 60 000 den za kujna i naporno e a kamoli pogolem kredit ama ako imas pogolema i stabilna plata drugo e

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: кредит преку банка
29.6.2011 13:10:34   
bibi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Заглавена сум ко` Грчка user posted image

И јас истотака.user posted image user posted image user posted image
Кој знае кога ке се одглавиме. Ај, здравје

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: кредит преку банка
29.6.2011 14:50:06   
Nadezna
Drugarka mi prodava stan vo Aerodrom, pisi pp ako sakias broj user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

A ja se mislam da zemam kredit da si kupam stan vo Skopje user posted image Ama nema saglam stan bre luge, krs do krs se prodava! Tuka i gluvci odbivaat da ziveat. user posted image ke mi treba dva kredita, eden za kupuvanje i eden za renoviranje. user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: кредит преку банка
17.8.2011 10:01:50   
majan
Сакаме со мм да си купиме стан, ама ќе треба да земеме и кредит. Дали имате искуства со стамбените кредити, и што мислите која од банките е најповолна со условите за кредитирање?

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: кредит преку банка
17.8.2011 23:54:25   
MERUSHKA
Eve ti strucno lice za kreditiuser posted image .jas rabotam vo banka.Moj predlog:prosetaj gi bankite,neka ti napravat kalkulacija,vidi rata,prasaj si za trosocite,provizija pri pustanje na kreditot,kolku kosta procenkata,provizija za razgleduvanje i baranje na kreditot??
Dali kamatata e fiksna ili menliva!
Stamben kredit ne e mala rabota,trebamnogu vnimavanje....


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот majan)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: кредит преку банка
2.1.2012 23:14:44   
Anonimen
Ние со мм уште не сме зеле кредит. Треба да си купиме стан, имаме готовина за 1/3 од станот, за другото јас сум да земеме кредит,а тој е повеќе да штедиме уште неколку години и да имаме помал кредит. Инаку, живееме под кирија, нема место кај неговите. И двајцата сме со добри плати, некаде околу 60 000 денари заеднички примања месечно, а одвојуваме 20 000 денари секој месец за стан(штедиме). Чие мислење поддржувате моето-кредит или неговото -штедење?

(Одговор на членот MERUSHKA)
  Непосредна врска до пораките: 16
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 9:39:30   
anedespo
Stedenje, zasto kamati da plakas bez vrska. Zasto na kamati ke ti otide skoro kolku i glavnicata sto e na kreditot.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 10:16:46   
dostickage
apsolutno,sto e mozno povekje stedenje.posto sme i nie u istiot fazon,jas sum ravela kalkulacija deka edna godina intenzivno stedenje mi spasuva 8 godini kredit.tesko e no definitivno podobro e povekje da se stedi.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 10:30:59   
Natuska85
Анонимен ние сме скоро ист случај како вашиот и еве веќе година време сме во новиот стан.Јас мислам да не чекате повеќе,да почнете да си барате стан.Може ќе заштедите за две три години и ќе плаќате помалку камата пошто главницата ќе ви е поголема меѓутоа што е со парите дадени за кирија(фрлени во воздух)user posted image .Со тие пари што ги дававме за кирија ние денес си ја плаќаме ратата од кредитот,меѓутоа знам дека за неколку години станот ќе е целосно наш нелиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 10:36:58   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Stedenje, zasto kamati da plakas bez vrska. Zasto na kamati ke ti otide skoro kolku i glavnicata sto e na kreditot.


Glupavo od moja strana. Ne go procitav ubavo postot i ne vidov deka ste veke pod kirija. Vo toj slucaj ic ne mu ja mislete, zasto veke gi davate parite so sto ke si ja plakate i ratata od kreditot, a ke si imate nesto svoe. Izvini

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 11:23:54   
Andriance
Koga sme vekje na ovaa tema...nie se razmisluvame za proektot" kupi kukja kupi stan"..epten se zagreavme..gi ispolnuvame iste uslovi e sega samo uste banka da ni odobri kredit....a i cekam ofocojalne dokument od vlada..i da aplicirame...ima nekoj drug zainteresiran na ovaa tema??

< Поракaта ја уредил Andriance -- 3.1.2012 11:24:29 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 12:58:48   
Anonimen
I nie se zainteresiravme za ovoj proekt, no mm izracunal deka ne e bas dobar, zatoa sto te obvrzuva 20 godini da plakjas, ne moze predvreme da go isplatis stanot/kreditot. A plus i kamatata prvite 5 godini e zagarantirana, a posle mozelo da skokne, odnosno slednite 15 godini bankite da ja zgolemat mnogu....kolku e mm vo pravo, eve se razmisluvame dali kje aplicirame ili ne...ama izlgeda ne sega za sega...kje pocekame da vidime kako kje ide so prvite krediti, pa posle kje sobirame dokumenti..bi mozelo i nova tema za ova da se otvori...za kupi kukja, kupi stan razmisluvanja

(Одговор на членот Andriance)
  Непосредна врска до пораките: 22
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 13:20:45   
blond
Koга ве читам со сумиве од 1000-2000 евра ми е смешно. Што се 2.000 евра? Добро може за некој се многу, за мене искрено тоа е малку.
Должна сум и јас, имам кредити, да не ви кажувам колку user posted image И плус размилуваме за нов станбен од 30.000евра да градиме нова куќа.

И после пак кукам дека нема пари. Е па кога постојано ги вложуваме во нешто, ќе нема user posted image user posted image

Од друга страна пак, работните места на мене и мм се сигурни. Мојата е 100%, неговата 99% user posted image па затоа и се опуштаме така.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 15:18:32   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: blondОд друга страна пак, работните места на мене и мм се сигурни. Мојата е 100%, неговата 99% user posted image па затоа и се опуштаме така.


e mnogu me interesira koja e taa 100% sigurna rabota???user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: кредит преку банка
3.1.2012 16:27:21   
temjana
Уфффф заборавив како изгледа животот без кредитuser posted image Кредит за стан, кредит за дошколување, башка сите картички во минус user posted image user posted image Требаше до март годинава големиот кредит да го исчистиме ама на моите им требаше помош па го продолживме за уште 2-3 години упм. Ајде млади сме ќе заработимеuser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali obozavate da vozite karting?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!