RE: Родителска средба (во училиште) (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Од деца до ученици



Порака


Yummy Mammy -> RE: Родителска средба (во училиште) (18.9.2014 9:29:22)

Nasata roditelska bese uste prvata nedela. Iskreno super si pominavme, nekako oddelenieto se pogodi epten slozno. Ucitelkite isto. Dodusa ednata e struja, stroga, onaka bas nastavnicka, a drugata e mutljak ziv, dva zbora ne znae da svrze (pretpostavuvam taka gi grupiraat sekogas, edna dobra so edna losa, pa nekoj ke gi vlece koncite). Mene me predlozija za pretsedatel, ok, prifativ, i onaka i vo gradinka jas i uste 2-3 majki gi brkavme rabotite. Site se soglasivme deka ke kupime zaednicki ucilisni materijali (za da se izbegne zavist kaj decata, koj kakvo imal, a i da ne kosta pomalku, normalno). Roditelskata bese vo vtornik, a do petokot veke site imaa plateno, priborot bese naracan i dostaven vo ucilnica, bez nikakov komentar, zamerka ili bilo sto. Who is the boss now, a? [sm=bravo.gif]

E sega, nesto sto od poodamna me cudi, baram odgovor od majki na pogolemi deca.
Sekoja generacija prvacinja kupuva televizor. Ajde razbiram deka im stoi vo ucilnicata do 3-4to oddelenie, no potoa odat vo kabinetska nastava. Eve da receme i deka ke go stavat televizorot vo kabinetot na klasniot rakovoditel. I sto se slucuva so televizorite posle toa?! Znaci do sega, site kabineti trebase da se opremeni so televizori. Toa ne e nesto sto se rasipuva za 8-9 godini. Aj ke otvoram vakva diskusija, mislam deka nema. [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]