RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Martins mom -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (12.6.2013 20:59:24)

Прекрасно друштво сум си сама на себе. Стварно си уживам во себе и тогаш најчесто си пишувам поезија[sm=angel.gif]




Hunny -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (12.6.2013 22:06:55)

Многу сакам, ама во последно време немам можност за тоа[sm=smiley13.gif]




niki -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (12.6.2013 22:09:47)

obozavam
vecerva posebno




Mihaela 2010 -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.11.2013 16:01:51)

Dobro bi mi doslo da sum sama nekolku casa,bez nikoj da me gnjavi,taka da si legacam i posvetam na sebe...ama ne veruvam u skoro vreme deka ke se sluci takvo nesto




deluxe -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.11.2013 16:18:22)

Сакам да сум сама со себе барем еднаш во денот.Да си се опуштам,едноставно си медитирам,полнам батерии за кога ќе се вратам во гужва[sm=smiley36.gif]




rina13 -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.11.2013 17:26:35)

Многу ретко посакувам да сум сама со себе, батериите си ги полнам кога има многу луѓе, настани, собиранки.




Annet -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.11.2013 20:02:06)

доволни ми се 30 минути,да се напијам едно кафе сама и така да си поседам на раат.




sandriana RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.11.2013 20:38:57)

Во последно време мнооогу сакам да сум сама со себе. Се трудам да си украдам бар половина час, за да се опремам со енергија за остатокот од денот.




Defne90 RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (20.3.2014 23:54:42)

И јас многу сакам кога сум си сама со себе,особено наутро кога си го пијам првото кафе и така си се средувам полека.Доволно ми е барем еден час така скроз сама и да си ги наполнам батериите.Исто и вечер кога сите ќе легнат да спијат обавезно останувам уште два три часа така сама со себе да си гледам некој добар филм или да си седам на форум и да си пишувам и читам.[sm=smiley1.gif]




Mila mamicka -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (8.7.2014 15:08:04)

Многу комуникативна личност сум и сакам секогаш да има луѓе околу мене. Сакам дружби, собиранки, гости и сл. Скоро секој ден сме со гости или на гости, и тоа воопшто не ми пречи. Ама, барем еднаш во месецот, сакам да си посветам време сама со себе. Што ќе правам во тоа време, и не е толку важно, важно е дека сум сама со себе. Најмногу го користам за да читам книги, поретко за гледање на серии, а некогаш само си размислувам со кафенце, си правам планови за иднината и така.




AneLav RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (9.7.2014 8:55:56)

Јас многу ретко сакам да сум сама со себе затоа што тоа ме плаши. Од секогаш сум сакала да бидам со луѓе и додека живеев во Ск секојдневно комуницирав со некого. Овде тоа ми фали, немам никого и не ми е убаво да сум сама со себе. Ми фалат дружби ми фалат пријатели.




caciana -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (27.11.2014 8:20:28)

Ne sekogas sakam DA sum sama so sebe.Najcesto sum sama so sebe koga razmisluvam nesto,inaku sakam da sum opkruzena so luge.




Snowhite RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (27.11.2014 18:11:26)

После секојдневната лудница низ која поминувам и дома, па и на работа, последно време многу сакам да сум сама со себе, ама тоа е тешко остварливо




scared RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (27.11.2014 18:19:35)

Ретко сакам да сум сама поубаво ми е во друштво




mamicki -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (27.11.2014 22:53:39)

Најмногу [sm=bravo.gif]




marchi -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (24.11.2015 14:48:37)

pretezno sakam da sum "sama so sebe" [sm=smiley36.gif]mi godi relaksacija posebno koga sakam da ispijam kafe ili da procitam nekoe spisanie




mommy_angels RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (23.1.2016 15:37:54)

Еве наречете ме лоша мајка,себична или како уште не,ама баш утрово размислував за ова.Си мислев дека кафе испиено сама со себе [sm=smiley36.gif] во мир и тишина би ми било лек за душа.Ниту на работа,ниту дома го имам тој луксуз.Си го обожавам животот,убав ми е овој период од животот кога се се сведува на излегувања во игротеки и игралишта,ама понекогаш сакам и да си се муабетам сама со себе [sm=smiley1.gif]. Ако некој нашол вакво решение со мали деца и маж нека кажува.Јас сама незнам [sm=jezicek.gif]




Defne90 RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (23.1.2016 15:49:01)

Мами сосема те разбирам.И верувај не сме себични мајки, само понекогаш и нам ни треба тишина и мир.Од секојдневните обврски на работа и дома честопати се случува да заборавиме и на самите себе.Баш затоа дека не си посветуваме доволно внимание затоа и ја посакуваме тишината и тоа да бидеме сами со себе.Решение за тоа да имаш маж и мали деца и пак да бидеш сам со себе искрено не ни верувам дека постои.Најверојатно се само по себе ќе се реши ога децата ќе ни бидат посамостојни.Дотогаш ќе уживаме со секои пет минути тишина и друштво сами со себе што ни се пружаат.[sm=smiley1.gif]




lukajana RR -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (23.1.2016 17:13:30)

Сама со себе обожавам кога сум ,едноставно ми треба за да можам да функционирам .
Сакам раат кафе ,време на нет ,некогаш само сакам да кулирам сама [sm=smiley1.gif].
Е сега колку е дозволено тоа е друго прашање .
Ама користам пладневна дремка на децата за раат кафе и секако ноќе кога ке намирам деца ,маж [sm=smiley36.gif] и сите ке заспијат тоа е време само за мене




Sunshine88 -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (8.2.2016 12:02:12)

Нај убаво ми е кога сум сама. Не дека со мм не ми е убаво, ама ете некако кога сум сама завршувам повеќе обврски, имам време да си посветам на себе, и на крај пак да седнам и да медитирам. Што знам некако сум си поопуштена сама...да сакам да сум со него, ама исто така сами да сме..ко на пуст остров. [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Колку сакате да сте сами со себеси? (29.2.2016 13:44:05)


pred izvesen period sum go pisala ova

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

pretezno sakam da sum "sama so sebe" [sm=smiley36.gif]mi godi relaksacija posebno koga sakam da ispijam kafe ili da procitam nekoe spisanie

nekolku pati stefan zaminal kaj dedo mu na selo i sum rekla juhuhu ama posle nekoe vreme ne izdrzuvam,nekako gluvo mi e tisina,ne sum naviknata na toa.posle svativ deka najubavo mi e da sum sama so sebe koga site spijat




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]