RE: Календар Лино (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Собирање



Порака


Twins -> RE: Календар Лино (14.2.2011 19:57:09)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас пратив за лино календар и за мене и за дугарка ми, ама уште не ни стигнал, а пишува во рок од еден месец по завршувањето на наградната игра. Дали му стигнал на некого?


Jas isprativ za dva kalendari za nas i eden za devojceto na edna prijatelka od drug grad>Nasite kalendari stignaa pred nova godina a nejziniot go nemase pa jas se javiv nekade pri krajot na januari vo podravka i gi prasav sto e problemot .Mi zedoa nanovo adresa i mu ispartija.Gospogjata na tel.bese mnogu fina i kaza deka site kalendari bile isprateni veke pred nova godina i deka e mozno kaj lugje koi ziveat vo zgrada (se slucuvalo cesto) da im go ukradat dolu od sandace.




Snowhite RR -> RE: Календар Лино (14.2.2011 20:58:31)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас пратив за лино календар и за мене и за дугарка ми, ама уште не ни стигнал, а пишува во рок од еден месец по завршувањето на наградната игра. Дали му стигнал на некого?


Jas isprativ za dva kalendari za nas i eden za devojceto na edna prijatelka od drug grad>Nasite kalendari stignaa pred nova godina a nejziniot go nemase pa jas se javiv nekade pri krajot na januari vo podravka i gi prasav sto e problemot .Mi zedoa nanovo adresa i mu ispartija.Gospogjata na tel.bese mnogu fina i kaza deka site kalendari bile isprateni veke pred nova godina i deka e mozno kaj lugje koi ziveat vo zgrada (se slucuvalo cesto) da im go ukradat dolu od sandace.



Јас живеам во зграда[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image] а на кој број се јави, можеш по пп да ми пратиш да не барам плс




Twins -> RE: Календар Лино (18.2.2011 11:25:49)

Snowhite sto napravi, se javi , dobi odgovor, ke ti pratat?




Snowhite RR -> RE: Календар Лино (18.2.2011 15:16:17)

Не се јавив, не знам до кога работат, затоа што можам да се јавувам после 16 часот од работа од фиксниот, па си велам да не е касно тогаш, ај можи ќе се јавам од мобилен понеделник, а сега бевме кај другарка ми заборавив да ја прашам дали нејзе и пратиле




Snowhite RR -> RE: Календар Лино (8.2.2013 10:46:51)

И оваа година не ми стигна календарот од Лино, сега се јавив и рекоа дека 4000 календари имале испратено, ама со поштата имале проблеми, не ги испорачувале и дека не сум единствена што се јавува и дека секоја година се јавуваат со истиот проблем.
Па како може така, ние зошто купуваме, собираме, праќаме?




Felly RR -> RE: Календар Лино (2.11.2013 18:15:47)

Почнавте ли да собирате мечиња за Лино Календар???
Ние лани не испративме - не јадеше ништо од кашите, а оваа година па почна да ги сака, и купуваме одвреме навреме. Ќе си ги чувам мечињата за календар.




Bethany -> RE: Календар Лино (2.11.2013 18:22:03)

Ох Фели, јас сега да не прочитав од тебе немаше ни да знам.
Ние купуваме чоколино, и приметив на кутијата да пишува за календар, ама не обрнав многу внимание на тоа.
Еве сега станав да прочитам на кутијата [sm=smiley36.gif] Е па може да се играме и ние, ете од разонода, ама ако изеде до тогаш (30.11) уште пет кутији чоколино [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Календар Лино (2.11.2013 18:33:18)

Па ти купи ги кутиите, исечи ги мечињата, а кашите чувајте ги, тамам ќе си имате за ручкање и за после Нова Година.[sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Календар Лино (2.11.2013 22:14:13)

Две години праќам ама календар нема, ај да видиме трета среќа
Ако ти фалат Фели мечиња кажи ќе ти позајмам, свеки ми носи од градинка, ајдее ќе ти позајмам[sm=jezicek.gif], ќе ти дадам де




deluxe -> RE: Календар Лино (3.11.2013 8:02:43)

Повторно се активирам за Лино календар,последниот го добивме во 2008[sm=smiley36.gif]Од тогаш пауза ,па сега повторно си збираме.Планирам да испратам за два календари,едниот за дома за во детската соба,другиот сум во план да го пратам кај ќерка ми на училиште да им ја краси училницата.Креативни идеи имаше во календарите порано,сега како се??Баш убаво ќе им дојдат некои идеи во училиште[sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Календар Лино (28.11.2013 18:42:46)

Ете нас конечно ни стаса календарот, после толку праќања и чекање оваа година конечно, убав има и игра една друштвена со коцка се игра, па ќе се позанимаваме некој ден




Felly RR -> RE: Календар Лино (28.11.2013 22:16:32)

Ние па денес ги испративме мечињата. Се надевам за некоја недела - пред Нова Година - дека ќе стигне.




elenak -> RE: Календар Лино (28.11.2013 23:42:16)

Јас престанав да купувам такви каши, ѕверчето мое по соленото е повеќе кога треба да се јаде главен оброк. Инаку се сеќавам со цимерката на факс многу јадевме чоколино, пративме мечиња за два календари и ни стигнаа, се радувавме како мали деца.[sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Календар Лино (6.12.2013 6:48:22)

Дали на некоја мамичка и пристигна Лино календарот??кај нас сеуште нема ништо[sm=zmeden.gif]




Felly RR -> RE: Календар Лино (6.12.2013 10:34:49)

И кај нас не е пристигнат уште, ама пред две години кога имавме пратено мечиња, памтам дека некој ден пред Нова Година ни стигна. Така да има уште време.




MamaKiki -> RE: Календар Лино (22.11.2015 1:37:42)

jas godinava prativ ama ne mecinja [sm=smiley1.gif]
pisuva na stranata na podravka "lenticki" e kakvi deka ne znaev isekov od kutiite kaj sto pisuva koja gramaza se(da soberam 1kg) i plus ne isprataiv samo od cokolino, ne gi koristam tolku mnogu instant kutiite max 2 vo mesecot
isprativ od lino krem a tamu meceto nemozam da go isecam , i od lino zitarki Crunch nema mece kako na cokolinoto i edno celo paketce od lino griz za varenje [sm=jezicek.gif]
ako ne da probam da sobiram mecinja 5 do krajov na mesecot [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Календар Лино (23.11.2015 9:59:10)

Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам [sm=smiley1.gif]




MamaKiki -> RE: Календар Лино (23.11.2015 10:27:14)

miana aj te molam kazimi sto e toa so klikanje...?
davaat i igracinja od lino...?




AnnaMolly RR -> RE: Календар Лино (23.11.2015 10:48:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам [sm=smiley1.gif]


И јас чекам да почнат икончињата да се појавуваат, Филип има едно Лино меченце многу малечко и не го пушта од раце, особено за спиење без него не може да заспие. Ќе го израдувам ако му освојам ново поголемко :)




marchi -> RE: Календар Лино (23.11.2015 12:02:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам [sm=smiley1.gif]


И јас чекам да почнат икончињата да се појавуваат, Филип има едно Лино меченце многу малечко и не го пушта од раце, особено за спиење без него не може да заспие. Ќе го израдувам ако му освојам ново поголемко :)

i jas sega se ukluciv da vidam ama seuste nema nisto.stefan ne e prebirlniv za nagradi za igracinja takvi raboti,sto bilo neka e [sm=zz_giggle.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]