|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како деца игравме...
13.3.2013 22:09:41   
elenaile
Igravme lastik, skokavme na jaze, igravme kuku i uste eden ton drugi igri, a isto taka znaevme i da ostaneme po cel den i da igrame na nintendo :D:D:D

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како деца игравме...
13.3.2013 22:24:38   
Tanjicka
igravme lastik, zmurka, dzamija

(Одговор на членот elenaile)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како деца игравме...
13.3.2013 22:26:35   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

igravme lastik, zmurka, dzamija
плус народнаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како деца игравме...
13.3.2013 23:07:34   
zlatcetomoe
gorenka,kckanka,lastik,dzamija

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како деца игравме...
18.4.2013 20:47:37   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: zlatcetomoe

gorenka,kckanka


какви се овие игри? прв пат слушам за нив! ај некое објанување како се играат

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zlatcetomoe)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како деца игравме...
19.4.2013 12:22:20   
Felly RR
А план никој нема спомнато, мене ми беше многу интересна игра. Дали вие игравте план?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 19:50:41   
Jana9
Lastik,plocka,sobiravme detska posta,tetris,nintendo,si igravme so barbiki,brza geografija,iks-tocka,sobiravme razni cvekinja pa gi presuvavme.Prekrasni vreminja user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 20:20:39   
Melanija RR
Ластик,плочка,народна,криенка

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 20:49:10   
Martins mom
се собиравме и по куќи, турнири на нинтендо праевмеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 20:53:15   
miana
Здрвена марија,ен,два три претвори се во.... , Царе говедре.... криенка,се прскавме со вода,се бркавме,џамија игравме,сакате ли војна ? их неможам да се сетам

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 21:09:33   
Hunny
Ластик(можев до врат да скокамuser posted image user posted image , а сега и до колена ми е тешко), џамија, фати го стапчето, народна, карти, сакате ли војна....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 22:33:39   
moni teo
vis,miznica, strkot bara boja lastik, hulahop

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 22:48:24   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

А план никој нема спомнато, мене ми беше многу интересна игра. Дали вие игравте план?

Прв пат да најдам некој што знае што е план. А и мене ми беше многу интересна игра.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 23:04:57   
ole2004
Lastik,skokanje na jaze,narodna,plocka,krienka,toplo-ladno...

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 23:09:02   
srcko moj
se igravme posto nemavme kompjuteri, od nadvor nemozea da ne priberat a sega ovie deca od doma ne izlevaat ili ako se izlezeni so mobilnite u raka :)

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како деца игравме...
10.6.2013 23:17:39   
Snowhite RR
И ние многу игравем план, иако сега врска немам како беше таа игра. Инаку и мижитатара, народна, гости, доктори...

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како деца игравме...
11.6.2013 1:57:50   
kuklicka26
Игравме мижитатара,народна,ластик,дама,џамлии,карти,јаже,вис,здрвен дедо,кошарка,....

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како деца игравме...
11.6.2013 9:12:14   
sandriana RR
камај, народна, криенка, ластик, џамија....

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како деца игравме...
11.6.2013 9:26:52   
Еки82
А онаа со растенијана у коса што се закачуваа...Татко ти бил у војска?
user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како деца игравме...
31.1.2014 1:43:24   
Defne90 RR
Kako deca igravme najrazlicni detski igri megutoa najmnogu uzivav dodeka igravme lastik,dzamlii,ne retko igravme plan,potoa krienka,krm itn.Sega koga gledam deka nema poveke takvi sobiranja na ulica kako sto se sobiravme nie koga bevme deca pa se zezavme so minuvacite pa peevme serenadi,sega decata se pred kompjuter i igraa igri po fb.Sto ni fali nam sto i ne znaevme sto e toa kompjuter i sto izrasnavme igrajki nadvor razni detski igri.Nam nisto ne ni falese togas, na denesnite deca im fali detstvo.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како деца игравме...
25.11.2014 19:01:44   
caciana
Plan , mizitatara user posted image , neka bie , lastik, cora baba. Nie bevme 6 drugarki i mnogu igravme maski igri posebno fudbal i prci user posted image user posted image ako znae nekoj koja igra e taa hahah . Kolku ni bese ubavo user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како деца игравме...
25.11.2014 19:29:29   
scared RR
жмурка,брканица, плочка, игравме домаќинки


(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како деца игравме...
25.11.2014 21:40:23   
Ki4iko
Најмногу игравме со барбики, леле мислам дека години поминавме во кроење фустанчиња user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 73
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga odite na zimuvanje skijate so vasite deca?D

Da (50%)

Ne (50%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!