RE: 8ми Март (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Дружби, случувања



Порака


Melanija RR -> RE: 8ми Март (6.3.2014 15:14:07)

Кога мм ми беше дечко и баш тазе за 8ми март му реков да не купува ништо.Ама тој сакал да биде галантен па поклон плус цвеќе па па му викам не ти е ова плус туку минус ти реков и треба да знаеш што сакам и ти кажав.И така му дојде памет [sm=smiley36.gif]
Од секогаш викав ако баш на тој ден треба да добијам цвеќе не фала несакам, а било кој друг ден секако да.А за прослава недоаѓа во предвид ,тој ден е за протест не кафана [sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: 8ми Март (6.3.2014 15:25:55)

И јас не го сакам 8-ми март.
Не сакам подароци, не сакам прослави, не сакам кафани. [sm=smiley11.gif]

Ама, годинава имаше една примамлива понуда од работа за мини турнеја низ западна Македонија и ќе одам...Ќе заборавам дека е 8-ми март и ќе одам да си го излуфтирам мозокот [sm=smiley36.gif]




kapina -> RE: 8ми Март (6.3.2014 20:02:14)

Da go slavam o voj praznik I ubavo ke mi dojde patuvanjeto so koleskite za krusevo vo sabota posle losoto iskustvo sto go imav Vo vtornikot na endokrinologija I posle neubavite nastani sto mi se slucija ovaa godina




vezilka RR -> RE: 8ми Март (7.3.2014 9:40:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана [sm=smiley36.gif]


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.




Melanija RR -> RE: 8ми Март (7.3.2014 11:13:34)

Сакам да дојдам ама ете ги немам моите права [sm=jezicek.gif] ако го бива времево па со бебе[sm=smiley36.gif] толку од моите права




LoveableMe RR -> RE: 8ми Март (7.3.2014 14:07:53)

Жени, утре е денот благодарение на кој добивме право да гласаме, да отвориме своја сметка во банка, да се вработиме, да возиме кола, да сме еднакво платени со мажите, да сме рамноправни во секој поглед, бидете горди што имало женички во минатото кои се избориле за ова што сме ние денес.

Честит празник во име на правата на жените!!!!





elenak -> RE: 8ми Март (8.3.2014 0:20:38)

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана [sm=smiley36.gif]


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.


Протестен марш низ улиците на Штип има денес, само што е во организација на политичка партија, со неколку илјади жени од цела Македонија.




Annet -> RE: 8ми Март (8.3.2014 20:15:10)

Sreken praznik mili prijatelki:)




vezilka RR -> RE: 8ми Март (10.3.2014 8:25:48)

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана [sm=smiley36.gif]


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.


Протестен марш низ улиците на Штип има денес, само што е во организација на политичка партија, со неколку илјади жени од цела Македонија.



Е така де, такви знам дека има. И тогаш по дифолт се појавуваат илјадници. Во друг случај, јадно. И така си помина и овој 8ми март, кафаните се оќарија, цвеќарите исто така, а ние жените, горди самите на себе, мислејќи дека ги имаме сите права, ќе го заборавиме вниманието и помошта од нашите мажи, до следниот 8ми март.




LoveableMe RR -> RE: 8ми Март (5.3.2015 14:16:49)

Посакувам што повеќе права за жените, што повеќе слободи и рамноправност со мажите...мислам дека полека полека се чувствува поголема еднаквост за разлика од порано иако стереотипите сеуште постојат.

Нека е среќен и нека носи што повеќе права и слободи за сите нас!!!!




marchi -> RE: 8ми Март (24.11.2015 15:23:03)

za 8mi mart sum i davala podarok na majka mi i na strinami so koja ziveeme vo ista kujka od ko se omaziv davam plus na makeata na mm ,2te strini na mm (zeni po tatko na mm) i na zena od prv bratuced na mm,3 kukji sme edno do drugo i tie mi se najbliski




marchi -> RE: 8ми Март (20.2.2016 18:37:00)

blizi 8mi mart,kaj nas niz gradov lugjeto se spremaat?vie?sto planirate? [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]