RE: Св. Валентин или Св. Трифун (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Дружби, случувања



Порака


temjana -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2012 14:06:36)

јас отидов во продавница со желба да купам продукти за торта ама кога стигнав забораив зошто сум излегла па си купив фарба за мене и пудинг видов на полиците па ми се пријаде и тоа си земав[sm=smiley36.gif] Скрос изумив зошто излегов а сакав да му направам чизкејк, не за друго туку му бев лута за неговиот роденден па нит му честитав нит торта му напраив па ајде сега да надокнадам ама....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Viktori -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2012 16:59:31)

Св. Трифун дефинитивно. [sm=smiley1.gif]




Ikana -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2012 17:05:17)

Ni toa ni toa so ogled na situacijata. Inace Trifun.




AneLav RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2012 17:22:48)

Св. Трифун дефинитивно, па наш празник си е да си го испоштуваме, а после винцето и романтична вечера со сопругот може несакајќи ке фатиме и нешто од другиов празник..... [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Не е битно важно ние си го славиме Св. Трифун.




Џесика -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2012 17:28:47)

Двата празника, ручек со многу вино и торта со јагоди во облик на срце[sm=smiley36.gif] толку успеав...




Палешка РР -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (12.2.2014 21:59:21)

Што ќе славите оваа година? Св. Валентин или Св. Трифун?
И зошто?

[sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (12.2.2014 22:17:53)

Pa ne sme bas po vinoto mnogu so maz mi,nie si preferirame pivce,a Valentin sekako deka ke slavime,kako i sekoja godina,mislam nisto posebno de,preferirame da si izlezeme sami dvajcata na vecera i da si posvetime malku vnimanie eden na drug,ako ne drugo barem na raat muabet da si napravime.E sega uspat ako mi kupil i nesto podaroce dobro ke mi dojde.Jas pak ako sum raspolozena mozam da mu go napravam omileniot kolac.[sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (12.2.2014 22:50:29)

Би славела Св. Трифун, ама мм не пие вино, а сама да пијам некако не ми оди.[sm=smiley36.gif]




mommy_angels RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 8:20:55)

АКО заспие дете на време и ако не не измори за да сме неспособни да зборуваме [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ќе си го почнеме Св.Трифун со добро црвено винце и сиренце ,а тоа си се знае кон што води [sm=zz_bounce.gif]




deluxe -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 8:43:19)

Ние си го славиме нашиот православен празник со добро винце и мезенце.Најчесто си се собираме друштво,некаде по дома[sm=zz_dance.gif]
Покасно преминуваме на Валентајн[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




princessa -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 8:50:34)

Kako i sekoja godina taka i ova si go slavime Sveti Trifun, pa pravoslavni Hristijani sme neli? Sveti Valentin e katolicki praznik i mene mi e toa praznik za mali tinejdjeri, da si kupuvaat plisani mecinja i cokoladi[sm=smiley36.gif]
Edno vince i toa mu e majkata[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




LoveableMe RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 9:31:10)

Море што да е, само да има винце и благце и добра атмосфера, па нека биде и Труфун и Валентајн [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AneLav RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 9:48:41)

Јас повеќе си го почитувам Св. Трифун, па тој си е наш празник. Меѓутоа уште откако бевме во врска со мм си излегувавме на ручек или вечера со чаша добро винце, а Св. Валентин ни беше како изговор да си купиме по некој подарок[sm=darilo.gif][sm=smiley1.gif]Не е битно во суштина , битно е човек да си го знае потеклото и традицијата, а не штети да се прифати се она што е позитивно само да не се претерува. `Значи Св.Трифун дефинитивно, но делумно со моменти и од Св.Валентин. Инаку да ви кажам нашиот празник на љубовта е на 30 септемри Вера, Надеж и Љубов.[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 15:41:21)

Не е важен денот важна е личноста/партнерот [sm=zz_inlove.gif]

Годинава блага закуска со винце и плус нешто,ама се од кога ќе заспие бебе [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 15:46:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Не е важен денот важна е личноста/партнерот [sm=zz_inlove.gif]

Годинава блага закуска со винце и плус нешто,ама се од кога ќе заспие бебе [sm=smiley36.gif]

Ahhh Melanija na koja tema i da otvoram ti samo za blago zboris[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif],me iznasmea [sm=smiley1.gif]
Ja nisto ne slavam,nikogas ne mi bil vazen Sv.Valentajn..ne sum nesto po praznicive
ama ve podrzuvam i ubavo da si gi proslavite praznicite




Melanija RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 16:05:35)

Mihaela 2010 така е [sm=smiley9.gif]неможам да не каснам барем крем бананче ама ова последниве две години
Св.Трифун и вино повеќе ми оди на некое месо ама не сум по месото па друго што оди со вино е благото [sm=smiley1.gif] На тие што ќе слават среќна слава или честит именден




Defne90 RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2014 16:47:27)

Ha ha ha ne deka kojznae kolku slavime toa pocesto si go koristime kako izgovor da ni gi pricuvaat decata pa nie da izlezeme nadvor sami.Inaku zosto da ne bi go slavele i Sv.Trifun amam kako sto rekov ne pieme vince so maz mi,inaku eopten mi e romanticno otkako ke zaspijat decata vo raka casa vince pa nesto blacko i posle se razbira edna partija dobar znaete sto pa da se zaokruzi valentin.[sm=smiley1.gif]Ama da vi kazam pravo bas i ne sme po romantikata odnosno maz mi ne e i zatoa si preferirame nekade nadvor da izlezenme bez razlika dali sami ili so drustvo.[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (14.2.2014 12:07:10)

Честит Св. Трифун и Св. Валентајн на сите Рингерајки [sm=jezicek.gif] Нека биде црвено[sm=bravo.gif]

[img]http://jatek.origo.hu//media/wysiwyg/valentinnap.jpg[/img]

[img]http://zurnal.mk/data/news/vinol.jpg[/img]





AneLav RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (9.2.2016 14:57:54)

Се ближат и двата празника јас се имам изјаснето погоре и за двата. Па сега Св.Валентин или Св. Трифун кажете вие....
Еве нешто за тие Анти-валентиновци КЛИК




Defne90 RR -> RE: Св. Валентин или Св. Трифун (13.2.2016 17:27:28)

Јас се пропив вино, маж ми не смее да пие, плус на работа баш денес, така да како што ми изгледа ќе си славам сама Св. Трифун. И нема лошо да ми биде со чашата црвено вино и мир и тишина откако синковци ќе заспијат.Па после ако го дочекам маже може и свети валентин да прославиме.И женски среќен празник што и да славите.Јас до 10 св.трифун после Св Валентин. [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]