RE: Поранешни пушачи (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Статистика на РР



Порака


KRISTIJANA* -> RE: Поранешни пушачи (15.9.2011 15:50:04)

ne pusam od koga doznav deka sum bremena 04.04.2011 [sm=bravo.gif]




JovanaJ -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2011 16:23:05)

Ne pusam tocno 7 godini. Za Nova Godina 8!!!!!!!!! Gi otkazav tocno za Nova Godina i ne zapaliv poveke nitu edna.
Mnogu mi e milo sto i mm ne pusi...eko semejstvo [sm=smiley36.gif]




temjana -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2011 18:46:00)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Браво женски само така продолжете. Јас демек ги поднамалив и скоро цеа година пушев една кутија 2-3 па понекогаш и 4 дена, ама последниов период ми е толку напорен што малтене се вратив на речиси една кутија дневно[sm=smiley13.gif]иако пушам најслаби цигари ама пак ... Здравје боже кога ќе забременам инстант ги откачувам




Maca25 -> RE: Поранешни пушачи (26.10.2011 0:00:12)

не пушев додека бев бремена и додека доев. не знам што ми швркна пак да почнам. кога почнав да работам почнав и повеќе да пушам, може по цела кутија дневно. ама на работа си имавме прекрасна голема тераса и помини замини пуш пауза. Е сега сме во нов простор, каде што немаме тераси, па треба да искачаме на улица, на Партизанска, баш пред Неуромедика да пушиме. И некако намалив на 3-4 цигари во работно време.  




miana -> RE: Поранешни пушачи (26.10.2011 9:39:14)

Prestanav da pusam od kako zabremeniv...
Nekade od 04/2007 Od toj den -nemam zapaleno cigara




maki1 -> RE: Поранешни пушачи (26.10.2011 10:32:25)

Nepusam od koga lani doznav deka sum[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image],znaci 1 god i dva meseca,nitu kafe nepiev do skoro,ama ete po 1 pocnav,a za cigarite se nadevam deka nema da mi se vrati zelbata vaka e mnogu poubavo.




ferdunde -> RE: Поранешни пушачи (26.10.2011 10:48:13)

Bev pusac edno 10-11 godini i koga ostanav trudna so prvoto dete gi ostaviv od odma....i taka 5 godini ne pusev se do eden den koga bev vo 9ti mesec so vtoroto dete pred sam poragaj koga neznam ni sama zosto izlegov na terasa i zapaliv cigara....posle toa eden period duri doev ne pusev pa pak propusiv i eve sega sum vo faza na otkazuvanje...se nadevam ke uspeam zosto mnoguu mi e poubavo koga ne pusam




Melanija RR -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:05:13)

Непушач од 27.12.2012г. ,ден претходно си ја видов на ехо малата точкичка во мене




Bilence2 -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:08:17)

Ne pusham od noemvri 2011, koga doznav deka sum bremena, pa ae do denes bidejki seuste dojam.




Viktori -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:16:52)

jas definitivno ne mozam da se pisam nepusac. ne pusac sum edna godina vo tri, pa posle pusam, pa pak nepusam i taka 15 godini unazad. Sega pak ne pusam, ama ne zn do koga. Se nadevam ovoj pat zelbata ke mi potrae. [sm=jezicek.gif]




temjanuska75 -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:19:27)

Jas pogolemi periodi sum pusac od nepusac, najdolg period nepusac mi e 9 meseci. Se tokmam pak da gi ostavam, a koga i koga ke ve izvestam[sm=smiley36.gif]




Viktori -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:21:37)

haha ista maka imame. mene najdolg peroiod mi e 2 godini, ama tikva be....[sm=jezicek.gif]




temjanuska75 -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 1:39:19)

Najsmesna bev so lepenkite, [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].Gi lepev i si pusev. Katastrofa. Ama imam nadez. Ke stanam nepusac.




bucko mal -> RE: Поранешни пушачи (14.3.2013 4:44:08)

Nepusac edna godina i tri meseci so golema zelba za cigara.ama ne veruvam deka ke propusam,mm e golem protiv cigarite koj ziv ke se rasprava.da bidam iskrena i mnogu mi se skapi tuka navistina ima visok standard ama so e mnogu mnogu e.Edna kutila cigari e okolu 10evra a tolku kostaat pampersite na sinmi,edna kutija ad mleko ili 20 kasicki da mu kupis[sm=smiley13.gif]neznam so e mnogu mnogu e ali kako vikaat nikogas ne veli nikogas[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Поранешни пушачи (12.4.2014 15:10:46)

Здраво
Јас сум непушач 16 месеци
се надевам така ќе остане
Поздрав
[sm=zz_bounce.gif]




sandriana RR -> RE: Поранешни пушачи (14.4.2014 9:55:42)

Непушач 3 години и 4 месеци - без желба за враќање во групата пушачи [sm=smiley36.gif] Убаво ми е вака [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Поранешни пушачи (14.4.2014 10:39:25)

ne pushac sum cel zivot ama puvkac sum cel zivot,taka da od vreme na vreme si pafkam uz kafe[sm=smiley36.gif]




denim -> RE: Поранешни пушачи (14.4.2014 22:42:12)

Nepusam 4 g. i 9 mess. i nemam nikakov problem so toa, potocno nemam namera da se vrakam povtorno na starite naviki [sm=smiley1.gif]
"Zaboraviv" deka nekogas sum pusela...




Annet -> RE: Поранешни пушачи (14.4.2014 22:50:35)

одамна немам запелено,некогаш кога сум во пушачко друштво ме фаќа иштаф што велиме...ама не попуштам на искушението....




SandraRo -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 14:17:12)

Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika




SandraRo -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 14:17:53)

Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika




deluxe -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 14:39:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Jas vaka imam eden mal problem :) sakam pomos da znam so da pram Znaci imav pred 3god imav mal problem znaci nesvestici (toa sigurno od pritisokot imam nizok pa i cigara)i od togas da recam se vetiv na Gospod deka ako mi pomine nema da pusam i eve do sega ne sum zapalila e sega problemot e so sakam da pusam cigari ali da pavkam znaci a za pusenje trganje cadot to nikako so mislite ima razlika

SandraRo sepak i toa pavkanjeto e pusenje. Cadot ke go vdisuvas vaka ili taka.Stom imas maka probaj da gi ignoriras cigarite, sepak ne e mala rabota nesvesticata. Dali si razgovarala so lekar od sto ti se slucuvalo onesvestuvanjeto?Dokolku nemas drugi zdravstveni problemi ,konstatirano ti e deka e od cigarite,treba da gi otkazes.Epten ako veke imas krizi, togas pafni 2-3pati I frlaj ja,ili probaj so elektronska cigara.




mamicki -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 16:14:57)

E, vaka. JAs sum strasen nikotinoman, ama vekje imam zelba da prestanam, pa kje vidam. Samo me interesira- imate li problemi so kilazata po ili za vreme na periodot na otkazuvanje od cigari i kako gi resavate?




sandriana RR -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 19:13:42)

Бидејки ги оставив цигарите кога дознав дека сум [sm=nosecka.gif] со првото дете, немав шанса да видам дали и како ќе влијае тоа врз килажата. После породување се вратив на стара тежина значи кај мене немало влијание.




Felly RR -> RE: Поранешни пушачи (25.10.2014 21:25:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

E, vaka. JAs sum strasen nikotinoman, ama vekje imam zelba da prestanam, pa kje vidam. Samo me interesira- imate li problemi so kilazata po ili za vreme na periodot na otkazuvanje od cigari i kako gi resavate?

Мм е поранешен пушач, и ДА имаше проблеми со килажата, не знам дали уште ќе оди нагоре [sm=smiley36.gif] зошто речиси една година помина, ама засега е 10 кг во +. На почетокот многу грицки јадеше додека не се одвикна, но не е само јадењето проблем, мислам дека проблем е и што не вежба.




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>