|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ХПВ вирус
4.4.2012 11:39:12   
Andriance
mislam deka mozes kaj ginekolog....ili ako ne, sigurno na urolog

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Mum Care)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 13:43:05   
Bebence te cekame
Zdravo na site. Posle se sto preziveav, eve i nesto novo: imam HPV. Ne znam kako sum go dobila, vo bremenost go nemav, a sega posle skoro 2 god od porogaj, na prviot pap test nemav , imav samo Ascus i kandida, i posle terapija so Plyginex, Flukonazol i Cansen, kontrolniot bris pokaza rezultat hpv. I bidejki mm voopsto ne mi veruva, pocna so muabetite kade si go zakacila, kako si go zakacila is l. Tolku mnogu sum voznemirena, nikogas sum nemala drug seksualen partner osven nego i stvarno ne mi e jasno kako moze seto ova da mi se slucuva. Fala odnapred

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 13:53:35   
Maca25
а да си направиш уште едно испитување?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 13:56:01   
Bebence te cekame
Pa vo rok od eden mesec dva pati pravev :(

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 15:06:30   
big_mama817
а да не ти е опаднат имунитетот малку да поработиш на покачување на имунитетот земај повеќе витамини витамин ц1000 селен бидејќи има случаеви да немат партнер сексуален или подолго да немале сексуална врска а да имат хпв вирус објасни му на маж тги дека не се стекнува само по сексуален пат дека може да и резултат на опаднат имунитет кој е резултат на сресни ситуации поззuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 15:32:28   
AnnaMolly RR
Бебенце те чекаме, а беше ли на типизација во МАНУ? И мене на Пап двапти ми покажа ХПВ, однесов брис за типизација во МАНУ и рекоа дека воопшто немам ХПВ.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 15:40:42   
Bebence te cekame
Ne bev na tipizacija,sega za pola saat ke odime zaedno so mm na edukacija kaj ginekologot

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: ХПВ вирус
19.6.2012 16:01:47   
AnnaMolly RR
Штом не си била на типизација, не се секирај додека не добиеш резултати од таму.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: ХПВ вирус
20.6.2012 8:16:38   
Bebence te cekame
Vcera imav strasna kavga so mm. Ne samo sto ne sakase da odime na ginekolog da ni objasni sto e kako e, tuku ne sakase ni da me soslusa koga mu kazav kakvi se raboti procitav na forumov. Bukvalno otidov doma so ispecateni statii od doktori vo vrska so hpv, ama nisto ne se ni potrudi da gi vidi a kamo li da gi procita. Misli deka znae se za hpv-to i nema sto da me slusa. I ona sto najmnogu me pogoduva e deka ne se sekira kakvi posledici moze da imam ako mi dijagnosticiraat hpv posle tipizaciata, tuku mi vika: ti trebase da mislis sto pravese so toj sto ti go prenel virusot. Nikogas nema da mi veruva deka mi bil eden i edinstven vo zivotot.
Jas se slusnav so ginekologot telefonski i mi kaza deka dijagnozata ne e hpv, tuku promena na kletki sto ukazuvaat na virusna infekcija ili taka nesto. Ke se vidi dali imam hpv posle tipizacijata posle 6 meseci. Zosto tolku moram da cekam? Do togas treba da pijam vit C od 1000mg.
Za 6 meseci so vakva nervosa i kavga doma, ne znam ni dali ke ostaneme zaedno so mm.


_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: ХПВ вирус
20.6.2012 8:38:50   
bebe82
Извини што вака ќе бидам дрска, ама дали ти е јасно дека може тој да ти го пренел. Ако ти е единствен сексуален партнер, тогаш може и од него да си го закачила. Може да си го имала и неколку години и да не се појавува, односно да биде скриен, а сега после породувањето, намален имунитет, стрес, и ете се појавува на ПАП.

И тоа на нет го пишува, а мене и гинекологот ми го кажа.
За тоа фино лепо, ти место да му се плашиш што не му се пуштиш. Од каде ОН тебе ти го донел - тоа е прашањето !!!!


Мислам ејјјј, кај си во хаос, па уште и некој доплонително да те малтертира.

Јас би ти препорачала, нервоза ВООПШТО, стрес НИ ПОД РАЗНО, а мноооогу морков, брокула, спањак, телешко месо, и ПЛУС земи си една доза алое вера + ц витамин и ќе видиш дека ништо ќе немаш после 6 месеци.

Ова е проверена терапија! user posted image

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: ХПВ вирус
20.6.2012 8:56:26   
Bebence te cekame
Fala ti duso za podrskata.
Mu kazav deka ako nekoj seksualno mi go prenel e on, bidejki on e toj sto so kakvi ne drolji se baftaral. NAvodno pravel isputuvanje pred 5-6 godini i nemal nisto Ginekologot mi rece deka toa vreme, brisovite ne gi stavale vo medium i da imalo nesto, mozno bilo da ne pokaze nisto. Ama kako da mu odgovara sekogas mene da me nasamaruva, kako da uziva da me gleda da patam…
E kako da ne se nerviram, i da izbegnam stresni situacii???


_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: ХПВ вирус
29.6.2012 20:54:16   
Pepelaska *
Ги прочитав сите постови и страв ме фати.Денес бев со резултатите од ПАП.Имало сомневање на вирусни инфекции ( хпв) и се што се испитало не ми е добро.Докторката ми рече ке повториме за 6 месеци па ако има нешто ке одиме понатаму а дотогаш ми даде вагинални секој месец по менструација 10 дена да ставам, да пијам витамини.
Ја прашав дали треба да се плашам или не , рече сега засега не е страшно , само сомневање е , ке видиме за 6 месециuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: ХПВ вирус
20.9.2012 13:57:17   
Bebence te cekame
Мене ми се наближува шестиот месец и ме фаќа страшна паника: што ако имам нешто, што ако ми биде нешто, што ќе рече мм, се ме сеќира. Што е најлошо, еден период секојдневно пием Вит Ц 1000мг и масло од ајкула Олигавит, а сега почнав и да ги заборавам. Што треба друго за зајакнување на имунитет?

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: ХПВ вирус
20.9.2012 14:51:07   
Barbicki2
i mene mi izleze cin1,mi zede maticnata bris i cekam uste rezultati,mislamima jaki vitamini sto se za imunitet,mi rece ke mi prepise,ama da vidime rezultatite. i jas pijam omega 3,bkompleks,b6,calcium,magnezium i cink,a citav deka treba b-karoten za hpv virus.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: ХПВ вирус
20.9.2012 15:56:01   
sandriana RR
Многу помагаат и производи од Алое вера-јас конкретно пиев гел, и имаше резултат.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: ХПВ вирус
28.9.2012 9:06:47   
Barbicki2
Negativen mi e naodot za hpv virus,e sega za cin1 neznam dali vitamini da pijam ili nesto drugo?

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: ХПВ вирус
3.10.2012 15:26:28   
mila12
bebence gi procitav tvoite objavi i mnogu me izrevoltira reakcijata na mazot ti!neznam zosto se luti ,treba da odi na lekar i da se informira podetalno. mnogu luge go imaat toj virus i neznaci deka ako prethodnite pap testovi bile dobri deka go nemalo virusot. isto taka ne znaci deka promenite na epitelot se predizvikani bas od hpv,ima i drugi pricini za lezii na epitelot.nekoi zeni go nosat cel zivot virusot pa nemaat nikakvi promeni i imaat dobri pap testovi a ima nekoi zeni sto nemaat hpv virus pa imaat naod na pap testot. kolku sto te razbrav ti go imas samo izvestajot od pap testot ,zaokruzeno ti e poleto za epitelni promeni i PREPORACANO ti e da napravis HPV tipizacija!!!! toa apsolutno ne znaci deka imas HPV! so tizacija se dokazuva dali imas HPV ili ne a ne so pap testot,pap testot samo dava somnez deka MOZEBI ima hpv infekcija!!! ti napravi li tipizacija?

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: ХПВ вирус
10.10.2012 12:53:20   
Bebence te cekame
Ne sum bila da napravam tipizacija, treba na krj na mesecov. Ama mnogu mi e strav. Seuste imam afti vo usta (koi mi izleguvaat poradi namalen imunitet), pa ne znam kolku e logicno sega da pravam tipizacija. Da zakrepnam malku barem. Pijam dva pati dnevno Plivit vit c po 500mg, i Olisalvin maslo od ajkula. Valjda ke bide se ok

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот mila12)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: ХПВ вирус
10.10.2012 12:59:18   
dostickage
Bebence te cekame za HPV znam koristea nekoi vaginaleti od Zlatna Pcela. Nesto na baza na maticen mlec i znam deka Aloe Vera gel brkase rabota .

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: ХПВ вирус
10.10.2012 14:01:30   
Pepelaska *
И јас треба следниов месец да одам на повторен брис, имаше некои промени клеточни и ми рече може и да е тоа хпв, ама ќе видиме, ставам после секоја менструација вагинални Гинекс форте и се трудам да јадам витаминска храна

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: ХПВ вирус
29.11.2012 8:56:34   
Bebence te cekame
Mnogu sum srekna!!! Vcera stignaa rezultatite od PAP iiii - NEMAM NISTO!!! Dodusa samo Candida, ama toa ne e ni malku zagrizuvacko vo sporedba so ona sto me plasese.

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: ХПВ вирус
26.12.2012 14:31:18   
miana
Denes gi zemav rezultatite od MANU
nema prisustvo na Human papiloma virus user posted image Yeeeeeeeeees

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: ХПВ вирус
26.12.2012 17:38:24   
Pepelaska *
И мене ми стигнаа вчера од папот, сега ми беше супер ама др ми рече пак ке повториме за 6 месеца оти можело пак да нападне вирусотuser posted image .
ако бил тогаш добар еднаш годишно морало да се следи.

А дотогаш гинекс форте и витамини кои ме тераат на јадењеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: ХПВ вирус
27.12.2012 8:14:51   
majka na eva
и кај мене резултатите од пап тестот покажуваат дека имам ХПВ и ЦИН-1 ,а проблемот е во тоа што сум бремена...и јас наместо да се радувам user posted image тажна сумuser posted image .незнам што може да биде.вчера бев на лекар ми направија ХПВ-ТИПИЗАЦИЈА за да се види дали е високо ризичен или не,и сега резултати после 3 недели,незнам како ќе издржам.се плашам ако е високо ризичен да не треба да абортирам или спонтано да дојде до нешто такво...user posted image ајде ве молам утешете меuser posted image пишете кој знае повеќе околу тоа дали може успешна бременост со хпв и цин1?ве молам пишетеuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: ХПВ вирус
27.12.2012 8:20:08   
Mihaela 2010
Jas edna godina pred da ostanam trudna imav HPV visoko rizicen i cin 1....posle si ostanav i fala bogu se bese vo red,znam samo deka koga go otvori ginekologot kartonot i koga vide deka sum bila so visoko rizicen malku me iskara zosto ne sum dosla na konrtola ama se si bese vo red,duri i posle nekolku meseci kontroli neli nemav nisto,samo kandida...
E sega malku se uozbiliv okolu tie raboti pa januari odam da napravam PAP ,trebase minatiot mesec ama epten bev bolna pa mi otkazaa,ako bide se vo red moze i da pocnam so vtoro deteuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?