|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ХПВ вирус
17.2.2010 10:34:33   
elence
doktorot mi rece deka nema potreba sega od tipizacija, tuku za 3-4 meseci kontrolen PAP da napravime, ood pricina sto najverojatno nemam HPV, zasto papot bil nejasen. Kako sto pisav, jas insistirav da napravime tipizacija, pa sega cekam rezultati. I da imam HPV najverojatno ne e visoko rizicen zasto ne e prosleden so displazija. Vaka nemam vidlivi ranicki ili kondilomi. Vo zavisnost od rezultatot na tipizacijata ke vidime dali ke pravam i kolposkopija.  

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: ХПВ вирус
19.2.2010 23:42:23   
suzeto
za endometrioza koj e dobar vo sistina,dali rabotaat zaedno kako tim ili treba da si odberes nekoj mnogu gi ima site se za razlicno?

(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: ХПВ вирус
8.3.2010 14:44:22   
elence
konecno gi dobiv rezultatite od tipizacijata i izleze deka NEMAM HPV!!!user posted image user posted image user posted image
Toa znaci deka papot bil lazno pozitiven user posted image
Zatoa na site vi preporacuvam koga ke imate neureden  naod koj sto vika "moznost za hpv", kako sto bese slucaj so mene, vednas napravete tipizacija, za da si ja skratite agonijata.
Jas mnogu bev uplasena, ama sega se vo red.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: ХПВ вирус
8.3.2010 14:52:57   
Enika
Браво Еленче..баш ми е мило...сега релакс и уживај...и сепак внимавај на имунитетотuser posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: ХПВ вирус
10.3.2010 12:17:37   
alex_mo
    Девојки ,ве молам за помош.Тука некаде на форумов пред некое време читав за ваши природни рецепти за лечење на ХПВ.Имаше еден со вино и др...ама неможам да најдам каде сум читала.Сега немам многу време ,па затоа ве замолувам ако може да ми го најдете и да ми пишете или на ПП.Итно ми треба,за блиска личност......Фала ви многууууууу....

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: ХПВ вирус
11.3.2010 11:03:31   
suzeto
i mene mi treba lekot plisssssssssssss

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: ХПВ вирус
11.3.2010 17:03:51   
alex_mo
  Ajde ve molam pisete za lekot..mnogu itno mi treba.....Neznam od kogo bese pisan..........
Gi molam i moderatorite ako mozat da pomognat.......

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: ХПВ вирус
11.3.2010 17:07:21   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Ajde ve molam pisete za lekot..mnogu itno mi treba.....Neznam od kogo bese pisan..........
Gi molam i moderatorite ako mozat da pomognat.......



ај види тука
http://www.ringeraja.mk/forum/m_19609/mpage_1/key_/tm.htm#19609

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: ХПВ вирус
11.3.2010 19:05:12   
alex_mo
   Април фала што си се потрудила ама ништо нема таму.Ова со рецептот го читав поодамна,ама изгледа тие постови се избришани,па ако некој се секава или го знае рецептот нека пише.Сигурно знам дека имаше вино старо 3 год и незнам што др.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: ХПВ вирус
11.3.2010 20:16:51   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

  Април фала што си се потрудила ама ништо нема таму.Ова со рецептот го читав поодамна,ама изгледа тие постови се избришани,па ако некој се секава или го знае рецептот нека пише.Сигурно знам дека имаше вино старо 3 год и незнам што др.


alex_mo, обиди се овде


http://www.ringeraja.mk/forum/m_9433/mpage_2/tm.htm





(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 13:03:55   
alex_mo
Ништо Април ни тука
Фала....

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 17:24:55   
Adrijana
Zenicki aj vi se molam da mi kazete nekoi raboti.Na mama testot i pokaza deka ima HPV cin 2, treba da odi na tipizacija vo MANU, epa ako mozete da mi kazete, kako odi seto toa, da ne treba da se zakaze, kolku vreme se ceka za rezultati, mora li licno da se odi, i kade se naoga, ama ubavo da mi objasnete, i toa ako ste vo moznost uste sega?

_____________________________



(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 17:34:20   
Adrijana
Zenicki stvarno mi e itno, aj vi se molam da mi pisete

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 18:07:54   
Sandric
Tipizacijata vo manu se vrsi so bris zemen od ginekolog. Najcesto go nosis sam ili eventualno doktorot go nosi ( toa se zavisi kako e on organiziran).
E sega rezultatite ne mi teknuva kolku se cekaauser posted image

(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 18:20:45   
elence
Jas tipizacijata ja pravev vo remedika, kaj mojot doktor, odnosno tamu mi go zemaa brisot, oni go odnesoa vo manu i za dve nedeli jas samo si otidov kaj doktorot da mi gi dade rezultatite. Zanaci bez nikakvo zamaranje. Plativ 3.500 den, alal neka im se parite. A inaku se ceka za rezultat najmalku 2-3 nedeli

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 18:55:45   
Adrijana
3.500 denari li?
a kade tocno se naoga MANU?

_____________________________



(Одговор на членот elence)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: ХПВ вирус
12.3.2010 21:05:56   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

3.500 denari li?
a kade tocno se naoga MANU?


на судска палата...автобуската кај судот

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: ХПВ вирус
13.3.2010 9:23:01   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Zenicki aj vi se molam da mi kazete nekoi raboti.Na mama testot i pokaza deka ima HPV cin 2, treba da odi na tipizacija vo MANU, epa ako mozete da mi kazete, kako odi seto toa, da ne treba da se zakaze, kolku vreme se ceka za rezultati, mora li licno da se odi, i kade se naoga, ama ubavo da mi objasnete, i toa ako ste vo moznost uste sega?


Gledam deka poveketo ste tuka, aj od novo i ubavo da mi objasnete sto e kako e, i nie ne ziveeme vo sk, pa ako moze pokonkretno za toa kaj se naoga.

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: ХПВ вирус
13.3.2010 9:25:26   
mami
Мила...факултетите на Бит пазар заеш каде се така? ееепа во линија со нив, само надолу по улицата накај мостот одиш, како ке му дојде- кон Железничка станица и неможеш да го промашиш. Кога ке ја поминеш раскрсницата после факултетите, прво ти доаѓа судот а после него Ману. и двете се огромни згради и неможеш да ги утнеш. 

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: ХПВ вирус
13.3.2010 9:26:39   
Adrijana
Fala mami, mislam deka sprema ovie informacii ke se snajdemeuser posted image
more kako sum isplasena, mi se placeuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 13.3.2010 9:27:07 >


_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: ХПВ вирус
13.3.2010 9:28:17   
mami
Ајде ајде..важно дека ме сфати каде еuser posted image а се друго ке биде во ред, немој да се паничиш молим те..па знаеш дека овде не толерираме такви работи..

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: ХПВ вирус
13.3.2010 9:29:16   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: ХПВ вирус
27.3.2010 13:48:59   
Adrijana
Izlegoa na mama rezultatite od Manu, i negativni se, fala boguuser posted image user posted image user posted image mislam oti se pobrkav ovie 10 dena uffff

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: ХПВ вирус
27.3.2010 17:02:12   
Mila na mama
Последно што слушнав а не сум знаела е дека ХПВ се пренесува и со орален и може да предизвика рак на грлото или вилицата?user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: ХПВ вирус
28.3.2010 21:36:21   
suzeto
da i jas taka procitav deka moze i na grlo da se prenesiuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?