RE: Закажување за лични карти и пасоши (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


kikicka -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (26.9.2012 15:41:10)

иииии занчи да мењам возачка а?Почнаа со казните за тоа? Не сум некојси шофер ама си ја имам за во новчаник[sm=smiley36.gif]




Luci -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (29.9.2012 9:04:02)

Женски можете и онлајн да закажете за лични карти, пасоши и возачки, клик ТУКА




Maca25 -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (29.9.2012 9:08:21)

И јас не возам, затоа што немам кола, ама па ако ми затреба итно ќе треба прекршок да правам [sm=smiley36.gif] Да ја мењам и јас а?! За колку време отприлика закажуваа?




Luci -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (29.9.2012 9:13:18)

Сестра ми вчера закажа за редовна постапка тек на 15-ти јануари термин. Али закажи си секако, нека си стои во новчаник макар, ова ти е луда држава[sm=smiley1.gif]




lilicka -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.10.2012 13:17:30)

Дечки како оди ова со менувањево на возачка....има некој итна постапка и колку чини ми треба итно знае некој како,што????




Barbicki2 -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.10.2012 13:26:53)

na mm mu zakazale za april drugata godina,mislam davaa nekoe uverenie deka imas zakazano.




Barbicki2 -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.10.2012 13:27:37)

na mm mu zakazale za vozacka za april drugata godina,mislam davaa nekoe uverenie deka imas zakazano.




Luci -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.10.2012 13:40:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Дечки како оди ова со менувањево на возачка....има некој итна постапка и колку чини ми треба итно знае некој како,што????

Lilicka клик ТУКА




lilicka -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.10.2012 13:46:32)

Фала ти многу luci[sm=rozica.gif]




mosa -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.11.2012 22:16:45)

Zenski me interesira ako sakate da zakazete za pasos za kolku dena vi zakaqzuvaat.Odma ili kako sto bese za nekolku meseci.na pr.ako se javite sega ke vi zakazat ze januar mesec 2013.




Џесика -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (1.11.2012 22:46:38)

Одма ќе ти закажат, мислам за два-три дена...




mosa -> RE: Закажување за лични карти и пасоши (5.11.2012 9:54:22)

Одма ќе ти закажат, мислам за два-три дена...




[sm=smiley31.gif]
ti blagodaram Jesika za odgovorot




Felly RR -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (4.7.2013 14:08:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

Inspirirana od temata i statijata na AMSM za potrebni dokumenti za odenje na pat, ja otvoram ovaa tema, kade sekoj moze da si go kaze svoeto iskustvo so vadenje na site dokumenti...

znaci jas ne mozam veke so ova dokumentive. Mi se smaci. Treba sekoja godina odmorot da go koristam za promena na dokumenti bidejki vo rabotno vreme ednostavno ne e mozno da se zavrsi se.

minatata godina gi menuvav site dokumenti, znaci licna karta, vozacka soobrakajna, pasos, tablicki za kolata (bidejki e drug grad) i mislam deka se zbesnav.
odam vo edniov grad mi vikaat odi sega pobaraj od prethodnoto zivealiste odjava. ajde otidov - znaci ne e preku ulica ova. stanuva zbor za razlicni gradovi. a jas so bebe[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

za licna karta nekako zavrsiv. pocna procedurata za vozacka. ajde odjava od eden grad, pa prijava vo drug grad....
ne e samo vozacka, ima i soobrakajna... ajde odi da ja odjavis kolata vo maticniot grad. otidov. od tamu mi vika za kompletiranje na dokumenti da platis 790den (toa e edno livce kade pisuva nesto). posle toa mi vika zaedno so tablicite od kolata ke odis vo SVR da ti stavat pecat na soobrakajnata deka si odjavena. i fala bogu da gi vratis tablickite (koi ednas si gi platil).
ajde vikam jas ok set_o toa, ama kako jas kolava bez tablici posle da ja odnesam vo drugiov grad za tehnicki pregled i za registracija??? on mi vika ne znam....
zivo maltretiranje. ajde se snajdovme nekako ja odnesovme. se prijaviv se, ja registrirav (pak si plativ 1200 den. za novi tablici)

godinava bidejki kupivme stan vo Skopje, moram istata procedura na novo... i od sega me faka panika kako set_o toa ke se izvede na tolku dolga relacija... prijavi odjavi i sto i da ne
vo celava frka sakavme da odime na odmor, ama treba za bebushka pasos. jas sakam da menuvam dok. dodeka sum na odmor bidejki nemam koga drug pat.
reg. na kolata mi istekuva vo septemvri. Sto ako se zaglavi postapkava nekade po instituciive i jas ostanam so pola dok, na eden grad so pola na drug????? na koj grad ke ja registriram kolava? minatata godina cekav 2 nedeli SVR od edniov grad da isprati dopis do SVR vo drugiov grad deka sum odjavena

edna drugarka mi vika, deka nekoja nejzina prijatelka veke 3 meseci cekala da stigne taa odjavata... i ne znam veke so ova dokumentive. ne e eden







miana -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (28.7.2013 12:34:40)

Devojcinja,abe da ve prasam - dali nekoja od vas sega skoro vadela dozvola za patuvanje vo stransvo za maloletno dete bez roditeli?
Jas lani vadev ama ne se sekavam kako odese rabotata..Gledam na stranava na mvr dekatreba izvod od deteto,taksena marka i prisustvo na dva roditela ( za potpis )
E sega nemozam da najdam formular da si go popolnam od doma i nemozam da nadam podatopci za da si uplatam taksena marka i ako treba orginal izvod od deteto,jas si go dadov vo skolo za upis..Imate nekoe iskustvo skoro ?




miana -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (29.7.2013 11:06:57)

Aaaa изгледа ниедна од вас нема да пушта дете со баба на одмор[sm=jezicek.gif]
Јас еве да ви пишам,може ке ви затреба. За деца до 14 години се оди директно во зградата на мтв на шалтерот за информации,се зима образец,се пополнува исто така и се пишува изјава на бел лист и обавезно личните карти од двата родитела. Ништо повеке..Пополнувате ви ставаат печат и чао белла




Felly RR -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (29.7.2013 12:14:13)

Дискусијата за одмор со бабите продолжете ја ТУКА. да не бидеме офтопик.




mamymamy -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (3.6.2014 14:12:34)

Dali znae nekoj kolku dena se ceka za Pasos sega - za izdavanje?
Zakazano mi e ama neznam kolku dena se ceka?
Na stanata na MVR stoi 15 dena, ama mene mi trbe a pobrzo.
Sakam da ne dadam paricki za itna postapka :)




miana -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (3.6.2014 15:18:54)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Dali znae nekoj kolku dena se ceka za Pasos sega - za izdavanje?
Zakazano mi e ama neznam kolku dena se ceka?
Na stanata na MVR stoi 15 dena, ama mene mi trbe a pobrzo.
Sakam da ne dadam paricki za itna postapka :)


A moze li da mi kazes otako ke se javis za kolku vreme ti zakazuvaat za slikanje? Za den dva ili poveke?




mamymamy -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (4.6.2014 10:37:55)

Moze i preku internet da zakazete.

Vo rok od 48 casa e zakazuvanjeto (kaj nas za 24 ni zakazaa).




miana -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (25.11.2014 10:07:48)

Ај ве молам тазе мамички да ми кажат кои документи се потребни за пријавување на новородено дете и дали сеуште важи тоа дека дете родено во чаир треба да се пријави во општина чаир?
Нема ваква тема, морав овде да прашам..и дали е задолжителоно изводи од родителите или доволна е венчаница и лични карти?




sandriana RR -> RE: Закажување за лични карти, пасоши и возачка дозвола (25.11.2014 10:22:46)

Родено бебе во родилиште Чаир се пријавува во Општина Чаир.
Венчаница од родителите, лични карти и документот од болница - и едно барање таму се пополнува и се уплаќа административна такса.




Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]