RE: Доење на саат или по барање на бебето (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Доење и дополнување на доењето



Порака


marija23 -> RE: Доење на саат или по барање на бебето (14.5.2017 9:26:59)

Здраво. Само да ве прашам...моето бебуле кога цица,тоа е птоцес од саат време ( кога заспива на града ја будам ). Но на педијатар ни рекоа на 3 саата да ја дојам со дохрана. Е сега орашањето ми е,ако почне да цица во 8 и цицаме до 9-9.30 кога да гледам 3 часа,од 8 или кога сме завршиле со цицање?




HeraN -> RE: Доење на саат или по барање на бебето (4.5.2020 9:07:28)

Zdravo,


Bebeto mi e 3 i pol meseci i do sega super si cicase. No ima 5 dena sto edvaj cica, so placenje, so nisanje edvaj faka. Ako go ostavam znaci cel den moze da ne pie. I posle koga fakja da pie sve normalno pie. Dali nekoja imalo vakvo iskustvo? Sto moze da e? 




Палешка РР -> RE: Доење на саат или по барање на бебето (4.5.2020 9:34:11)

Здраво HeraN

Верувам дека се работи за период т.н скок во развојот. Сите бебиња околу таа возраст имаат проблеми при доењето, понервозни се, пораздразливи. Бидете упорна и не се откажувајте, верувам дека ќе помине овој период за брзо. Доколку мислите дека детето не јаде доволно консултирајте педијатар. [sm=duda.gif]




lukajana RR -> RE: Доење на саат или по барање на бебето (9.5.2020 22:08:54)

Нормално е да имате такви периоди кога бебето не сака да цица. Од 14та недела почнува четвртиот скок кој е еден од најнапорните ама мора да се издржи. Моето бебе е шестипол месеци и исто имаме проблем со повремено нецицање ама кај нас забите се проблем 





Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]