RE: Витамини на децата (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


MamaKiki -> RE: Витамини на децата (23.10.2015 22:35:17)

на околу 3 месеци користевме babyvital ни ги пепорачаа во советувалиште една доза околу месец и пол ги пиеше малото , и матицниот се побуни дека стварале вештачки имунитет и ги прекинавме , сега со настинката зедов витамин Ц течност исто од babyvital фирма тие ги даваат изгледа во зегин околу 160 денари и ке ги пиеме зимава додека има во шишенцето мислам дека ке има за два месеци после ке видиме ако има вистина подобрување во имунитет ке продолжам да ги давам, а да и пиеме вигантол ама бев по задоволна од пливит Д3 овие две капки пола ми остануваат на лајчето а ми е страв да капнам 3 капки.




lukajana RR -> RE: Витамини на децата (24.10.2015 17:11:23)

Летово не давав ништо ,сега почнавме со д3 капки и сируп и дражеи Марсовец .
Кога се болни давам и витамин ц .
Обично ги менувам витаминските сирупи сезонски , така Л до сега пиел Пиковит и Мултисаностол и сум му давала Ацерола




sandriana RR -> RE: Витамини на децата (26.10.2015 10:58:16)

На малото, освен Вигантол капки, витамини прима само преку свежа храна, а големото периодов е со дополнителен вит. Ц 2 * 100 мг, и Пиковит сируп.




marchi -> RE: Витамини на децата (27.10.2015 18:39:16)

Ние минатата зима користевме мултивитамол, имавме година ипол, сега ништо не користиме се надевам дека нема да имаме потреба но како превентива пак би го зела истио зашто содржеше железо и витамин Д3




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]