RE: Мaскенбал (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да направиме заедно



Порака


Andriance -> RE: Мaскенбал (16.3.2012 23:01:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас гледав маски во Бубу убави се ама соленки некако 1300 ден[sm=smiley13.gif]. И во Вучко гледав нема баш за мали деца како моето,а за поголемки има доста интересни.За квалитет незнамм,ама и што квалитет ти треба за еден ден уствари.Кај на друго место може да се најдат маски?


Mene nekoj mi kaza deka vo Jumbo donele maski...bil nekoj///Natushke za eden den...i nemora da e nekoj 100% pamuk valjda [sm=zmeden.gif]




Luci -> RE: Мaскенбал (17.3.2012 9:21:02)

Во Џамбо бев пред неколку дена, имаше маски за лице доста, ама јас сакав онаква комплет а таква за син ми не видов. Бев во Атлантик(кај полицијата на Бит пазар) вчера, имаше исцело маски како шпилхозни и за поголеми и за помали, материјалот катастрофа, цената 500 денари ама па секако нема на голо да му ја ставам, ќе носи одоздоле боди по долги и хулахопчиња. Не му купив зш лошо се испаркирав и слушав свирки од надвор и излегов одма, да ме нема, ама ќе одам деновиве и до Вучко и ќе одлучам од каде ќе му купам




Бушавка -> RE: Мaскенбал (12.3.2013 12:52:58)

1Април некако не ми е ден за маскенбал, но затоа струмичкиот и карневалот во Прилеп за прочка се одлични




Tanjicka -> RE: Мaскенбал (12.3.2013 12:54:36)

Filip ke ja nosi od brat mu od lani- spajdermen a za Luka godinava ke kupime nova a kakva seuste neznaeme




arh_diz -> RE: Мaскенбал (12.3.2013 13:02:07)

Zakazav za sin mi kostim so spajder men , denes treba da mu stigne[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Мaскенбал (13.3.2013 8:38:12)

Jas pred eden mesec bev vo Jumbo i imaa doneseni nekoi maski,nie ovaa godina prv pat ke se maskirame,sigurno nekoja princeza ke ja pravam[sm=smiley1.gif]




dostickage -> RE: Мaскенбал (13.3.2013 8:42:56)

Godinava pojma nemam sto da go maskiram V. Lani bevme Don Korleone a godinava ne zna navistina zasto ne dozvoluva da mu oblecam bilo sto. Kje se dogovorime valjd nekako[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Felly RR -> RE: Мaскенбал (13.3.2013 8:51:17)

Кај нас за Прочка има маскенбал, значи сега во недела, ама М не сака да се маскира, од што и е страв од Дедо Мраз, и сега дури ни таа не сака да биде маскирана. МОже ќе избереме некоја секојдневна маска.




blond -> RE: Мaскенбал (13.3.2013 9:17:21)

Спајдермен, каубоец или нинџа желка. Имаме време до сабота да одлучам во што да го маскирам.
А сега во Ср, не да се солени цените за маските, ауууу, изгор се!




Lina* -> RE: Мaскенбал (13.3.2013 9:44:06)

Vo nedela e procka,kako mala redovno se maskiravme i sega edvaj cekam da imam bebuvce pa da go maskiram i nego pa da setame po rodnini i prijateli.Takov e adetot kaj nas




Pepelaska * -> RE: Мaскенбал (16.3.2013 14:28:02)

Ајде прилепчанки и струмичанки кажувајте во што се маскиравте




sonc90 -> RE: Мaскенбал (1.4.2015 16:11:22)

zosto volku dolgo e neaktivna temava? se utepav baranje od sto nikoj nisto ne pisuval...zarem ne gi maskirate decinjata?denes e nasiot prv maskenbal,bevme na plostad t.e. pred porta Makedonija,ja oblekov kerka mi vo rozevo fustance sto go kupiv od Jumbo za balerini i i staviv rozevi krilca i rozevo vence so peperutki i stapce i bese malecka peperutka...se kaci na bina so tato [sm=smiley1.gif] ama bidejki ne znae da zbori (imame 9 meseci) morase tato da odgovara na prasanjata [sm=smiley36.gif] ... imase dosta devojcinja so takvi krilca ama nie bevme najavtenticni so fustance,celi od glava do peti maskirani a drugite nosea jakni i obicni alista pa vrz niv krilcata... megjudrugoto imase uste edno bebe sto go vidov mislam deka bese bubamara,i toa bese malo kako nas i isto skroz od glava do peti maskirano,epten bese slatko...epa dosta bese falenje od moja strana,ajde neka kaze nekoj drug iskustvo od denesniot maskenbal...




Ilina87 -> RE: Мaскенбал (1.4.2015 16:20:50)

Син ми го маскирав во кловн. Од странство ни пратија цел костум за кловн, само без перика. Перика му купив од jumbo, само што не ја трпеше и ја извадивме. Исто му го нацртав и лицето и носето го направивме црвено и многу беше сладок. Ова му беше прв маскенбал, лани не го однесовме.




Gari68 -> RE: Мaскенбал (2.4.2015 9:44:50)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0402/t9n-103483.jpg[/img]




Палешка РР -> RE: Мaскенбал (2.4.2015 9:54:01)

Ај лелеее срцка таа колкава порасна!
Лепотица!

[sm=smiley31.gif]
[sm=smiley27.gif]




sonc90 -> RE: Мaскенбал (2.4.2015 14:40:10)

hehe...kolku e ubavka [sm=smiley1.gif] super maska




lukajana RR -> RE: Мaскенбал (2.4.2015 17:18:51)

Големиот борец Теодора станала голема девојка
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




sandriana RR -> RE: Мaскенбал (2.4.2015 20:14:07)

Овој 1ви Април Т беше буба мара, по нејзина иницијатива. Покрај облеката-костум, надополнивме и со соодветна шминка на лицето, и добивме комплетна маска. Беше пресреќна.




MamaKiki -> RE: Мaскенбал (21.3.2017 0:19:14)

здраво форумки сакам синцето кое е 2,5 години да го маскирам за 1 април, бидејки маските се користат еднаш можеби имате некоја од вас да ми понуди маска која ви е веке мала со симболична цена ?
но да не е бетмен или спајдермен




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]