RE: Каде за Нова Година? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


miana -> RE: Каде за Нова Година? (5.12.2014 13:50:31)

Или друштвото кај нас ( сите со мали деца и бебиња ) или ние кај некој од нив...стандард




caciana -> RE: Каде за Нова Година? (5.12.2014 14:06:19)

Ovaa godina planirame odime Vo Belgrad so drustvo.




Kvisko -> RE: Каде за Нова Година? (5.12.2014 14:12:35)

Или кај кумашините дома (се вселиуваат во нов стан) или кај нас дома со друштво.
Не ни се оди само за Нова Година некаде туку планираме после тоа на некоја планина на скијање да одиме.




bucko mal -> RE: Каде за Нова Година? (21.12.2015 10:55:16)


Nie godinava trebashe za NG da idem na odmor. Poradi mojava rabota morashe da se premesti za 17 Jan. dobro samo motel sto imavme rezervirano nemavme avioski karti kupeno.
Sega ke bideme doma so decava, ke gledame da bideme budni do 12 ako ne poveke[sm=smiley1.gif]

E, sega tuka za 25 nikoj ne raboti i ke sobereme kaj nasi prijateli na 150km od kaj nas. Taka na eden den.




LoveableMe RR -> RE: Каде за Нова Година? (21.12.2015 11:06:56)

Толку ми се оди некаде, ама мм нема одмор, и не можеме да врземе...а башка и цените боли глава набиени насекаде, ќе чекаме подобри времиња[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]...

Сега засега хотел Доминал, или во мал'та или во голем'та соба ќе бидеме[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




marchi -> RE: Каде за Нова Година? (22.12.2015 12:08:54)

nie od ko imame dete nikade ne sme pojdeni[sm=smiley13.gif] mislam vo domasna atmosvera kaj svekor mi sme 2 godini po red a kako sto gledam taka ke bide i godinava [sm=smiley1.gif] vo nekoja naredna (ili posle 10 godini) moze ke pojdeme nekade [sm=smiley36.gif]




Hopeful RR -> RE: Каде за Нова Година? (22.12.2015 12:59:34)

Бидејќи им е прва нова година на бебињата, решивме да седиме сами по дома. Им купивме специјални Superman шпилхозни, ќе го гледаме Супермен традиционално и ќе се гушкаме, бар додека не заспијат. После ние двајца ќе се најадеме ко прасиња и чао пријатно [sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Каде за Нова Година? (22.12.2015 13:57:45)

Ние годинава идеме у провод[sm=smiley36.gif]Во ресторан во нашиот град,со друштво[sm=smiley36.gif]




MamaKiki -> RE: Каде за Нова Година? (23.12.2015 0:46:09)

ете дома со гушкање решивме пред некој саат [sm=smiley1.gif]
лани бебуле беше одвај 4 месеци и откако заспа се спремивме малото кај свеки го заспавме и со друштво бевме исто дома ама убаво кратко треше проводот 3 саати ама остана како спомен.. Сега поголем пак се буди како тогаш ама килажата(не можи свеки веке да го нишка доволно) и тоа како ме распознава и бара не даваат не 3 саати да исчезнеме со мажуле




miana -> RE: Каде за Нова Година? (23.12.2015 9:59:03)

Дома оваа година, како и 8 уназад
Со деца не се оди никаде ( барем со моиве деца ) од причина што на малото знае уште во 10 да му се приспие и да запне - домааааа, сакам домаааа!
Треба да одиме со уште два пара тука во комшии, ама децата на куп ни се неподносливи, па си решив поарно дома пред ТВ, отколку да си ги карам децата, заради тоа што другите не им текнува да си ги искараат своите и се понашаат како само они да имаат деца и само нивните да се важни... Затоа дома брате мили, најубаво ке си помиенеме...




lukajana RR -> RE: Каде за Нова Година? (23.12.2015 18:25:50)

И ние дома ке останеме и оваа година
Мислевме да се собираме кај моите ама сепак ке си седиме сами дома ке си гледаме телевизија си мажле .
Каде и да одиме би биле кенкави посебно малото кое бара во десет да си легне




Defne90 RR -> RE: Каде за Нова Година? (26.12.2015 10:12:29)

Годинава исто како и лани во домашна атмосфера со друштво и пријатели.Накај 12 на плоштад да ја пречекаме и после пак враќање назад на топло и продолжување со прославувањето.[sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Каде за Нова Година? (26.12.2015 17:43:14)

Ех тоа се знае каде,дома под ќебенце со добро винце [sm=smiley2.gif]




scared RR -> RE: Каде за Нова Година? (26.12.2015 18:21:49)

Јас сама дома пред тв, а мажле во Германија [sm=smiley13.gif]




kapina -> RE: Каде за Нова Година? (26.12.2015 18:46:35)

Doma ke sme so mm ne planiram nikoj da molam da bidam vo drustvo i taka vtorata vecer ke odime negde i na 2jan na rodenden sme na vnuceto mi ke polne 3god i 3 dena slavenje samo




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]