Училишни натпревари (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Од деца до ученици



Порака


Snowhite RR -> Училишни натпревари (5.3.2016 15:04:28)

Не најдов ваква тема во која ќе пишуваме на кои натпревари учествуваат нашите ученичина и какви резултати постигнале.
Минатата недела наставничката ни кажа дека на 14ти ќе се одржи натпреварот Кенгур и дека може кој сака да учествува. Мене ми претставуваше особена чест да речам и бев многу горда зашто наставничката посебно ме викна да ми напомене обавезно да го пуштам да оди, зашто таа го избрала него во 5 ученици, но потоа и кажале дека е по желба кој сака. Така јас малку се двоумев, ама кога веќе таа вели дека е логичар и ќе се снајде, нема дилема нека оди, па макар и да не направи ништо, доволно ми е тоа што наставничката го препознава како кандидат за натпревар.
Ајде пофалете се и вие сега




deluxe -> RE: Училишни натпревари (6.3.2016 8:26:22)

Вчера ќерка ми учествуваше на меѓународен натпревар по англиски јазик Хипо.Доби сертификат за учество ,сега чекаме резултати .Инаку се надеваме на освоено место и пласман понатаму.Англиски јазик е нејзината јака страна.
Следно ќе учествува повторно на друг натпревар по Англиски в среда.Инаку до сега има освоено диплома од Кенгур[sm=bravo.gif]




Страница: [1]