RE: Вештачко оплодување VIII дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (15.4.2018 8:30:44)

Dada uzivam si doma sega I cekam cetvrtok da dojde za prvo eho da videme dali se edno ili dve bebcinja




Палешка РР -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (16.4.2018 8:40:19)

Честитки капина, имај убава и лесна бременост! [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (16.4.2018 12:37:27)

Falaaa milickaa




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (18.4.2018 20:35:27)

Imame srceva akcija na edno bebence deneska bev na eho




lukajana RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (19.4.2018 3:07:14)

Супер Капина многу ми е мило за тебе[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (19.4.2018 10:14:01)

Falaa milicka




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (26.4.2018 2:25:59)

Vcera pak bevme na eho I bebceto si raste




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (11.5.2018 8:50:14)

Da se priklucam pak jas vcera podnesov dokumeti za ivf i sega cekam odgovor za kolku vreme bi dobila odgovor od fondot....inaku imam mal problem se nerviram imam miom nadvoresen se plasam dali toa ke mi smeta za ivf




sakam stomace -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (11.5.2018 21:44:30)

За 2-3 недели чекај одговор. А за миомот незнам тоа најдобро доктор ќе те советува. Јас имам пријателка која со миоми на матка си имаше нормална бременост. Овде нема правила, како ни е среќата така ќе си биде.




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (12.5.2018 3:10:18)

Ne se sekiraj za miomot ako e nadvoresen loso e ako e vnatresen




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (12.5.2018 8:54:58)

Lele Kapina Koga procitav mnogu se izraduvav za tebe, imaj ubava I lesna bremenost, kade uspea da zabremenis?




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (12.5.2018 21:07:30)

Falaa milicka veke sum 9 Ned I 3 dena IVF pravev kaj Dr trajkovski vo New born klinik




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (14.5.2018 17:46:33)

Gunekologot veli ne mi pravi problem miomot no mene mi e strwv da ne me vtatat od fondot




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (16.5.2018 14:10:59)

Moj sovet ti e napravi si histeroskopija pred ivf ke znaes na sto si ako treba da ti go izvadat miomot ke ti go izvadat




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (28.5.2018 3:21:54)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Moj sovet ti e napravi si histeroskopija pred ivf ke znaes na sto si ako treba da ti go izvadat miomot ke ti go izvadat

Histeroskopija neli se pravi za zapuseni kanali




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (30.5.2018 0:18:38)

Ne ne histeroskopija se pravi za da se vide matkata vnatresnosta na matkatata I sostojbata na samata matka




Valeval -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 10:40:26)

Zdr zenski nova sum na forumot i sakam so vas da spodelam se za inv




Valeval -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 10:56:37)

Zdr na site jas po peti pat na inv so priroden ciklus i malku stimulirana promegon se izvadija 3 jaj kletki od koi dve se oplodija i stignaa do blastomerioploduvanjeto bese vo vtornikot a sabotata et primam samo folna kiselina neflan meya aspirin i utregestan drugo nisto dosega sum ok ne me boli nisto se dvizam najnormalno ama po malko mi e cudno zosto tolku malku lekarstva primam estofrn mi kazaa posle mi rekoa ne kleksan mi kazaa jas gi zedov posle ne pa baram uteha od vas na 42 fod i ne se otkazuvam 9d mojot son da imam bebence




Vale val -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 13:34:15)

Cekam pomos




Vale val -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 13:43:17)

Ima li nekoj tuka [sm=smiley1.gif]




Vale val -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 17:25:49)

Ima nekoj




Vale val -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.6.2018 22:44:44)

Zdravoooooooo




chery33 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.6.2018 0:37:37)

[sm=bravo.gif] stom doslo do transfer sega uzivaj i cekaj pozitivna beta so pozitivni misli [sm=smiley36.gif] [sm=modricrtici.gif] za terapiata kako ti kazale taka utrogestan primas? Cudo za kleksanot ako ti gi prepisal transfuziolog treba da se prima jas imav skoro ivf na prir cikl.i isto taka ke primas ne primas eden den taka eden vaka jas se bockav deka od transf mi gi prepisaa, kade pravis ivf? Pozdrav i srecno




Vale val -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.6.2018 1:32:25)

Fala na ubavite cestitki pravev vo ultramedika i nikakov transfuz nisto ne mi kaza spored moute isituvanja genetsko hiperstimulacii hidrosalpinzi nisto ne mi dadoa doktirot prvo mi rece okolu 30 inek kleksan jas gi navaviv posle transverot mi vika nema potreba pa mi vika estrofen pa posle i toa ne treba zaradi hidrosalpingot da primam utregestan odma posle punkcija i citeral posle transferot so dve blatostiti samo utrogestan aspirin i neoflan meta nisto drugo moze i spired godinite pa neznam sega mi e 5 den pa sega ke vidime ama pocnaa po malju bolki sto znam onaka tapi pa pijam spazmeks so ovie dojtori aman veke zosto jas dobivam hipersrimylacija so premnogu ineksii sklona sum k9n toa i neznam veke sto da mislam setam se dvizam i gledam mozokot relaks pozdravce




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.6.2018 5:10:48)

Ajde uzivaj I prasaj si prvo dali smees da pies spazmeks stom doslo do et dobro e I jas imav dva embrioni I toa na treti den I dvata mi gi vratija I edniot ostana I ete veke sum 13 ned bremena zavcera bev za priska I fala bogu se e ok so bebceto I sega go cekam rez od krvta od priskata




Страница: <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>