RE: Омилена храна на трудниците? (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Исхрана за трудници



Порака


Anuska14 -> RE: Омилена храна на трудниците? (19.11.2014 8:10:48)

Со првата бременост благо во секој облик, станував во сред ноќ за да каснам чоколадо или крем банана. Со вторава бременост преорјентирана сум на кисело-краставички, кисели моркови, карфиол....ми иде да ја испијам течноста од теглата каде што стојат краставичките.[sm=jezicek.gif]




Ki4iko -> RE: Омилена храна на трудниците? (19.11.2014 19:18:35)

Anuska14 хеххеее,јас во почетокот на оваа бременост го имав истото чувство и желба за кисело,сега лимони не знам колку да изедам,цедам лимон во се ,буквално во секоја солена храна [sm=smiley36.gif]




Maya1 -> RE: Омилена храна на трудниците? (10.3.2015 15:12:13)

Од кога останав бремена ТОСТ ми се врти во главата и палачинки. мммммм [sm=smiley36.gif] [sm=zz_giggle.gif]




Felly RR -> RE: Омилена храна на трудниците? (10.3.2015 16:38:20)

Мае, Мае, ме застрви сега и мене. [sm=zz_tongue.png]
Во првата бременост чипсот ми беше омилена храна. [sm=smiley4.gif] а со вторава, сега за сега ништо омилено немам.




Bethany -> RE: Омилена храна на трудниците? (10.3.2015 16:47:24)

И со двете бремености само теста, слано, благо, дај шта даш.




Maya1 -> RE: Омилена храна на трудниците? (10.3.2015 18:16:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Мае, Мае, ме застрви сега и мене. [sm=zz_tongue.png]
Во првата бременост чипсот ми беше омилена храна. [sm=smiley4.gif] а со вторава, сега за сега ништо омилено немам.

Хехе.. како викаат "Не спомнувај!" цц а јас си се изнакажав. [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]




gina -> RE: Омилена храна на трудниците? (10.3.2015 22:38:43)

jas nekako poveke burek sakam i kiseli krastavicki a nesto omileno posebno sega zasega nemam si kasnuvam i blago ako porano mnoguretko jadev go izbegavam ama skoro sekoj den po malku kasnuvam da ne preteruvam




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]