Тапацирање на мебел (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Дом



Порака


vezilka RR -> Тапацирање на мебел (30.10.2014 13:25:23)

Сакам да ја тапацирам гарнитурата во дневна. Не ми е дотраена за да ја сменам, ама некако излитена ми се чини. Дали имате искуство со тапацирање на мебел, дали е исплатливо? И ве молам за препораки на мајстои за тапацирање, хихи. И за материјали..




mamita83 -> RE: Тапацирање на мебел (30.10.2014 13:36:04)

Mateks ima golem izbor na stof za mebel po ok cena, na drugi mesta kaj sto gledav ili mi bese preskap, ili ne mi se dopagase(Bit pazar) ili nesakaa da mi prodadat (Casa italia a imaat ubav izbor). I jas sum vo plan da tapaciram, pa i mene me interesira kade vo skopjevo ima profi tapetar




Melanija RR -> RE: Тапацирање на мебел (30.10.2014 14:20:15)

Ние сега на седмосед менувавме федери и сунгер плус рака 3.000.Незнам дали е исплатливо за тапацирање[sm=zmeden.gif]




mamicki -> RE: Тапацирање на мебел (2.11.2014 11:38:58)

Isplatlivo e. Okolu 40 % e poevtino da reparirash, otkolku da kupish nov sedmosed, a dobivash isto- nova garnitura ( zboruvam za celosna reparacija).




Dilina -> RE: Тапацирање на мебел (5.11.2014 18:50:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ние сега на седмосед менувавме федери и сунгер плус рака 3.000.Незнам дали е исплатливо за тапацирање[sm=zmeden.gif]


Ние кога сакавме да го претапацираме седмоседот ни бараа 20000 [sm=zmeden.gif] мн ефтино 3000 па и федери и штоф и сунѓер? Или посебно купувавте а раб рака само 3000?

Ние имаме нова аголна гарнитура со фотеља ама се мислам да ја ставиме у оглас. Бела е со фотеља со некој црн детаљ ама тврда ми е и ладна, строго делува. За претапацирање не се одлучивме со оглед дека повеќе ни се исплатешпе да купиме нова...




Melanija RR -> RE: Тапацирање на мебел (5.11.2014 21:21:53)

Не не за претапација ,само за федери ,сунгер и за рака 3илјади ,а кој знае колку е материјал,рака и тапацир [sm=zmeden.gif] Викаш 20илјади,па два ќе си купиш




Plavooka123 -> RE: Тапацирање на мебел (22.10.2016 17:50:38)

Dali Seuste postoi toa mesto kaDE Sto ste go menuvale sungerot, sakam I jas na agolna garnitura da menuvam federi I sunger




Страница: [1]