RE: Знаци на бременост II (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


ivoni4ka -> RE: Знаци на бременост II (18.1.2015 14:04:07)

мамички ај help!!!!!!!!!

дали сте почуствувале ненкави смптоми на бременост ама уште пред да ви касни????????

јас со А кога бев бремена цела бременост имав киселини.

а сега веќе 2 месеци се обидуваме со мм за [sm=modricrtici.gif] и треба да добијам околу 25 ти овој месец , ама веќе 1 недела осеќам исти такви киселини како претходната бременост.
Дали ви се случло ова? да чекам или да тргнувам по тест. инаку мм ме зеза ајде и вели на Анастасија мама има бебе во мешето [sm=zmeden.gif]




Felly RR -> RE: Знаци на бременост II (18.1.2015 17:27:04)

Ивоничка, можно е, зошто да не. Но сепак мислам да почекаш за тест, како што пишуваш, знаците ги чувствуваш уште пред една недела, а имаш уште една недела плус до датумот за добивање.
Инаку јас немав никакви знаци, освен што градите ми беа многу осетливи, слично како и за добивање. Дури и одкако ми доцнеше 2 дена не помислував на [sm=nosecka.gif] туку мислев дека ми се пореметиле хормоните од капсулите со перуанска мака што ги пиев (пишував во друга тема). Е кога веќе поминаа 5 дена решив да правам тест, мислев дека имам дома, и сабајлето решена, спремна, кога гледам немам тест. [sm=smiley36.gif] Сите сум ги потрошила претходните месеци, која и јас бев преоптеретена со тоа (не)добивање. Па наредниот ден, купив тест, и неможев да чекам уште еден ден, па го направив кога си дојдов од работа, и ми ги покажа [sm=rozacrtici.gif]

Розева панделка, Вљубена, капина, Ивоничка чекаме сега и од вас [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




Vljubena -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 14:28:34)

Девојки, многу ви благодарам на поддршката, советите и убавите желби. Јас сеуште немам добиено и имам некое силно чувство, но решив да не се оптеретувам. Повеќе стомакот не ме боли воопшто, така да моите претпоставки се кога ми беа големите болки да не било вгнездувањето (дај Боже) и уште тогаш нормално не би покажало на тестот нели? Сега за сега тоа ми се претпоставките бидејќи веќе 5 дена ми доцни а такви болки сум немала досега, овојпат имав а не добив. Дај Боже да е тоа што мислам, ако не здравје, ќе ве известам обавезно. [sm=bravo.gif] Бидете ми поздравенки. [sm=smiley1.gif]




lukajana RR -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 14:53:02)

Епа вљубена тоа што ти касни 5 дена е веќе нешто можеш да направиш тест утре би требало да покаже.Со среќа се надевам дека си бремена




kapina -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 15:15:21)

I mene mi kasne 4 dena




lukajana RR -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 15:22:37)

Капина и ти утре тест па да частите двете по едно кафе,а може и торта[sm=smiley36.gif]




kapina -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 16:03:10)

Vo sreda jas imam zakazano kaj lazarevski




Vljubena -> RE: Знаци на бременост II (19.1.2015 22:19:48)

Lukajana, ne kafe i torta, prase ke zakolam ako treba! :D Inaku ova e 6-ti den kako mi docni, a denes samo se zadisuvam i nemam vozduh duri, od malku se umoruvam i me boli glavata... e sea ne mi e jasno, mi pokazuva deka imam visol pritisok a pospanost e simptom za nizok... zatoa zakazav prvo kaj maticnata da vidam dali mi e gresen aparatot ili ne i posle toa zdravje testce ili ginekolog... ama me iznervira maticnava, vika aaaa stom nemas sila i te boli glava ke dobies. Mi skrsi film odma... od koga zamorenost e znak za dobivanje? :o Mene barem ne mi se slucilo, svasta... nitu pak glavobolki, nitu jaki bolki vo stomak.




Hopeful RR -> RE: Знаци на бременост II (20.1.2015 16:38:15)

Vljubena, мене па баш заморот и задишувањето ми беа различни од вообичаено и причина да помислам дека има нешто, што и се потврди [sm=smiley1.gif] Батали ја матичната, направи си тест и со среќа [sm=smiley31.gif]




kapina -> RE: Знаци на бременост II (20.1.2015 21:29:48)

jas celata sum poduena ovie denovi vo stomakot i osven macnini vo zeludnikot nisto drugo ne osecam gi nemam onie simptomi na bremenost




scared RR -> RE: Знаци на бременост II (20.1.2015 23:19:31)

Kapina како те држи место да не направиш тест не знам [sm=smiley36.gif] ајде зимај побрзо прави се надевам дека си бремена, редно време е веќе да се израдуваш и ти [sm=smiley1.gif] И не барај симптоми , не секогаш има изразени симптоми [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Знаци на бременост II (21.1.2015 13:01:50)

Капина пиша пред некој ден дека денес е кај др.Лазаревски [sm=smiley1.gif] чекаме убава вест[sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Знаци на бременост II (21.1.2015 13:09:31)

Ne za zal nema nisto ne nastapuva ovulacija kaj mene




Melanija RR -> RE: Знаци на бременост II (21.1.2015 13:13:20)

Беше денес ? Што ти кажа?




lukajana RR -> RE: Знаци на бременост II (21.1.2015 17:18:16)

Вљубена направи ли тест?




Vljubena -> RE: Знаци на бременост II (21.1.2015 23:58:20)

Не сум направила тест сеуште, се договоривме со маж ми да ми доцни 10 дена (а сега веќе осми ден ја нема вештерката јеее) и потоа да направам за да нема веќе сомнежи што ако не е точен и слично... Бев кај матичната и се е во ред, само притисокот малце низок, тоа е добар знак нели? [sm=bravo.gif]




lukajana RR -> RE: Знаци на бременост II (22.1.2015 13:39:13)

Јас за вакви работи сум многу нестрплива не би издржала 2 дена а не 10 незнам како издржуваш




Vljubena -> RE: Знаци на бременост II (24.1.2015 10:28:37)

Па ми се смачи од избрзување со тестови и прашување дали е точен или не... јас пишав во темава дека направив два теста за 3 и 4 дена доцнење месецов, но бидејќи ми е нередовна си помислив може да е рано и почекав. И кога веќе чекав, за најсигурно зашто да не се 10 дена. [sm=smiley1.gif] Инаку, таман вчера си купив тест после работа, стигам дома и да го правам, мокрача ни грам... кој малер еј. [sm=smiley36.gif] Дека бев во вц на работа пред да си одам, ама ни капка немав значи... И го отворив и пошто немав го оставив и го правев тек касно вечерта... Како и што претпоставувате, излезе негативен. Е сега пак се двоумам дали е точен бидејќи пишува и да не се чува отворен. А јас го отворив сосе капаче сосе се... и местото на контролната линија беше малце подесно, не сум приметила дали е секогаш така и не знам дали тоа сепак значи точност. И сега бидејќи еве веќе 11-ти ден како немам, решив да одам деновиве да проверам преку крв, така мирна глава да не мислам точен ли е грешен ли е... и таман и хормони ќе ми испитаат да видиме зашто ми касни толку ако нема бременост. Што мислите, навистина ли дава невалидни резултати ако стои отворен?




Melanija RR -> RE: Знаци на бременост II (24.1.2015 12:53:18)

Во однос на валидност на тестот зависи кој,на некои пишува што се појавува ако ме е валиден.Но веќе 11 дена се сепак најдобро на ехо или ќе се види точка или ќе се види што е.Веќе преку крв не ни мораш ,секако и за двете варијанти пак ќе мора ехо.Тоа е мој совет




lukajana RR -> RE: Знаци на бременост II (24.1.2015 13:34:04)

Vljubena mnogu dolgo ti kasni za da ne e bremenost i testot najdobro pokazuva nautro so prvata mokraca no za sigurno odi na ginekolog na eho ke pokaze




AnnaMolly RR -> RE: Знаци на бременост II (24.1.2015 16:21:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

мамички ај help!!!!!!!!!

дали сте почуствувале ненкави смптоми на бременост ама уште пред да ви касни????????

јас со А кога бев бремена цела бременост имав киселини.

а сега веќе 2 месеци се обидуваме со мм за [sm=modricrtici.gif] и треба да добијам околу 25 ти овој месец , ама веќе 1 недела осеќам исти такви киселини како претходната бременост.
Дали ви се случло ова? да чекам или да тргнувам по тест. инаку мм ме зеза ајде и вели на Анастасија мама има бебе во мешето [sm=zmeden.gif]


Јас малку касно можеби одговарам, ама сега тек видов. Јас со втората бременост ЗНАЕВ дека сум трудна дента кога отидов на работа, си направив кафе, запалив цигара и ми се слоши. Викам ај не сум јадена, затоа. Ама се обидувавме за бебе. Палам после друга цигара, црева истурив. И трк одма по тест. Го направив и имав многууууууууууууууууу бледа втора цртка, а тестот го правев некои 5 дена пред воопшто да ми касни. Така да, според моево искуство има шанси.






ivoni4ka -> RE: Знаци на бременост II (26.1.2015 1:12:15)

ај да си додадам уште 2 симтоми, кои за сигурност ќе ги проверам утре со тест.

- осетливи гради- не она болни и потечени туку баш нежно осетливи и
- пецкање и скокоткање во стомакот, баш онака како што се осеќаат првите движења на плодот.
- киселините се сеуште тука............





mila33 -> RE: Знаци на бременост II (26.1.2015 13:45:53)

Zdravo devojki

Jas sum nov clen na forumot i sakam da ve prasam za mislenje. Trebase da dobijam menstruacija na 25 vcera ama ne dobiv, denes napraviv test (Sure check) i ima dve crtki, Ednata e mnogu crvena drugata e bleda ama ima linija. Dali e mozno da sum bremena? bidejki ova mi e prv pat da pravam test moze li da mi kazete dokolku testot e negativen nema voopsto nikava vtora linija?




LoveableMe RR -> RE: Знаци на бременост II (26.1.2015 13:48:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila33

Zdravo devojki

Jas sum nov clen na forumot i sakam da ve prasam za mislenje. Trebase da dobijam menstruacija na 25 vcera ama ne dobiv, denes napraviv test (Sure check) i ima dve crtki, Ednata e mnogu crvena drugata e bleda ama ima linija. Dali e mozno da sum bremena? bidejki ova mi e prv pat da pravam test moze li da mi kazete dokolku testot e negativen nema voopsto nikava vtora linija?


mila33, ептееееен се ретки случаеви кога има втора цртка, а да не си бремена, обично ако примаш прогестеронска терапија, но мислам кај тебе е сигурно, јееее[sm=bravo.gif]. За некој ден направи пак и пиши ни. Колку време се обидувате?[sm=smiley1.gif]




mila33 -> RE: Знаци на бременост II (26.1.2015 13:50:50)

Ti blagodaram za brziot odgovor. :) daj boze da e [sm=duda.gif] Momentalno ne primam nikakva terapija osven krema na ocite Alfocream imam suva koza. Se obiduvame poveke od godina vreme.




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>