RE: Х Фактор (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


vezilka RR -> RE: Х Фактор (24.3.2014 15:24:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Да, ама македонците го подржаа..


Па богами сигурно не победи само со македонските гласови.




miana -> RE: Х Фактор (25.3.2014 14:17:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Да, ама македонците го подржаа..


Па богами сигурно не победи само со македонските гласови.



Па богами и без нив немаше да победи, такада и македонците имаа удел во неговата победа [sm=zz_biggrin.png][sm=zz_dance.gif]




Felly RR -> RE: Х Фактор (14.6.2015 21:06:55)

Веќерва е полуфиналето на Х фактор? Дали ја следите новата сезона?

Јас тек тук гледав нешто, ама некако уште во првите вечери се разочарав, одма испаднаа некои што баш ми оставија впечаток како специфични гласови - Никола, мајката (не ми текнува како се викаше[sm=smiley36.gif]), Даниела, а пак од групите баш тројцата момци што останаа некако ич не ме воодушевија. Дали не им ги подогодив настапите, ама она што го гледав од нив некако не ми беше баш.[sm=zmeden.gif]
А и момците некако сите ми се исти, никој не ми се издвојува, добро е и што неколкумина испаднаа последната вечер. Боби ми се допаѓа дека е опуштен и природен, ама уште немам некој фаворит.

Ајде да гледаме вечерва, да видиме кој ќе влезе во финале.




scared RR -> RE: Х Фактор (15.6.2015 1:10:52)

Јас го следам и некако оваа година не ми е баш интересен, лани беше многу поинтересен. Фаворит немам, некако сите ми се исти, веќе видени.[sm=zmeden.gif]




Felly RR -> RE: Х Фактор (22.6.2015 11:09:25)

Овој X Factor некако набрзина ми заврши [sm=smiley36.gif], очекував повеќе епизоди до финалето, важно реално беше Боби и Амел да се најдат во финале, и на двајцата сите изведби до сега им беа одлични, ниту еднаш не направија грешка. Боби посебно ме фасцинираше со изведбата на The show must go on, стварно извонреден беше, ама се знаеше дека нема шанси по втор пат да победи Македонец.




Melanija RR -> RE: Х Фактор (22.6.2015 12:29:14)

Да Felly RR јас последниве две недели гледам,и изведната на Боби на Фреди беше нешто најдобро што сум чула.Но Амел победи,он ми е ок ама вчера Боби беше многу подобар и подобри песни.Искрено Боби има многу по квалитетен и поинаков вокал од Даниел




Defne90 RR -> RE: Х Фактор (22.6.2015 13:51:50)

Не го пратев којзнае колку Х фактор ама од она што успеав да го слушнам дефинитивно Боби не дека е наш ама најубав и најсилен вокал од сите имаше.И момчето буквално ме наежи кога ја изведе последната песна Bed of roses.Ама знаев дека нема шанси да победи тој.Лани македонец беше победник на Х фактор,така да во наредните 50 години да не ни очекуваме дека македонец може да победи пак[sm=smiley36.gif].АМа дека требаше и заслужуваше тоа никој не може да го оспори.Не викам дека и Амел не беше добар,значи предобар беше и ептен професионален,ама Боби ко за годините што ги има и без трошка искуство на вакви натпреварувања на сосема исто рамниште ми беше со него.Ама тоа е што е.Сепак ние ќе си се гордееме со Боби и јас сум сигурна дека со ваков вокал нема да остане неприметен и во сенка и дека ќе развие кариера во полето на музиката.Па се што ни останува е да му посакаме само среќа.[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]