|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Албум со сликички Ангелина Балерина
13.11.2013 14:20:36   
Annabel
Собира ли некој сликички од Ангелина Балерина?

Ако имате за размена пишете ги овде, и јас ќе проверам дома што имам дупло па да се размениме user posted image

< Поракaта ја уредил Annabel -- 13.11.2013 14:21:28 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
14.11.2013 21:06:33   
Felly RR
Ние уште не сме почнале со вакви албуми, ама ако види М дека има - сигурно ќе побара да купиме. user posted image Ај може за некој месец, ќе имаме нешто за смена, па ќе пишам пак во темава.
Каде ги има овие албуми Анабел, и колку пари се албумот и сликичките?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
14.11.2013 22:06:17   
Snowhite RR
Прв пат слушам за ваков албум, а баш М почна да го гледа овој цртан, ама јас не знаев дека имало сликчина, ајде повеќе инфо Анабел


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
18.11.2013 8:15:35   
Annabel
Албумот е 50 денари а доаѓа во комплет со 50 сликички.

Инаку една ќесичка со сликички кошта 10 денари, а внатре има 5 сликички.

Во некои трафики има спакувано по 10 кесички со по 5 сликички (вкупно 50 сликички) за 60 денари. Јас најчесто и купувам на ќерка ми од овие, па и давам по 5 кеички дневноuser posted image

Албумот го има по трафики и во Тинекс, исто и сликичките, само што во Тинекс сликичките одат на парче, ги нема тие комплети од 10 кесички.

< Поракaта ја уредил Annabel -- 18.11.2013 8:17:11 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
18.11.2013 8:21:40   
deluxe
Значи вистина било дека сликичките коштаат 10 ден.user posted image Вчера ќерка ми ме убедуваше да почне да го збира албумот.А јас запнав скапи се сликичките нема шанси,таа ме разубедува дека се 10 ден.Ама не поверував ,детево тек сега почна да ги распознава и користи парите.Се сеќавам кога ние бевме деца колку беа скапи сликичките.А навистина овој албум е хит моментално кај децава,на училиште сите собирале и се разменувалеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
18.11.2013 13:20:30   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel


Во некои трафики има спакувано по 10 кесички со по 5 сликички (вкупно 50 сликички) за 60 денари. Јас најчесто и купувам на ќерка ми од овие, па и давам по 5 кеички дневноuser posted image


Јас па вчера видов во нашата маалска продавница, ама сфатив дека една кесичка со 5 сликчиња е 50 денари.user posted image Многу скапи ми се видоа, и нормално не зедов. Оваа цена е ок, може ќе почнеме и ние да собираме. Ако ги види М, во продавница, секако ќе побара.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
4.12.2013 12:07:38   
Lady_D
И ние собираме сликички и имаме многу дупли, кој е за менување нека кажува user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
28.12.2013 23:06:55   
mateja1
I nie imame mnogu dupli , koj e za ramena neka se javi ??

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
23.1.2014 22:48:36   
m.misevski
ни фалат
11
33
50
52
55
68
70
72
88
91
97
98
102
105
111
114
116
120
121
125
135
137
142
143
145
151
156
158
167
171
172
177

Дупликати
Слика број Број на Примероци
1 1
2 1
4 1
6 2
12 2
13 5
15 1
16 2
17 1
18 2
22 1
23 1
24 1
26 2
28 3
30 1
32 2
34 1
37 1
38 2
39 1
41 1
42 1
43 1
45 1
47 3
48 1
49 1
51 1
54 1
56 1
58 2
59 2
60 1
64 1
65 1
76 2
79 2
80 2
81 2
82 1
83 2
84 3
86 2
87 1
88 1
89 1
90 1
92 1
93 1
94 2
98 1
99 1
105 1
106 3
110 1
112 2
115 2
117 2
118 1
123 1
124 2
126 1
128 1
130 1
134 1
136 2
138 1
140 2
144 2
146 2
147 1
150 1
154 1
155 1
157 1
162 1
163 1
164 2
165 2
166 1
170 2
173 2
175 1
176 1
178 1
179 2
180 1
183 1
185 2
186 2
187 1
188 1
190 1
193 1

(Одговор на членот mateja1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
24.1.2014 9:35:05   
Felly RR
Ние немаме дупликати, ама немаме ни албум за да ги лепиме. user posted image Во цел град не успеав да најдам албум, има само сликички.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот m.misevski)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
28.3.2014 15:18:25   
Felly RR
И ете си најдов јас албум, а богами и дупликати собравме.

12, 17, 18, 35, 47, 49, 60, 74, 81, 88, 106, 128, 130, 144, 146, 170, 181, 188.

Ако на некој му требаат овие, пишете да се менуваме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
31.3.2014 9:01:26   
stellica
јас обратно од тебе имав албум ама немаа сликички и денес утре не добија поминаа месеци заборавивме кај ни е албумот..и кога случајно пазарев во тинекс и гледам сликички,баш се израдувавuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
1.4.2014 20:56:37   
Felly RR
Е па ајде сега собирајте, па пишете кога ќе имате дупликати да се менуваме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот stellica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
24.4.2014 22:54:59   
Дамјан
Хелоу :) ај помош. Ми треба албум да купам. Каде? - Благодарам

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
25.4.2014 8:57:18   
Felly RR
Јас го купив од Тобако, инаку по маркетите барав никаде немаше.
И да ви кажам ова со сликичкиве спаковани по 10 кесички што се продаваат, сите исти се внатре. Пред некој ден купив, и и дадов на М 4 кесички, и замислете 16 дупликати, и само 4 сликички залепивме во албумот. А истото и претходно ни се случи, дали една или ни една од кесичката ќе се погоди.
Списокот на дупликати веќе ни е значително зголемен, а за сметка на тоа, во албумот си стојат празните места. Веќе не купувам такви. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Дамјан)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
26.4.2014 19:01:43   
Дамјан
За Тобако мислиш на она што е во населба Аеродром? Затоа што и таму барав и ми рекоа дека одамна немаат албуми. И не знам кај више да барам, ќе почнам и надвор од скопје да пробувам

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Албум со сликички Ангелина Балерина
26.4.2014 20:49:06   
Felly RR
Па не мислев баш на тоа Тобако, user posted image не сум од Скопје. Ама штом нема таму, немам идеја каде на друго место може да побараш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Дамјан)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi nosite burmite od vencavkata?

Da (100%)

Ne (0%)

Mi smeta vo rabotata (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!