RE: Вредност на TSH за успешно ИВФ (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


krstana -> RE: Вредност на TSH за успешно ИВФ (15.2.2016 8:29:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bambina34

mene TSH ovie meseci mi varira ..prosliot mesec mi bese 3.30 , sega 2,60... Obicno za ovie vrednosti ne davaat terapija , ama poso i kazav na doktorkata deka treba da pravam invitro , mi dade eutiroks da pijam po 1/4..
sekoj doktor razlicno kazuva edni vikaat treba da e pod 2 , drugi pod 2.50 za invitro

Sprema moeto iskustvo TSH treba da bide okolu 2,50 pred da zabremenam vo prvata bremenost TSH mi bese 1,10 ginikolozite mi kazuvaa deka imam hipertireoza i toj disbalans tesko go reguliraa no po predlog na G-dinot Pero Dabeski od Bilnata apteka vo Gostivar, Dabeski mi predlozi da ja zgolemam dozata na bilkata Gagamija i za 5 meseci koristejcigo negoviot Eliksir za plodnost i bilnite kombinacii mojot TSH bese okolu 2.40 kaj mojata prijatelka ovoj TSH bese 5,0 i nejzinata herbalna terapija bese razlicna od mojata ,nejzi vo bilnata terapija povece mu kombinirase priroden jod od Apijuglans kapki, NIKIVITA so VITEX AGNUS kapki .I rezultatite bea odlicni [sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Вредност на TSH за успешно ИВФ (15.2.2016 10:07:40)

Treba da e pod dva i pol za hipotireoza najmnogu pomagat kelp algite oni se najbogati so jod od se drugo




Magdalenka -> RE: Вредност на TSH за успешно ИВФ (16.2.2016 20:20:10)

Devojki, kolku plakjate za pregled na tiroidna vo sistina. Jas sega se javiv i mi rekoa 4300 den. toa vklucuva eho od 2000 den i razgovor od 2300 den.
Ama malku mi e cudno. Na ginikolog za eho i razgovor ne bilo povekje od 2300.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]