Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Pepelaska * -> Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:06:24)

Таман ќе помислам е овој месец ќе си заштедам нешто или пак ќе си купам нешто за мене, излегува роденден, свадба и слично и одат непланирани пари.
Ви се случува и вас?
Како се справувате со ова? Имате ли некој посебен буџет за вакви работи?

Јас велам додека е за убаво нека е, па пари ќе печалиме.[sm=smiley1.gif]




vezilka RR -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:23:23)

Ми излегуваат и тоа ептен..јас трошам дури имам од плата, кога ќе дојдам при крај, се префрлам на картицата на мажле. А за непланираните, ако спаѓаат во групата неодложни ќе подземам од купчето со ветување (кое тешко го исполнувам) дека ќе ги вратам.




srculko -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:26:03)

Poseben budjet za neplanski trosoci nemame ,trosime od plata ili ako nesto zastedime se slucuva radi neplanirani trosoci i toa da se potrosi vo istiot mesec




elenak -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:26:47)

Е каков посебен буџет, еден е буџетот, а и тој едвај се полни а експресно се празни[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Не може месец да помине без непланирани трошоци, и да нема свадби и родендени дома ќе ти цркне нешто и пак ќе ти ги лапне парите.




niki -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:32:35)

nemame poseben budjet, imame kreditni karticki za taa namena
posledno i se skrsi okvirot od naocarite na kerkata iako nedela dena prethodno menuvavme stakla




Палешка РР -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:35:53)

Обавезнооооооо!
Или кола ќе се расипи, или дома некој апарат, или Марио нешто непланирано сака да си купи, па некоја непланирана забава...и ништо од плановите кога ќе земиме плата [sm=jezicek.gif]




bucko mal -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:44:56)

sekogash vikam ushte ova,ushte ona I nikogash kraj so kupuvanje se neshto fali.
a za zashtedenite pari mu kazav I na mm ima ama isto ko da nema,znam kako e bes pari zato ne davam od tie shto se zashtedeni.




Џесика -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 13:57:44)

Непланирани излегуваат секогаш кога имаме екстра приход... Памтам, кога ја затваравме фирмата имавме дигитална вага за мерење, и никако да ја продадеме. Кога успеавме, мм се радуваше, леле мајко, супер ни дојде дополнителен приход... за недела дена веднаш ги даде во Козле за лежењето на Борјан... Оттогаш се плашам од дополнителни приходи [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 14:34:20)

obavezno sekoj mesec,ili nekoj rodenden ili nesto se rasipalo,ili ti se najavile gosti od daleku pa treba da spremas...




mama_06 -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 14:34:33)

Да, посебно откако се омажив[sm=smiley36.gif]
Денес за колата едно 100 евра ке одат( пукнал ладилник), вчера свадба, вечер полуматура и се така и натака. Здравје си викам. Оваа беспарица што знае да зафати е само една непогода што те прави да се чувствуваш тескобно, но е далеку од несреќа. Верувајте.




Yummy Mammy -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 14:39:12)

Redovno! [sm=smiley36.gif]




Ring -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 14:41:26)

Uf, ne da izleguvaat...prosto ne znam kako ni stigaat parite [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]...i nikako ne ostanuva za nareden mesec....ama ajde,krpime nekako[sm=smiley1.gif]




penelopa -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 14:44:38)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Redovno! [sm=smiley36.gif]

исто




Hunny -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:24:55)

Редовно. Еве баш сега кога си планираме одмор не поканија на свадба. Ама ајде само за убаво нека одат парите.




Felly RR -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:28:56)

Постојано - или се расипрала правосмукалка, или некој роденден/свадба. Барем за вториов случај ич не ми е криво, ама кога треба да се дадат за поправка[sm=smiley13.gif]




lilicka -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:33:52)

Богами секој месец по нешто испаѓа[sm=hudicek1.gif]




sandriana RR -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:34:49)

Нема промашај со непланирани трошоци...Вчера на пример, најкриво ми е што фркнав 30 евра за лекар и лекарства....Бар да беа за нешто убаво..
Секој месец по нешто непланирано, а неизбежно се појавува.




Bethany -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:37:46)

Obavezno nesto ke se rasipe primer. Taka da veke planirame neplanirani trosoci, sakam da recam ne ne iznenaduvaat, nema vrska neka se i rasipuva, samo za lekarstva da ne odi.




moni teo -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:38:00)

pa mora nesto da ispadne ili rodendeni ili nekoi drugi proslavi voglavno na ubavi raboti [sm=smiley1.gif]




meU87 -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 15:49:38)

Абе да не излезат да се зачудам, а не вака раат да се немало [sm=hudicek1.gif]




Martins mom -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 16:50:49)

Ооо...и тоа како, непланирани трошоци колку и да сакаш[sm=hudicek1.gif] Никако да остане нешто вишок!




Snowhite RR -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 16:55:34)

Па ретко месец да се прескокни а да не излезе нешто, дали свадба, роденден или нешто да се расипи по дома




miana -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 19:06:53)

Redovno..Sekoj mesec !!!!




blond -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (10.6.2013 19:16:34)

Ехееее. Минатито месец поправки на колата, стотина евра, плус кираџии немаме веќе, плус непланирани свадби... Секој месец излегува по нешто...




eleonorastrumica -> RE: Ви излегуваат ли непланирани трошоци секој месец? (12.6.2013 14:15:48)

Секој месец по некој роденден,свадба,крштевка,слава некоја и кога ќе видиш еден куп непланирани трошоци




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>