Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Палешка РР -> Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 9:51:21)

Сигурно сите сте го гледале филмот Непристоен предлог со Деми Мур и Роберт Редфорд.
На кратко - Деми Мур е омажена и со сопругот се во тешка криза. Роберт Редфорд и фрла око и добива предлог да помине една ноќ со него за милион долари. Таа прифаќа.....но на крај сепак останува со маж и.


Прашање за жените: Дали ако се наоѓате во ваква ситуација би прифатиле ваков предлог, ваши мислења околу тоа?

Прашање за мажите: Дали би се согласиле и на крај дали би простиле ваква авантура на вашата сопруга?




niki -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 9:58:08)

zavisi koj e predlagacot, a i kolku e nepristoen predlogot, i kolku sme vo kriza[sm=smiley36.gif]
vo princip za pari ne se prodavam, a mozebi ne mi ja pogodile uste cenata
koj ke mu ja znae[sm=smiley36.gif]




Slagjana -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 9:58:25)

Моментално размислување ми е дека ќе го одбијам предлогот. Дури и ќе се налутам ако мм се согласи. Само ќе ни се разниша бракот со тоа. Не е за мене.




Pepelaska * -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:01:39)

Ако ми фати око сумата ке прифатам, криза е [sm=jezicek.gif]




Палешка РР -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:04:45)

Јас не сум размислувала, иако ја отворив темата, ама ако добијам таков предлог ќе сакам маж ми да не знае [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:09:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Ако ми фати око сумата ке прифатам, криза е [sm=jezicek.gif]



Da definitivno....jas bi prifatila a za mm...neznam treba da go prasam[sm=smiley36.gif]




niki -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:13:29)

oh pa ne bidete sebicni
obavezno bi mu kazala na mm i bi ja podelila dobivkata
nema smisla toj jaden da e bez pari i da se maci jas samo da uzivam na site polinja[sm=smiley36.gif]




mila28 -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:19:17)

Ако станува збор за истата сума сто Деми ја доби..прифаќам одма [sm=jezicek.gif] хахах




Octavia -> RE: Што ќе направите ако добиете непристоен предлог?! (12.3.2013 10:32:43)

Јас лично би одбила таков предлог ОСВЕН ако типот е некој со кој би паднала во искушение и без непристојниот предлог [sm=smiley17.gif].
А за темава да цитирам една пријателка, демек дали мажот би прифатил, дали да знае (нели за ваква хипотетично-апсурдна ситуација) која рече „А бе ги зимам парите, во пакет со Роберт Редфорд и го оставам мм, нема тука што многу да мислам“ [sm=smiley4.gif]




Страница: [1]