RE: Музика за свадба (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


Martins mom -> RE: Музика за свадба (4.6.2012 20:12:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Дечки сакаме да ангажираме бенд за свадба ама ни бараат 200 евра...не е ли тоа многу малце или ок е цената?


Охооо, па ептен е ефтино. Пед 3-4 години нас музичарите ни зедоа 400 евра.
Инаку ни свиреше група Модус од Битола и ако со нешто сум задоволна од мојата свадба, тоа беше единствено музиката.




Pepelaska * -> RE: Музика за свадба (4.6.2012 23:05:21)

Евтино е икана, нас ни зедоа 250 еу пред две години ама се нашле некои си таму пријатели, сега кај сестра ми им зедоа ( други беа) 350.Супер беа и двете групи.
А имаше и некои кои бараа и 500 евра само за во ресторан ( без одење по невеста)




AnnaMolly RR -> RE: Музика за свадба (5.6.2012 8:33:57)

Икана, тоа е дури и преевтино за во Скопје. Ние во 2009 плативме 350 евра за музика. Ама група баш свадбарска. Не знам дали сакаш таква или некој бенд?
Кумашините наши имаа бенд од млади дечки на свадбата, ги платија 200 евра. Ама поим немаа од свирење, па ја уништија цела свадба.
Прво убаво распрашај се, слушајте ги како свират, па после одлучете.




Pip0 -> RE: Музика за свадба (14.3.2013 16:13:23)

Кажете ми знаете ли некоја група Весели Скопјани и дали се добри за свадба? Исто така препорачајте и друга добра група, итно ми треба.




Snow Queen -> RE: Музика за свадба (2.9.2013 16:03:54)

Кај нас не беше група, туку од повеќе групи собрани музичари, кои со години и години наназад така си работат. Истите свиреа и кај брат му пред 5 години и од таму ги знаевме. Навистина бевме презадоволни.




andrijance90 -> RE: Музика за свадба (27.10.2013 11:37:06)

Nekoe iskustvo so Fantazija bend imate li? [sm=smiley1.gif]




delfini -> RE: Музика за свадба (12.4.2014 16:03:54)

Мотив Бенд Битола

Ve molam site onie koi imaat otideno na svadba kade sto svirele ovie momci da spodelat dali e dobra grupata ili ne?gi imame rezevrirano za svadba, gi nemame slusano predhodno pa bi sakala da spodelite iskustva...




Mila mamicka -> RE: Музика за свадба (21.5.2014 9:20:06)

Според мене музиката на свадба е всушност најважниот дел од целата свадба. Ако ја утнеш музиката, си ја утнал свадбата. Нас ни свиреше групата Дрим тим од Кавадарци и свадбата ни беше феноменална. Дечките се ептен добри, нема свадба на која свиреле тие, да не е весела. Креваат на нозе и старо и младо, имаат и посебни музичари за забавен дел. Не ја плативме однапред, туку колку си фатија толку (што не беше воопште малку, тие рекоа дека се презадоволни). Е сега, имав и список на песни кои беа забранети да се свират, и дечките си го испочитуваа, ниедна од тие песни не ја свиреа.




scared RR -> RE: Музика за свадба (2.12.2014 0:08:47)

нас ни свиреа Браво бенд, одлична журка направија, најдобри се, секаде ги препорачувам [sm=bravo.gif]




Sunshine88 -> RE: Музика за свадба (2.11.2015 14:55:07)

Нас ептен ни се погоди бендот...Ги слушнавме прво на друга свадба, веднаш знаев дека тие ќе свират и кај мене. Направија невидена забава...Нормално имаше ора, и тоа имаше и некои брзи што јас прв пат ги гледам, ама играа бре тоа гостите растураа. Имаше забавен дел, со строга забрана за турбо фолк и имаше чочек каде невестава одлепи до даска, па сега се срамам снимката да ја гледам. Исто и по невеста(мене) истите беа. свиреа од приземје до 6-ти спрат цело време по скали..




Kvisko -> RE: Музика за свадба (2.11.2015 15:20:26)

Ние имавме посебен бенд за народна музика и посебен за забавна. Се менуваа на околу еден саат како блокови од почеток до крај. За народната беше еден локален бенд и имаше строга забрана за одредени песни (од типот глупите како ерген одев или таа четири месеци свадба се спрема или онаа со Радика што трае цела вечност). За забавната ни беше бендот на Тоше со Роки на чело и ептен направија добра атмосфера. На луѓето не им се одеше дома, а и тие од ресторанто не молеа да си поседиме до кога сакаме торта сечевме место во 12 во 1 (до кога всушност требаше да заврши свадбата).




Epet -> RE: Музика за свадба (9.6.2016 11:32:20)

дали може да ми кажеш како се вика бендот? а и цените на двата бенда ако може? репертоарот беше од вас или вие само кажавте кои песни да не се свират? доколку би наброил неколку песни би било супер. фала ти! поздрав
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Ние имавме посебен бенд за народна музика и посебен за забавна. Се менуваа на околу еден саат како блокови од почеток до крај. За народната беше еден локален бенд и имаше строга забрана за одредени песни (од типот глупите како ерген одев или таа четири месеци свадба се спрема или онаа со Радика што трае цела вечност). За забавната ни беше бендот на Тоше со Роки на чело и ептен направија добра атмосфера. На луѓето не им се одеше дома, а и тие од ресторанто не молеа да си поседиме до кога сакаме торта сечевме место во 12 во 1 (до кога всушност требаше да заврши свадбата).





Epet -> RE: Музика за свадба (9.6.2016 11:33:40)

може ли да го кажеш името на бендот? фала ти однапред. позз

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Нас ептен ни се погоди бендот...Ги слушнавме прво на друга свадба, веднаш знаев дека тие ќе свират и кај мене. Направија невидена забава...Нормално имаше ора, и тоа имаше и некои брзи што јас прв пат ги гледам, ама играа бре тоа гостите растураа. Имаше забавен дел, со строга забрана за турбо фолк и имаше чочек каде невестава одлепи до даска, па сега се срамам снимката да ја гледам. Исто и по невеста(мене) истите беа. свиреа од приземје до 6-ти спрат цело време по скали..





Sunshine88 -> RE: Музика за свадба (13.6.2016 0:37:59)

Ти пишав пп....види се со некој од бендот...види што ќе ти понудат..види се и со други бендови...верувај многу е битна музиката..И гледај да го слушнеш некаде во живо кај што имаат свирка...




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]