RE: детето и миленичето (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Домашни миленици



Порака


sonc90 -> RE: детето и миленичето (4.2.2016 1:50:15)

epa aj da se pofalam,i nie si zemavme kucence-pit bull...zaljubena sum vo taa rasa a mm mn saka nekoi od tie vrsti kucinja(jaki,da gi kazam)...kerka mi ima 19 meseci a kucenceto 2,5 meseci...ziveeme vo stan ama imame dvorovi site stanari...go cuvame vo dvor,vo dvorot imame mala kukja so 2 sobi i vo 1 od sobite e kucenceto...sakavme boks da napravime ama bidejki e ladno a pitot ima kratko krzno,sakavme da bide pozastiteno i zatoa go cuvame vo sobata...zgora na se sobata e mn prostrana za razlika od boks 2 na 2...inaku mn se slozuvaat so kerka mi zgora na se kuceto bar za sega e dosta poslusno i vnimava na kerka mi,ne skoka po nea i ne ja gricka tuku samo ja lize ama zatoa nas partal ne pravi so tie zapcinjata ko iglicki [sm=smiley1.gif] ako ostane vaka mirno kako do sega se ke bide super,ma da iskreno kuce si bara i vnimanie i dresura a i setanje za da ja istrosi energijata a pitovite imaat dosta energija...dobroto e sto mozam da go setam vo isto vreme so kerka mi pa ne mi e problem...se nadevam deka i vo idnina se ke bide ok bidejki ne mozam da opisam kolku e kerka mi srekjna sto ima so kogo da si igra sekoj den [sm=smiley1.gif] ko najdobri drugarcinja se [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]