RE: Свадбена торта (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


Melanija RR -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 21:45:41)

Нашата торта беше од самиот ресторан, не дозволуваат торти од надвор да се носат поради можни пропусти и недајбоже труење со храна кое потоа е тешко да се докаже од која торта.Убав принцип од нивна страна зошто нудеа вкусови да се одберат.
Беше нестле вкус убаво и нешто украсена и превкусна.На сите гости им се допадна и тоа што остана ни го спакуваа за дома со инсистирање.




blond -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 22:00:04)

Tortata bese poracana od kumata, no jas go odbrav izgledot. A za vkusot, ne se sekavam [sm=smiley36.gif] oddamna bese. Bese na tri sprata, belo so crveno.




Lacrymosa -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 22:34:54)

Тортата ми беше од кумата на три спрата со три различни вкуса. Пробав сосем малку од едниот и баш го потрефив тој со вишни и беше мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм




miana -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 22:37:25)

Mene mi bese poklon od restorantot od KUVERTIRA na 5 sprata...




moni teo -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 22:55:00)

tortata ja poraca kumata ostaviv na nejze sto ke odberei bese ubava na tri sprata bela so kitki vo sekakvi boi sam sto kumata platila plus za poveke kitki no tie ne stavile bidejki bese pred n.godina i imale mnogu rabota [sm=zmeden.gif]




Tanjicka -> RE: Свадбена торта (12.3.2013 23:27:05)

nasata bese na tri sprata, beleo so zlatno i so golemi ruzi i ni sleduvase od restoranot ne ja plakavme dopolnitelno




Felly RR -> RE: Свадбена торта (13.3.2013 0:11:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Нашата торта беше од самиот ресторан, не дозволуваат торти од надвор да се носат поради можни пропусти и недајбоже труење со храна кое потоа е тешко да се докаже од која торта.

Кај нас се носат торти, ама не ги сечат тие што ги донесле гостите, ама затоа ти можеш да си донесеш од слаткарница нормално со фискална сметка, и за гостите ја сечат само таа. Па не дај Боже, ако има таков случај, пак се знае од која торта.




Snow Queen -> RE: Свадбена торта (2.9.2013 16:10:45)

Еве ја и нашата
[img]http://i1208.photobucket.com/albums/cc366/photo-dp/RR%20Forum/DSC_9117_zpseec16a2b.jpg[/img]




Annet -> RE: Свадбена торта (2.9.2013 20:47:37)

aa jas ke kazam samo deka bese prevkusna:))))




scared RR -> RE: Свадбена торта (2.12.2014 0:19:31)

Нам тортата ни беше поклон од ресторанот, беше на 3 спрата и сите беа различни вкусови. Не се замарав бар со тоа да бирам торта, само им кажав цветовите на тортата во каква боја да бидат и тоа беше тоа [sm=smiley1.gif]




caciana -> RE: Свадбена торта (2.12.2014 0:26:39)

Sestra mi ja imase najubavata svadbena torta.Ja izrabotuvaa nejzina drugarka I majka I,fenomenlana bese I za izgled I za vkus.Ke prbam slika DA prikacam.




caciana -> RE: Свадбена торта (2.12.2014 2:26:22)

a za moja svadba tortata bi izgledala nesto vaka
[img]http://www.rainbowsugarcraft.co.uk/images/Diamonds-are-forever.jpg[/img]
samo ne so cvetovi na vrvot hehe [sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]