RE: РР тераса (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


kikicka -> RE: РР тераса (13.4.2012 15:04:13)

Не крстени не влегуваат во црква ...остај ти што сакаш,башка гужва е кајке ја туткаш таму седи мирна јесте да е празник ама мала е има време ке оди догодина.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............





AnnaMolly RR -> RE: РР тераса (13.4.2012 15:37:07)

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Туку денес апсолутно ништо не се прави? И не се бања[sm=zmeden.gif]



Блонд, јас денес правев генералка, перев алишта, го бањав Филип, после и јас ќе се бањам... Ама ич мува не ме лази [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




AnnaMolly RR -> RE: РР тераса (13.4.2012 15:40:50)

А, бе, еден ден ме нема и одма три страни од терасава испишани!
Тука роси, а ми се излегува на тераса, па еве вака ќе ја трансформирам нашава РР тераса за да не ни врне [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
И секако, честитки и тука за новото освежување во РР тимот!
[image]http://1.bp.blogspot.com/_CKUconW1RgE/TCwR-cDxd2I/AAAAAAAAAYk/ZNeupZjCAsI/s1600/P1000363.JPG[/image]




blond -> RE: РР тераса (13.4.2012 15:48:58)

АнаМоли, јас тргнав само да си измијам косата, леле кога писнаа по мене мм и мајка му. Уф [sm=smiley35.gif] аман. Ај не се бањало, а свекрва ми чистеше [sm=zmeden.gif] е ај сеа де [sm=zmeden.gif]. Ах кај ми беше паметот кога одбрав да живеам во заедница [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

Туку твојава трансформација ме потсеќа на Турција [sm=smiley36.gif]. [sm=sloncek.gif]
Во тој случај секако за овде е Таркан да ни пее на увце
[img]http://27.media.tumblr.com/tumblr_lngsonhc9W1qm296to2_500.png[/img]




kikicka -> RE: РР тераса (13.4.2012 15:57:52)

е е сеа не се бањало ,каквадаседам после теретана(да сепофалам) испотена смрдена како сум се избањала мх мх,мислам дека само не се пере,пегла,мети .
А когасе бања со црвено јаје?Сезаборавам




Olivia -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:03:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

е е сеа не се бањало ,каквадаседам после теретана(да сепофалам) испотена смрдена како сум се избањала мх мх,мислам дека само не се пере,пегла,мети .
А когасе бања со црвено јаје?Сезаборавам

Утре вечер Кикичка!




Annet -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:07:53)

utre crveno-belo iihihihihihi i nie I ke ja banjame so crveno jajcence [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:34:06)

Хелоу пак од мене. Ние денес го носевме Филип на шишање и сега ми е како мало маже [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Дајте нешто благо, ќе пукнаааам!

И НАЈВАЖНО - давајте линкови или пишувајте рецепти за некоја убава и лесна торта да правам после. Само без кокос ако може. Благодарам однапред!




Палешка РР -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:38:20)

Од благо само локум може [sm=smiley36.gif]

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум [sm=smiley36.gif]




Olivia -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:41:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Од благо само локум може [sm=smiley36.gif]

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




kikicka -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:41:44)

ејјј Ана Моли имам стр за тебе ама во пп ке ти пратам па Кувајколку сакаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Хелоу пак од мене. Ние денес го носевме Филип на шишање и сега ми е како мало маже [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Дајте нешто благо, ќе пукнаааам!

И НАЈВАЖНО - давајте линкови или пишувајте рецепти за некоја убава и лесна торта да правам после. Само без кокос ако може. Благодарам однапред!






Палешка РР -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:43:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Од благо само локум може [sm=smiley36.gif]

Еве и јас се мачам...правам слатки и соленки, а не смеам да пробам...на четири дневен пост сум [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


U2? [sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР тераса (13.4.2012 16:49:09)

Фала, женски! Ќе одберам нешто и ќе се фрлам за работа!




Love27 -> RE: РР тераса (13.4.2012 17:24:01)

pratete mi i na mene da napravam nesto :)




AnnaMolly RR -> RE: РР тераса (13.4.2012 17:31:36)

Јас сега оваа ја меркам на кикичка РР!
Јогобела торта





kikicka -> RE: РР тераса (13.4.2012 17:37:21)

Сега сега во Недела што ке правам ке видете само Икана знае ,ке пратам рецепт на РР секако.




arh_diz -> RE: РР тераса (13.4.2012 17:45:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............

Mozes da ja nosis zosto da ne , samo nemozes da ja pricestis, jas go imam noseno M vo crkva nekolku pati pred krstenje.Prvpat slusam deka nemoze , moze netreba da bacuva ikona i da pali sveka a i bebe e verojatno toeto taka da toa nemoze da go pravi.Kako vleguvaat od druga vera vo crkva




Ikana -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:05:18)

Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! [sm=smiley36.gif]




Џесика -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:17:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! [sm=smiley36.gif]

Кој рецепт, овој Јогобела? Ајде давајте идеја да напраам некое мрсно тортиште, 3 дена постам вртоглавици ме фатија у пм...




Pepelaska * -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:32:11)

Јас ја правев оваа Јогобела лани за роденден само мислам и ставав овошни јогурти , убава е.А вие девојки тука на тераса се собравте за јадење само да се зборело цццц[sm=smiley36.gif]
Јас постам една недела веќе утре правам а денес без масло и веќе почна да ми се вррти сега ама ќе издржам уште утре




kikicka -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:32:50)

Немаа немаааааааааа тралааа ... тоа во Недела или понеделник на рр зависи кога ке го објават а аааааа ова благово прва ке те тагирам на фб за инат тука со баклавитешо ми правиш .
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Рецептот на Кикичка е ЛУДИЛО. Нема да ви се верува какво е цакано!!!! Иначе мене ме учеше како да направам еден добар добар специјалитет и во понеделник ќе изненадам!!! [sm=smiley36.gif]

Кој рецепт, овој Јогобела? Ајде давајте идеја да напраам некое мрсно тортиште, 3 дена постам вртоглавици ме фатија у пм...





Andriance -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:34:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Не крстени не влегуваат во црква ...остај ти што сакаш,башка гужва е кајке ја туткаш таму седи мирна јесте да е празник ама мала е има време ке оди догодина.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

RR ajde na terasa pagaat sekakvi muabeti pa da prasam sto mislite da ja nosam kerka mi na crkva denes no ne mi e krstena popot rekol nemoze :( a jas sakam .............




Jas go odnesov..si prasav pop i mi ere nema gajle majka..slobodno i protni go ahahahhaha i taka bebe si bese denes u crkva




Џесика -> RE: РР тераса (13.4.2012 19:38:33)

А ако имам добиено не смеам да се протнам? Знам за икона дека не се бакнува, за ова не знам.




Ikana -> RE: РР тераса (13.4.2012 20:06:12)

По некоја логика, за бебе не би требало да важат некои строги правила бидејќи тие сеуште немаат гревови во наводници, туку се чисти душички...така да за бебе не се важиииии!!!




Olivia -> RE: РР тераса (13.4.2012 20:21:50)

По логика и бебе некрстено влегува во црква да се крсти, така да слободно бебулињата носете ги во црква, а што се однесува за бањањето и тоа е во ред, нема правила денес, само едно важи строг пост и ден на тага е , погребувањето на Синот Божји бил на овој ден, па треба да се избегне насладување и веселби!!!




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>