RE: Стрес и спонтан абортус (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Спонтан абортус



Порака


Супер Нова -> RE: Стрес и спонтан абортус (13.5.2013 11:08:18)

Jenyffer opusteno i uzivaj vo bremenosta, ne mozeq taka lesno da mu se nasteti na plodot, daleku bilo samo od vistinski i golemi stresovi, nisto sporedlivo so toa sto ti padnal tanjirot i sl, eee uste kolku pati ke ti pagaat raboti i normalno e da se strecnes, samo ti opusti se i uzivaj vo bremenosta i ne misli na vakvi raboti!




Jenyffer -> RE: Стрес и спонтан абортус (13.5.2013 11:22:44)

Ви благодарам девојки за брзите одговори.[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




mamymamy -> RE: Стрес и спонтан абортус (20.8.2014 10:38:03)

Zdravo,

ve molam za pomos ITNO, kako da pomognam so razgovor na zena sto imase spontan!
Psihickata sostojba e losa neznam so sto da pomognam !!!




Kvisko -> RE: Стрес и спонтан абортус (20.8.2014 12:17:12)

Не знам колку си блиска со жената, ама во принцип понуди и да се дружите опуштено на место каде што таа сака. Остави таа да го потегне тоа прашање. Ако и се плаче остави ја да се исплаче, никогаш ама никогаш немој да и кажеш дека ќе дојде друго бебе зашто таа тагува по тоа што го изгубила и не и гајле за друго бебе. Исто така е лошо да и кажеш дека така требало да биде и слично.
Во принцип јас на пример кога имав спонтан не кажав никому за тоа освен на најблиските зашто мене лично ми беше тешко да зборувам за тоа со било кого. Сепак секој од нас е различен и ралично ги прифаќаат работите. Можеби таа сака да зборува. Во тој случај само следи што кажува и пружи и утеха.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]