|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Оток кај предвреме родени
15.2.2012 15:48:22   
DDmama
Sakav da ve prasam dali vasite decinja pojavia otoci nekade na teloto zatoa sto se pred vreme rodeni?nie imame, i sakav isto da ve prasam sto prvzemate vo toj slucaj?

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.2.2012 19:57:06 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Оток кај предвреме родени
16.2.2012 13:57:58   
dancence86
Kaj nas e na desnata strana pod gazeto i ima boja kako zasirena krv. Bidejki e na takvo mesto ja mackam so pavloviceva, meguto ne se sekiram bidejki doktorkata mi rece deka vsushnost skoro site predvremeni bebinja imaat beleg ili otok koj izceznuva do prvtata godina, za toa nema potreba od dopolnitelno sekiranje.

(Одговор на членот DDmama)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Оток кај предвреме родени
16.2.2012 14:38:49   
DDmama
i kaj nas se javi prvo na ngata pod gazeto, ama nema takva boja?...pa potoa iscezna tamu , pa se pojav na listgovite, pa gi snema , pa na stapalcata..i stapalcata uste se poteceniuser posted image ..znaci tolku dolgo(od prilika do godina ke se pojavuvaat)..vo sekoj slucaj fala mnogu

(Одговор на членот dancence86)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Оток кај предвреме родени
20.2.2012 12:40:05   
Тања РР
Ние немавме никаков оток и јас искрено прв пат слушам дека било вообичаено да се јави но што д-р ви кажал дена нема ништо страшно, немојте да се грижите.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот DDmama)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Оток кај предвреме родени
20.2.2012 17:25:44   
bocence
i nie imame ama ne e otok tuku kako modrica temno e odma nad gazeto pod polovinkata.jas ne znaev stoe sestrami mi kaza deka na site predvreme rodeni deca imalo.nie inaku se rodivme vo 36ta nedela

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Оток кај предвреме родени
3.9.2012 16:45:38   
marina111
iskreo prv pat slusam deka imalo tok kaj prdvremenorodenite deca jas kaj moeto ne zabelezisto mada i ne gi mav ubavo videno i dopreno do 20 dena starost inaku nie 34 nedela se porodivme ama pred 9 godini i super sme sega

< Поракaта ја уредил marina111 -- 3.9.2012 16:46:02 >

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Ime
Jana9

Ime

Matej (40%)

Martin (20%)

Marko (40%)

Marin (0%)

Mario (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!