RE: Машко или женско дете? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Татин форум



Порака


caciana -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 7:24:25)

Koga ke imam deca sakam 3.Mozi 2 devojcinja I 1 masko ili obratno,vazno da e mesano,da nema isti polovi vo kombinacijata.




Defne90 RR -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 9:51:06)

Porano mi bese biten polot na deteto,i mnogu sakav da imam barem edna kerka.Ama ete si rodiv dva sina i da vi kazam pravo sega otkako stanav majka bitno mi e samo da bidat zivi i zdravi.Mozebe koga bi ostanala bremena so treto dete bi posakuvala da bide devojce,ama pak da napomenam ne mi e tolku bitno toa kolku toa da bide zdravo i pravo.Kakvo i da e deteto sekako isto i e milo na negovata majka bez razlika na polot.[sm=smiley1.gif]




Anuska14 -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 9:59:44)

Имам едно девојче за кое бев пресреќна бидејќи животен сон ми беше да имам керка. Сега сум бремена со машко и мислам дека не е важен полото важно е да се сакаме и да сме живи и здрави....Иако знам дека има луѓе за кои машко дете е врв, достигнување и добивам коментари како добро е што бар второто е машко[sm=jezicek.gif]




Ki4iko -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 11:22:51)

Имаме едно машко детенце и чекаме второ женско кажа докторката ,ние сите пресреќни што синко ќе си има сестричка [sm=bravo.gif]




AneLav RR -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 11:40:24)

Јас никогаш немав некоја посебна желба мислев на тоа само да родам здрави и прави деца. Сакав едно дете или близнаци ама не размислував никогаш за полот. ММ потајно сакаше ќерка за да и го даде името на баба му што го пораснала. Само ни тој не кажа. Кога дознавме дека носам близнаци не можам да ви ја опишам среќата. Така си добивме и син и ќерка. Ќерката го носи името на баба му а син ми на татко ми.




scared RR -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 13:30:22)

Пред се сакам господ да ми подари здраво право бебче, инаку мм сака ќерка или близначиња а јас сум повеќе за момче :)




Ki4iko -> RE: Машко или женско дете? (25.11.2014 21:55:36)

па секоја мајка сака пред сењ здраво бебе, но кога се зборува за полот,ние си сакавме мешани и така изгледа ќе биде [sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]