RE: Што ни беше муабетот? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


kikicka -> RE: Што ни беше муабетот? (26.2.2012 19:11:29)

ма добра е дома барем веселка е колку толку ама од феноборбитонот уште ко поспана тем и е таа 37.36.5 да истераме вечер па утре е подруго!




Ikana -> RE: Што ни беше муабетот? (26.2.2012 20:24:55)

I M prima fenobarbitol....poradi skroz druga pricina....ehhh maki maki[sm=smiley19.gif] Nisto samo hrabro, utre e drug den a vecer daj boze mirno da bide!




Pepelaska * -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 9:39:29)

Кикичке да оздравите најбрзо [sm=smiley31.gif] за Леона.Абе девојки треба да мислиме ново име за темава сме испишале сто страници. Јас викам Што ни беше муабет 2?[sm=smiley1.gif] или Весели муабети со јадење и пиење[sm=smiley36.gif]




taisa -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 9:47:24)

mene mi se bendisuva zosto ne te ogranicuva na nekoja posebna tema da muabetis samo ti treba nekoj da e prisuten
inaku jas si cekam gosti posabajle vnuka mi i snaska a mm i [sm=duda.gif] spijat pojaduvav pa sega ke pijam kafence gostite ke zadocnat malku pa povelete....( izvinete ne mozev da stavam slika)




Ikana -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 10:34:20)

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilo[sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 11:41:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilo[sm=smiley36.gif]



Их Ikana, многу убава мисла. Ама ова што е таму некаде секојдневие, кај нас е утопија..Ама ти немој да паѓаш во депресија. Па јас мислам дека толку многу се навикнавме на оваа катастрофа што уште малку фали па да почнеме да ја сакаме [sm=smiley36.gif]




Maca25 -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 11:46:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilo[sm=smiley36.gif]

Кога ќе најдеш вакво место - викај ме и мене...сакам да избегам!!!




kikicka -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 11:54:47)

Јас живеам вака во Хр ,нити ме знаат нити ги интересира што и како работиш,сите си тераат своја работа,култура има достаа,лекарите се фини барем кога одиме на контрола месечно сваки случај,трговските секоја недела понуди купица [sm=smiley36.gif]само паре треба мало више за секоја недела да се задоволуваш и затоа едвај чекаамм да си одам освен тоа со политиката не ме замара секаде е иста.Па икана повели ајде со мене .
Ние сме добри ајде да не се фалам таман ке се пофалам пак нешто наопаку тргнува,денес бевме на боцкање и уште вечер сме и такаааа.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilo[sm=smiley36.gif]

Кога ќе најдеш вакво место - викај ме и мене...сакам да избегам!!!





kikicka -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 11:57:27)

весели муабети е супер име [sm=smiley1.gif] мада да овдеби рекла јас турлитава муабети [sm=smiley36.gif] или Од А до Ш




Џесика -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 12:20:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Stanav so mnogu ubava misla...sakam da ziveam nekade kade sto nikoj nema da mu bide gajle za mojot zivot, i site kje si brkaat rabota i nema da me zamaraat. Lugjeto kje bidat iskreni i srdecni, prijaelite kje bidat vistinski prijateli a ne zlobnici, na rabota trudot kje se ceni i isplati, cenite vo dukjanite ke bidat bez 50 posto marza.........................................bolnicite kje bidat mesta kade sto se lecat bolesti, a ne kompleksi, instituciite navistina kje vrsat nekoja rabota i kje imaat nekoja uloga vo opshtestvoto, partija kje bide zdruzenie od politicari a ne BOG, policijata ustvari kje se pojavi na mestoto na zlostorot.... i tako dalje, pagjam u depresija koa pisuem sta bi bilo kad bi bilo[sm=smiley36.gif]

Икана ова за статус на фб и не го тргам цел живот [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Инаку јас денес станав исто со убава мисла, се решив да си ја вратам старата килажа и точка! Ќе ја пробам супата во онаа тема за диети, па уште да се кандисам да одам до пазар да купам се што ми треба... еве отсабајле сум на овошје, малку ме стега главата, ама се надевам ќе издржам...




Annet -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 12:41:00)

нека се вика темава КАФЕЏИЛНИЦА ТЕФЕРИЏ,мала шала.абе ејј такви ве сакам позитивни,како и да е се ќе си дојде на свое место еден ден.....
што ветер е овој што се раздува се ќе однесе,тууууууу не се порадувавме уште малку на сонцето....




Maca25 -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 12:59:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

абе ејј такви ве сакам позитивни,како и да е се ќе си дојде на свое место еден ден.....



кога ќе дојде тој ден!?!?! денес како што сум станата не лева нога можем да кажам дека сум најголемиот песимист тука!!!1




arh_diz -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 13:15:27)

Nikade ne e idealno , sekade e podobro kade sto ne nema nas.
Jas sum denes za nikade oci nemozam da otvoram




Тања РР -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 13:18:28)

Жени, жени, време е за реновирање на муабтечилницата[sm=smiley36.gif]
Идеи за име?




Pepelaska * -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 13:22:23)

Висибаби на РР кафе [sm=smiley36.gif]




mamicka77 -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 13:28:11)

od dmene predlog MUABET ZA SE I SESTO
kako sto kaza kikicka tuka se razgovara za se sto ni se slucuva





temjana -> RE: Што ни беше муабетот? (27.2.2012 13:29:17)

Добар ден девојки, што се овие мрачни муабети, бегања, депресии... Дајте малку позитивно еве пролетта полека ни пристигнува има ли поубаво од тоа. Природата се буди се менува, сонцето се почесто ќе ни се смее, убавини. Јас малку се поболев вчера со температура бев цел ден па со чајчиња, супи многу овошје денес се кренав на нозе. Ајде насмевки сакам [sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]