|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 9:39:22   
ana33
dobro utro moi dragi zenicki ajde da pieme kafenceuser posted image ,denes treba da NE dobijam pa sum voznemirena i nekako sum kutliva nesum raspolozena user posted image grbot me boli i nozete kako da treba da dobijamse nadevam deka nema barem uste tri dena pa testot da bide pozitiven  vi posakuvam prijaten den i tebe humana samo pozitivno  ke vidis utre kolku ke si srekna koga ke go vidis ti posakuvam seta sreka od celiot svet utre da e kaj tebe i da ni pises cmokkk

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 14:04:40   
gabi11
ajde ana33 ti drzime sreka da ne dobies.se nadevam skoro ke ni se pofalis so user posted image .tie simpotmi se i za bremenost pa daj boze da ne dojde 9 meseciuser posted image

_____________________________

gabi11

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 14:33:18   
humana
Fala ana i se nadevam dek anema da dobies barem edni 9 mesecuser posted image ,pa zaedno da se rabuvame

(Одговор на членот gabi11)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 15:52:48   
luckygirl
Zdravo na site,Ana mila denes e nasiot den,eve i jas uste ne sum dobila,a ne ni sakam,novi simptomi nemam,a ne se cuvstvuvam ni kako pred da dobijam,daj Boze da ne e samo moja nadezuser posted image ,samo malku odvreme navreme mi se losi malku,aj ke pocekame uste nekoj den da ne dobieme pa testceuser posted image .

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 19:32:06   
Just baby
Jas deneska malku se razocarav, vcera bazalnata temperatura mi bese megu 36.9 i 37 a deneska bese 36.8 . bas se izraduvav deka mi e pokacena, no ova sto e 36.8 malku me zbuni i razcozara user posted image . ke prodolzam da meram do sabota pa ke vidime sto ke se sluci

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 19:40:55   
ana33
e duso ne sum dobila i jas a isto nemam nekoi simptomi i mene po malku mi se losi dobro bev gladna i se vosev so kola i mi se losese a obicno ne e taka i drugo placam pocesto na serija na film a ne e taka obicno mozda ke dobijam user posted image ajde duso ke si pocekame uste nekoj den pa da ne dojde ke se molam pozdravceuser posted image


vi blagodaram dusicki mnogu bez vas nemozev da go docekam ovoj den ama se mi bese polesno pa sega ke pocekam uste malku i ke gledam sekoi 5 min dali mi doslouser posted image se nadevam nema 


nemoj da se razocaruvas jas treba denas da dobijam pa imav sabajle 36so 8 a sega 36 so 9 a vecer da meram i 37 so 1  pa neznam kako treba da bide ama bez razocaruvanje koga treba da dobies?

humana duso fala ti i ti drzam srekicka za utre  ne se nerviraj ne e dobro samo se opusti i si zamisli kako posle 9 meseci ke ja butkas kolickata i ke si go gledas tvoeto najmilo sonce na svetot te baknuvam user posted image



< Поракaта ја уредил Тања -- 4.4.2011 0:40:22 >

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 19:57:21   
Just baby
Na 10 ti treba da (ne) dobijam. jas ja merev nautro pred da stanam od krevet

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 20:06:02   
ana33
vidi duso jas kako sto znam deka od koga ima ovulacija se pokacuva temperaturata i ostanuva se do deka treba da dobies ako si user posted image ke ostane ista t pokacena i ostanatita denovi se do krajot dodeka ne se rodiuser posted image nemoj da se sekiras se ke bide opusti se i ne misli mnogu na bazalna temperatura na denovi taka po ke bide veruvaj pozdravce i ti posakuvam user posted image vo najskoro vreme


(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 23:08:25   
donio
I jas ke se mola za vas da ne dobiete i da si gi vidite vasite user posted image ili user posted image sto pobrzo pa da ni piste

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.4.2011 23:41:26   
vendii**
zdravo, na sitejas sum nov clen i se nadevam deka ke se druzime so ubavi razgovori, i jas isto, sakam da zabremenam evo 7 meseci sum vo brak imavme nesto problemi i ne sakav da zabremenam no sega sakamuser posted image pokusavme pred edna nedela, i sega se mi se cini deka sum bremena, proveriv pred nekoj den i pokaza samo edna crticka no neznam dali postapiv ispravno, citav za znacite za bremenost i jas imam nekoi kako na pr zapek , golem zamor ,pospanost,duenje na stomakot vo gorniot del na stomakot ,potenje, ve molam dadete nekoj sovet fala 

(Одговор на членот donio)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 8:39:48   
arh_diz
Dobredojde vendi**na RR
Posle kolku vreme kasnenje go napravi testot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vendii**)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 15:43:36   
sunshine0704
zdravo dragi RR, denes sum razocarana zasto posle 6 dena pokacena bazalna od 37 utrovo mi bese 36.9. Mi padna mnogu tesko zasto se raduvav prethodnite denovi ama toa e, ajde da se nadevam deka nema da prodolzi da opagja i deka ke ostane na 37 user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 18:13:38   
luckygirl
Zdravo na site,Ana mila do kaj si ti te mislam i tebe,jas denes nekako se razocarav me bolat jajnicite isto kako pred da dobijam mi se cini deka kaj i da e ke dojde user posted image .

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 18:50:49   
Just baby
I jas vo sabotata merev i mi bese 37, a vcera i deneska 36.8. Se nadevam nema da prodolzi da paga, iako barav na internet i vidov deka moze celo vreme da e visoka i da padne posledniot den pred user posted image . Jas vsabota treba da ne dobija, i so ogled na toa sto ne mozam da izdrzam ke pravam test vo sabota ili nedela user posted image

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 18:51:25   
Just baby
ana sto se sluci? pravese li test? i humana bese li ti na pregled?

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:06:03   
humana
i mene me bolea i sve si vikav ke mi dodje:)ama ne,se nadevam deka i ti samo ke si vikas a anea nikade ke ja nema,inaku bev deneska i konecno go najdovme plododt,ama mnogu e mal pa mi rece da odam vo cetvrtok da vidime dali se razviva i pak ne sum kompletno srekna,molam Boga da bide sve vo red

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:21:11   
vendii**
pa treba da dobijam za edna nedela, denes bev na ginekolog i mi rece posle zaakasnuvanjeto  mozis da napravis test i da proveris pa zatoa mi ostanuva da cekam pa ke vidime........

(Одговор на членот vendii**)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:23:41   
humana
user posted image user posted image user posted image ajde mila neka se mnozat trudnici

(Одговор на членот vendii**)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:28:16   
Just baby
Ke se razviva, kako nema da se razviva user posted image . Gledas deka te isplasi lekarot i ti rece ne se gleda plodot, a koga poglednal podobro go videl. Ne se grizi, sega koga e tuka ke se razvie vo najubavo bebence user posted image user posted image user posted image . I mene pocnaa da me bolat gradite, seuste osekam bolki vo dolniot del na stomakot i mnogu mi e poduen. se osekam kako nekoj da mi sedi na stomakot. posle sekoe jadenje osekam nekakva macnina vo zeludnikot, meram temperatura user posted image i edvaj cekam da dojdi sabota, da napravam test i da se pojavat user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:30:15   
Just baby
Znaci jas i ti zaedno ke gi cekame nasite user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vendii**)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 19:39:59   
vendii**
da ke cekame a i jas imam golema poduenost vo stomakot, pa ke vidime user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 21:28:23   
ana33
lele duso isto i mene i pozadi i jajnicite poveke desniot i grbot ali fala bogu uste ne ide user posted image i de ne dojde user posted image user posted image user posted image me bolat nozete i nekako sum umorna 

(Одговор на членот luckygirl)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 21:33:36   
ana33
baby duso ne sum pravila test ke pocekam uste nekoj den pa ke vidam pa vi posakuvam na site sto sakate da gi vidite user posted image crtkiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 21:34:13   
mamicki
ana33, mene mi izgleda deka kje castat mekici tvoite za 8-9 mesecauser posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.4.2011 21:37:41   
ana33
user posted image user posted image user posted image cul te gospod duso ke se raduvame site zaedno nadevam se da ne dojde malku sum user posted image ama nadevam se na user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?