RE: Предности и мани на цуцлата (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе

[Анкета]

Предности и мани на цуцлата


За цуцла
  64% (95)
Против цуцла
  35% (52)


Вкупно гласови: 147
(Последен глас : 20.1.2016 23:08:43)
(Гласањето трае до: -- )


Порака


Felly RR -> RE: Предности и мани на цуцлата (20.7.2015 13:28:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: gina


sakav da ve prasam dali im davate lazacki cucli jas dva dena mu stavav koga placese mnogu pa sega ne mu ja stavam mi e strav pa posle gradata da ne si ja misli lazacka






ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Лажливки не му давај од одма, бар нека почне малку подобро да цица. Почекај некоја недела. Моиве прво нејќеа, па откога им купивме друг вид цуцли, ги прифатија и дури почнаа подобро да цицаат, изгледа им се извежба рефлексот за цицање. Сега им давам секогаш кога ќе посакаат и веќе секој си има омилена цуцла [sm=smiley36.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla


За лажливка, јас сум против, не сме користеле, ама знам дека препорачуваат по 6 недели, додека се регулира млекцето.






gina -> RE: Предности и мани на цуцлата (20.7.2015 19:32:31)

pa sinoka jas pak mi staviv lazacka posle cicanje mozebi zgresiv mm denes pak mu stavi




Felly RR -> RE: Предности и мани на цуцлата (17.9.2015 11:27:37)

Користев и за М а и сега и К си ја сака. За М и купивме некаде после 3 недели, демек да го совлада прво рефлексот за цицање, а за К уште одма пошто и во болница му даваа - што ме зачуди. Не ја користиме многу, ама кога има грчеви најмногу го смирува кај мене на меше кога ќе го легнам и му давам цуцле, и така одма се смирува.




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]