Свадбен подарок (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


sandravlae -> Свадбен подарок (4.11.2010 14:14:14)

Vaka mamicki drugata nedela sum na svadba kaj dobra drugarka a posle svadba zaminuvaat vo New york da ziveat
e ajde dajte mi nekoja idea za poklon Please sto da im kupime za vo amerika ????




baby mama -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 14:24:45)

Nie sega na 13 Noemvri sme kumovi i resivme da im dademe pari, bidejki so se se opremeni lugevo. Sandra bidejki drugarka ti zaminuva za Amerika, a sakas nesto da i ostane vo sekjavanje od tebe togas treba nesto da i kupis pomalo za da si go odnese tamu kade sto ke zivee. Ili pak mozes da ja prasas dali saka pari ili podarok [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Џесика -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 14:25:13)

Јас би им купила некоја икона...




Anushka -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 14:34:22)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Јас би им купила некоја икона...


мојата кума се моазесе за Италијанец, а отидоа да зивеат во Африка. На мојот подарок - икона, најмногу се израдуваа...




sandravlae -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 14:36:14)

a kakva ikona onaa klecana vo drvo ili?
i od kade ja kupivte i cena????




baby mama -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 15:53:09)

Ima luge sto rezbaat ikoni, znam tetka mi kupuvase od eden covek, a nacrtani geldav na ul. Makedonija do Peko koga odis nakaj parkingot na Lotarija.




sandravlae -> RE: Свадбен подарок (4.11.2010 18:14:36)

fala bas ke odam utre da vidam




lukas -> RE: Свадбен подарок (18.11.2010 11:11:01)

koga braced mi pravese svadba i zaminuvase posle toa austrija jas so mm mi mu kupivme kufer..mozebi vi zvuci glupavo no se naoga...pozz




sandrin -> RE: Свадбен подарок (12.5.2011 14:59:13)

kolku cesto nosite slika na svdba i dali slikite koi gi dobivte gi zakacivte vo vasiot doma
nie dobivme mnogu sliki, izborot bese odlicen, pa site si najdoa mesto

sto mislite za slikata kako svadben podarok?!




anedespo -> RE: Свадбен подарок (12.5.2011 15:04:34)

Dobiv 3 i sreka se pogodija po moj vkus. Inaku ne sum za pokloni po svadbi, a i slikite megju niv. Site imame razlicni vkusovi. A i dzabe potroseni pari za poklon ako ne si go najde mestoto vo domot kade e podaren.
Zatoa samo pari se dodeka ne dojde praktikata od stranstvo. Da se izlozi javno lista so potrebni raboti koi im treba na mladata dvojka, pa sekoj da odbere nesto od listata. Taka nema ni da ima nepotrebni, dupli raboti. Za poskapi raboti mozat i poveke familii da se zdruzat po principot koj kolku planiral da dade.





kuklica -> RE: Свадбен подарок (12.5.2011 15:10:06)

Potpis!!!
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Dobiv 3 i sreka se pogodija po moj vkus. Inaku ne sum za pokloni po svadbi, a i slikite megju niv. Site imame razlicni vkusovi. A i dzabe potroseni pari za poklon ako ne si go najde mestoto vo domot kade e podaren.
Zatoa samo pari se dodeka ne dojde praktikata od stranstvo. Da se izlozi javno lista so potrebni raboti koi im treba na mladata dvojka, pa sekoj da odbere nesto od listata. Taka nema ni da ima nepotrebni, dupli raboti. Za poskapi raboti mozat i poveke familii da se zdruzat po principot koj kolku planiral da dade.







mamamoni -> RE: Свадбен подарок (12.5.2011 15:29:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrin

kolku cesto nosite slika na svdba i dali slikite koi gi dobivte gi zakacivte vo vasiot doma
nie dobivme mnogu sliki, izborot bese odlicen, pa site si najdoa mesto

sto mislite za slikata kako svadben podarok?!




најчесто практикувам пари да поклонувам за свадба, но свеќи е ликовен уметник и се случило слика да поклониме но исклучиво сликана по вкус на зетот и невестата, а за нов стан или куќа претежно поклонуваме слика и мислам дека е супер поклон затоа што сликарот ни е тука [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Maca25 -> RE: Свадбен подарок (12.5.2011 17:20:06)

Ние на 2 последно свадби поклонивме слика. Мм е сликар и негови слики однесовме. Одбираме рамката барем да им одговара, али добра слика на се може да се уклопи. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Башка мм вика ако не им се свиѓа нека ја однесат во некоја галерија и нека ја продадат.
Инаку на други свадби претпочитам пари, па што сакат нека си прават со парите.




Luci -> RE: Свадбен подарок (17.3.2012 8:25:21)

На мојата свадба воглавном пари ми носеа, ретки беа тие што носеа подарок а и од подароците само една слика што закачивме на зид другото се се стои спаковано во оставата. И Јас истотака секогаш носам пари како подарок и според мене тоа е и најдобриот подарок за свадба




JovanaJ -> RE: Свадбен подарок (6.6.2012 15:08:26)

Moja blsika koleska (so nea najmnogu komuniciran na rabota), imase svadba pred eden mesec. Ama jas bev na pat i nemozev da otidam. A i pari ne dadov koga sobirale kolektivno [sm=smiley36.gif].
Sega se mislam sto da i podaram...sekoja idea e dobrodojdena. [sm=smiley1.gif]
Fala!




vezilka RR -> RE: Свадбен подарок (6.6.2012 15:56:25)

Епа зависи од буџетот, хе,хе. Јас кога немам идеа, а имам не така голем буџет, кој би било смешно да го ставам во плик, купувам некој откачен сервис чаши, на пример, за ликер, за коњак, еднаш купив за варено вино. Ама убаво си кажав, ама поима немам како претпоставив дека имаш определено помал буџет [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif], добро де има и скапи сервиси од кистал [sm=smiley1.gif]




meU87 -> RE: Свадбен подарок (6.6.2012 17:25:43)

На последната свадба на која бевме однесовме плико со 20евра. Мене искрено ми изгледаше малку, но сите околу мене што ги прашав што се носи, ми го дадоа тој предлог или пак да купам за тие пари нешто. Е сега има и многу убави а ефтини сервиси , ко0мплети за 10евра, кои можеби изгледаат како многу поголем поклон, но сметав дека ич да не е овие пари ќе им завршат повеќе работа, отколку некој комплет чинии.




JovanaJ -> RE: Свадбен подарок (7.6.2012 9:37:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Епа зависи од буџетот, хе,хе. Јас кога немам идеа, а имам не така голем буџет, кој би било смешно да го ставам во плик, купувам некој откачен сервис чаши, на пример, за ликер, за коњак, еднаш купив за варено вино. Ама убаво си кажав, ама поима немам како претпоставив дека имаш определено помал буџет [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif], добро де има и скапи сервиси од кистал [sm=smiley1.gif]

Potpolno si vo pravo [sm=smiley36.gif]
Vsusnost koga nemam idea, nekako prirodno se nametnuva deka ne planiram mnogu da potrosam [sm=jezicek.gif]




Pepelaska * -> RE: Свадбен подарок (7.6.2012 14:35:21)

Ние со мм сегде носиме пари обично по 2000 денари , некогаш 1500 зависи и колку ни се блиски , е сега кај ептен блиски секако повеќе.И на нашата свадба повеќето ни донесоа пари.Имавме и поклони од кои 90 % беа сервисите што ги спомнувате за 10 евра или 1000 ден нека се[sm=smiley36.gif].Ми се најдоа некои од нив а другите така си стојат , глупаво ми да ги носаам негде.
Е сега имавме и од оние куферчиња со лајци и виљушки , некои украси за по дома ( фонтана, фигури, вазни) , тенџериња, машина за сечење, блендер,пица пан. А најмногу од се ми се свиѓаат едни стаклени за печење, постоље за торта, некои овалчиња и слично.

Ова набројав се како идеја да биде , да не мислите дека се фалам со поклониве[sm=smiley36.gif]




prosko -> RE: Свадбен подарок (10.8.2012 22:07:18)

Покрај многуте избори за поклон , јас би предложил нешто уникатно. На пример некој уникатен предмет купен од интернет. На пример од некоја он лајн јувелирница. Покрај тоа што ќе биде уникатен предметот, можете да го купите и по многу поповолна цена ако е на аукција. Еве една таква http://messageonanecklace.com/articles/birthday_gift.html






Slagjana -> RE: Свадбен подарок (11.6.2013 11:45:12)

Обично даваме подарок во плик. Кај поблиски може и нешто што знаеме дека им треба. 




sandriana RR -> RE: Свадбен подарок (11.6.2013 14:08:23)

Поклон во плик, редовно. Во последно време така пишува и на поканите, па се придржувам до "наредбата" [sm=smiley1.gif] Износот зависи од Х фактори.




Bethany -> RE: Свадбен подарок (11.6.2013 14:12:54)

Мене ми е многу глупо да ми некој "нареди" што да му однесам. Мислам на тоа подарок во плик.
Јас не би можела така, би ме било срам... Можеби и е најпрактично и се, ама на секој повикан така да му кажам, ај со блиските па и некако нели, ама тие што ги повикав а не ги гледам почесто, ем што сакаа да дојдат на мојот ден, ем и да им кажам не знам, глупаво ми е [sm=zmeden.gif]

Највероватно секогаш и ќе носиме подарок во плик, ама да ми некој каже... [sm=zmeden.gif]




temjanuska75 -> RE: Свадбен подарок (11.6.2013 14:17:04)

Поколон во плик 2000 до 3000 денари, а кај поблиски поголема сум.




Jana9 -> RE: Свадбен подарок (12.6.2013 18:45:55)

Парички...




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>