RE: Совети за забременување/идни мајки (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


kapina -> RE: Совети за забременување/идни мајки (13.8.2014 14:40:58)

Inace za ishranata oti mi e preku glava veke I od toa ke kazam samo edno sestra mi puse cigari zetot e strasten pusac bez cigari nemoze pi jat I jadat se znaci za poimot zdrava hrana kazi reci da neznaat nisto sto ja zgolemuva plodnosta pa eve imaat zdravo pravo dete I cekaat I vtoro I toa bez nikakov problem za zabremenuvanje nemaa odma ostana bremena I za Pr vo I za vtoro dete I na mm ednas mu dojde preku glava I mi vika prasaj ja sestra ti dali znae uopste sto e toa maticen mlec a inaku nie so mm sme nepusaci I dvajcata




marchi -> RE: Совети за забременување/идни мајки (19.3.2016 23:27:12)

So prvoto dete ostanav bremena neplanirano nepodgotveno i bez nikakvi zdravstveni ispituvanja,e sega osven pap test i poseta na stomatolog sto drugo bi trebalo da ispitam?




bici05 -> RE: Совети за забременување/идни мајки (23.5.2016 17:05:07)

Девојки здраво, нова сум на форумов ама редовно ве читам.. Ме интересира дали знаете каде има и колку чини ПРЕМАМА или ПРЕГНАКЕР и дали можат да се купат без рецепт бидејќи се обидувам да забременам а тука прочитав дека треба да се пијат и кога се планира бременост. Фала ви однапред
[sm=smiley1.gif]




bici05 -> RE: Совети за забременување/идни мајки (23.5.2016 17:06:05)

Девојки здраво, нова сум на форумов ама редовно ве читам.. Ме интересира дали знаете каде има и колку чини ПРЕМАМА или ПРЕГНАКЕР и дали можат да се купат без рецепт бидејќи се обидувам да забременам а тука прочитав дека треба да се пијат и кога се планира бременост. Фала ви однапред
[sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Совети за забременување/идни мајки (24.5.2016 17:47:38)

Па би требало да ги има во сите аптеки, и бидејќи се витамини се купуваат без рецепт.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]