RE: Труднички желби (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Исхрана за трудници



Порака


Martins mom -> RE: Труднички желби (22.5.2013 11:33:43)

Блазе на сите трудници што имаат желба за храна. Јас луќе не можам ништо да јадам, од се ми се гади, дури и лебот не можам да го поднесам, се ми мириса неубаво[sm=smiley19.gif] Мразам храна од секаков вид. Сакам да пијам само вода, само таа ми е слатка. Не знам што ќе се прави, знам дека ова не е здраво, ама ете не можам да јадам ниту со сила...Докторот ми вели да се потрудам за да не ставаме инфузии, ама ај потруди се...ко знам дека ЌЕ ГО ИСПОВРАТАМ[sm=smiley19.gif]




miana -> RE: Труднички желби (22.5.2013 13:09:22)

Vo koj mesec si srcka?




kikicka -> RE: Труднички желби (22.5.2013 16:12:15)

Чекај и јас бев така се до второ тромесечие. Сега почнав да јадам и не ми се гади.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Блазе на сите трудници што имаат желба за храна. Јас луќе не можам ништо да јадам, од се ми се гади, дури и лебот не можам да го поднесам, се ми мириса неубаво[sm=smiley19.gif] Мразам храна од секаков вид. Сакам да пијам само вода, само таа ми е слатка. Не знам што ќе се прави, знам дека ова не е здраво, ама ете не можам да јадам ниту со сила...Докторот ми вели да се потрудам за да не ставаме инфузии, ама ај потруди се...ко знам дека ЌЕ ГО ИСПОВРАТАМ[sm=smiley19.gif]





Martins mom -> RE: Труднички желби (23.5.2013 10:52:13)

За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да помине[sm=zmeden.gif]




Палешка РР -> RE: Труднички желби (23.5.2013 10:57:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да помине[sm=zmeden.gif]


Како со нож ќе бидат пресечени мачнините кога ќе влезеш во второ тромесечие, ќе видиш. [sm=smiley31.gif]




miana -> RE: Труднички желби (23.5.2013 11:03:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да помине[sm=zmeden.gif]

Ке помине бе срцка,не се секиирај,,Гледај да внесуваш течности колку што можеш повеке и јади лесна храна...АЈде кај и да ке помине,ама морас да се трудис да помине...Навикнувај го органозмот и внесувај колку што можеш...Поздрав




kuklickaa -> RE: Труднички желби (23.5.2013 19:16:56)

Zdravo na site trudnici,se proklucuvam tuka i jas kako nova :) denes tocno 5 i pol nedeli - rano ama sepak kako sto citam za hranava mmm...jas i prethodno si bev istaflivka i sega si sum istata posebno nestyo ne mi ima teknato tuku i nesto ako mi t ekne si mislam deka ne mi e ista tuku deka mi e sugestivno i si mislam deka mora odma da kasnam...inace jas vo ovoj period dosega najmnogu mi se jade kromid,maslinki i sladoled....ne mozam mnogu ovosje ne sum lubitelm na ovosjeto zedov malku jagotki ama akop ne jadam dzabe ne mozam...a velat deka mnogu bitno e da se jade vo 1 tromesecie zdrava hrana,se obiduvam ama nekako tesko mi odi...vi se slucilo li na nekoja ova i li site ste na zdrava hrana :s




Snow Queen -> RE: Труднички желби (11.6.2013 23:08:29)

Не не сум од типот на трудници што посакуваат лубеница во зима или слично.
Знае да ми се пријаде нешто, но тоа пример да се спреми за ручек, или на следно пазарење да се купи и слично.




masa -> RE: Труднички желби (25.6.2013 14:50:31)

И јас немам некои екстремни желби,но периодов ми се јадат многу јаболка.Оние малечките ги јадам по една чинија,но ппред некој ден одвај дочекав да испаднеме од маркет за да си гризнам од зеленото јаболко.Тие ми се омилени и онака а сега ми се баш трудничка желба.Иако се ептен поскапи одвај чекам пак да купам.




energy_m -> RE: Труднички желби (13.7.2013 11:37:49)

Jas cela bremenost strvuvam za ovosje.. inaku po priroda sum normalna kilazq, jadam se normalno ama ne znam sto me fati vo bremenosta, kako se menuvaat sezonite taka i moite zelbi, zimava jadev citroni i banani najmnogu, proletta se sto mozese da se kupi na pazar a sega praski i lubenici.. se nadevam deka e na arno [sm=smiley36.gif]




Martins mom -> RE: Труднички желби (13.7.2013 12:08:47)

Е арно штом не те спопаднала желба за буреци и сендвичи[sm=smiley36.gif], ова со овошјето е супер! И јас по цели денови се давам во овошје, само од него не ми се гади.




vezilka RR -> RE: Труднички желби (17.11.2013 16:26:00)

Абе во животот не сум изела толку мандарини како овие две недели. Абе ќе пукнам ако не изедам некоја. Прееска и аше останато уште една и јаземав да му ја излупам на Никола, оти и тој ги сака. И замислете му лапнав ена резанка, не издржав. Лелееее. И ме спопаѓа по луто. Ми се јадат лути фафаронки, хе, хе.




Mihaela 2010 -> RE: Труднички желби (6.10.2014 8:49:04)

Sega za sega nemam posebni zelbi,no me raduva toa sto nemam zelba za blago[sm=bravo.gif]
So prvata bremenost mnogu jadev blago,sega sum si nekako povekje kon solenko,sirence,jogutce,krem sirce... a nesto posebno da se treskam od zemja nemam




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]