|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
11.9.2013 23:13:00   
vezilka RR
Одлично, ти посакувам успешна постапка и што побрзо едни две цртки да.ти тропнат на врата.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
11.9.2013 23:15:32   
elenak
Честитки латица,ти посакувам успех и уште една приказна со среќен крај.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
12.9.2013 9:36:27   
mommy_angels RR
Честитки и од мене и ајде да ни го зголемиш рр семејството за уште две user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
12.9.2013 19:19:19   
kapina
Cestitki latica. Ajde mila sto poskoro da ne izraduvas I so uste poubavi vesti jas treba da cekam uste tri uredni kontroli na hormonite dapominat. I pak da gi spremam dokumentite za IVF, sega mi kazaa doktorite da se cuvam 6 mesecida ne probuvam da ostanam bremena xodeka ne gi napravam site ispituvanja sakav da prasam za toxoplazmakade se ispituva jas imam potreba da ja ispitam oti kako mala sum boleduvala Od limfadenopatija

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
13.9.2013 18:17:17   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate18

I jas da se pofalam so dobien vaucer user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: I LOVE

Devojki da se pofalam denes go dobiv vaucerot,iskreno ne se nadevav deka tolku brzo ke mi stigne nema ni 15dena od koga gi podnesov
dokumentite. Se nadevam deka se taka lesno i brzo ke tece samo so gospod napred i site da se raduvame na nasite bebencauser posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 19.9.2013 14:12:33 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
19.9.2013 14:26:34   
mommy_angels RR
честитки за кате18 и i love user posted image user posted image user posted image , поскоро да ве читаме во темите за user posted image и user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 19.9.2013 14:28:21 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
29.10.2013 10:49:18   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

zdravo ringerajki ede edna odlicna vest denes se javiv do fondot i mi kazaa pozitiven odgovor sega uste da dobijam pismoto i ke idem kaj sapunov na razgovor za ivf.mnogu mnogu sum srekna vi posakuvam na site sto cekate odgovor da go dobiete vo na mozen kus rok poz ve guskam vi ja pustam set_a sreka


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

ајде кате... со лесно да е user posted image user posted image user posted image јас сеуште чекам одговор од фондот...ама кај да е би требало за скоро да има добри вести... ве поздравувам


ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

ајде кате... со лесно да е user posted image user posted image user posted image јас сеуште чекам одговор од фондот...ама кај да е би требало за скоро да има добри вести... ве поздравувам

fala mila se nadevam i ti ke dobies brzo odgovor a koga gi isprati dokumentite


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

zdravo ringerajki ede edna odlicna vest denes se javiv do fondot i mi kazaa pozitiven odgovor sega uste da dobijam pismoto i ke idem kaj sapunov na razgovor za ivf.mnogu mnogu sum srekna vi posakuvam na site sto cekate odgovor da go dobiete vo na mozen kus rok poz ve guskam vi ja pustam set_a sreka

кате честитки и со лесно мила,ти посакувам user posted image user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

fala mammu se nadevam u skoro vreme ke si gi vidam dvete crti ajde poskoro da slusneme kaj tebe nesto ubavo


Гооооооооооооолеми честитки и од мене Кате, ајде да се радуваме сите заедно. user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 29.10.2013 10:51:14 >

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
29.10.2013 11:09:06   
butterfly 00
Cestitki Kate so ovoj vaucer da gi vidis user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
29.10.2013 20:00:01   
Felly RR
Честитки Кате!!! Ти посакувам user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
30.10.2013 21:29:09   
kate..
fala na site za iskrenite cestitki vo petok idam kaj doktorov vo drzavna an arzgovor i ke vi pisam kakoo sum pominala

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 11:08:02   
baby77
user posted image Denes i jas dobiv pozitiven odgovor od FZO za moeto prvo BPO. Pa sega so Gospod napred. Se nadevam deka se ke bide OK.user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 11:36:04   
Annabel
На сите ви посакувам да си видите што побрзо user posted image user posted image и за девет месеци да си нишкате 1,2 па и повеќе бепчиња и да имате безброј слатки непроспиени ноќи user posted image

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 11:41:01   
vezilka RR
Честитки user posted image user posted image user posted image . Сега навиваме за две црти заедно.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 11:46:45   
baby77
Vi blagodaram iskreno..Sekoj ubav zbor i pozitivna misla mnogu se dobredojdeni i ni znacat..Uste ednas vi blagodaram..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 11:50:09   
LoveableMe RR
Baby77, искрени честитки ти посакувам успех, па споделувај искуства со нас во делот на Вештачко оплодување IV. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 12:37:51   
mommy_angels RR

Честитки и од мене ,ајде сега поскоро user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 16:41:15   
Felly RR
Честитки Baby77, ајде наскоро да се израдуваш и со user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
1.11.2013 17:51:01   
baby77
blagodaram na site .. kaj site sto cekaat poskoro po edno user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
2.11.2013 9:24:27   
kate..
cestitki mila za vaucerot inaku jas bev kaj dr sapunov vo rzavna mi zakazaaaa na 14 da odam da pocnam so inekciite i pobarav tamu da mi gi stavaat pa mi rekoa mozam da ostanam ako mozam da izdrzam oti celata postapka traela okolu mesec

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
2.11.2013 11:48:38   
baby77
kete cestitki i za tebe.. nekako nie na blisku ke gi terame rabotite izgleda, samo jas uste ne sum se resila za kade da odam..na kraj kraevi si vikam kako e gospod nikoj ne e . ako treba da bide ke bide neli.. daj boze zaednio da se raduvame .. ke se citame naporedno kako odat stimulacii i se po red a daj boze i za bremenostite neli .. user posted image .ti pozeluvam mnooogu uspeh i sreka i nabrzo da gi vidime nasite user posted image user posted image ..

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
3.11.2013 0:32:27   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby77

kete cestitki i za tebe.. nekako nie na blisku ke gi terame rabotite izgleda, samo jas uste ne sum se resila za kade da odam..na kraj kraevi si vikam kako e gospod nikoj ne e . ako treba da bide ke bide neli.. daj boze zaednio da se raduvame .. ke se citame naporedno kako odat stimulacii i se po red a daj boze i za bremenostite neli .. user posted image .ti pozeluvam mnooogu uspeh i sreka i nabrzo da gi vidime nasite user posted image user posted image ..

da da mila na blisku pa ajde i ti vo drzavna ali izborot e sepak tvoj.ti posakuvam i jas tebe uspeh i da ja imas seta sreka i na ovj svet da doneses uste dve prekrasni bratce i sestrice.se nadevam u skoro vreme ke gi videme nasite dolgoocekuvani user posted image crti. od kade si mila

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
6.11.2013 17:07:51   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki imam pozitiven odgovor od fondot, vcera mi go odobrile vaucerot, a denes go zemav i vednas bev vo Sistina, doktorot me gledase na eho i od denes pocnav so suprefakt 0,6 ml sega vo 16.00 me bocnaa :) Srekna sum :) Inekciite treba vo frizider li da gi cuvam?



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
6.11.2013 19:49:53   
LoveableMe RR
Butterfly00, еве честитки и од мене се најубаво па се читкаме на нашиот форум.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
7.11.2013 11:32:18   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

da suprefaktot go chuvav vo frizider. za nego koristev spricevi od 1 ml bidejki mnogi lesno se dozira. so spricevite od 2.5 ml mozev nekako da go izmeram 0.5ml megjutoa koga mi go namali na 0.3ml mi beshe mnogu teshko...taka da i sledniot pat ke se doziram so tie od 1ml, polesno mi e...inaku vaucherot go dobiv i jas, megjutoa me fakja nekoj strav, nesigurnost panika...mozebi zatoa shto ova mi e posledna shansa so fondot...neznam...no mora da se odi hrabro ponatamu, neli?user posted image ...ve pozdravuvam user posted image


Честитки и со лесноuser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Денес го добив позитивниот одговор!
7.11.2013 13:19:07   
Bethany
После позитивниот одговор, сега следи позитивниот тест user posted image user posted image
Ајде девојки, блиску е и вашата радост user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?