RE: Како се чувствувате? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


Матеа -> RE: Како се чувствувате? (5.2.2010 22:58:03)

Денес се чувствувам посебно убаво[sm=smiley1.gif] Времето беше топло 20 степени па скоро цел ден бев на прошетка со Матеа и насекаде расцветани цвеќиња, мириса на пролет, зеленило, преполно со портокали насекаде по улиците и тоа[sm=smiley36.gif] И јас си цветав[sm=smiley1.gif]




druze -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 22:48:19)

Сега кога го читам овај форум некако се замислив секогаш узивам во друштво со деца,ги пратам сите нивни промени и новости.сега во моментов најмногу зивеам со кумашинчето (јас што ја крстив)има 2 полни год.,буквално сум во тек со се што и се случува многу ја сакам верувајте[sm=smiley1.gif]И сега кога ќе заправам муабет со друга мајка секогаш казувам М***** вака М*****онака и казувам нејзини случки, како и било кога и излегло првото запче.........е арно ама после некое време ке се запрашам и ке се растазам[sm=smiley19.gif]па јас незнам ништо[sm=smiley19.gif]ништо сеуште не сум почуствувала лично......[sm=smiley13.gif]
еве сега дури се расплакав солзи сами ми течат.
Само како рекле надешта последна умира го молам ГОСПОД еден ден што поскоро и јас да осетам како е да си мајка..............................




viksa -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 22:56:08)

druze, немој да тагуваш, за секој проблем има решение, верувам дека и набрзо и ти ќе го решиш својот. Биди упорна, а верувам дека си, и ќе го добиеш она што го посакуваш DON'T GIVE UP.
Инаку во моментов јас се чувствувам некако потиштено а ни самата незнам зошто




druze -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 23:06:01)

Не се отказувам тоа сигурно само немозам а да не заплачам[sm=smiley19.gif]времето поминува (скоро 6год.).........
претходно не се замарав толку, млади сме има време ајде да прошетаме и шетаме ама знаете како кога веќе ќе почниш да планираш и кога веќе сите ке те прашуваат па зошто па како па оди вамо оди онамо.........сега кога ќе се сетам дека се пазевме одлозувавме(не сите тие 6год,) ајде млади сме и мислевме кога ние ке сакаме одма ке биди, така лесно ама не било така[sm=smiley19.gif]Само ГОСПД нека ни ја слушни зелбава сега тоа најмногу го посакувам........




viksa -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 23:12:45)

мој совет е да не се обвинуваш за ништо, бидејќи така само ќе се вртиш во круг. Имај силна верба и тоа ќе се случи. Сите нешта кои доволно силно се посакуваат еден ден и ќе се остварат. Сигурно знаеш и самата дека работите секогаш не се случуваат кога ние сакаме туку тогаш кога треба.




Еца -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 23:12:50)

Друже, ја знаеш онаа кога нешто силно посакуваш никаКо да дојде до тебе, и токму тогаш кога ќе кренеш раце и ќе речеш доста ми е од се, тоа се појавува пред тебе. Точно е дека само ти си знаеш како ти е, но верувај животот на сите ни дава овакви или онакви искушенија.Така всушност знаеме дека живееме. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




druze -> RE: Како се чувствувате? (23.2.2010 23:20:34)

Ме располозивте навистина многу ми е пријатно да се друзам па макар и на ваков начин со вас.Фала ви [sm=smiley1.gif]
Се надевам дека за скоро ке ви пишам дека видов на тестот[sm=rozacrtici.gif]




mother 29 -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 8:34:11)

KЛИКНИ........................токму така




caci20 -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 8:38:12)

jas epten nikako. maka macam so krvta. Pijam se i sesto i nikakvo podobruvanje. Doktorkata me prasuva kako odam. Eden od onie denovi za sedenje doma




*Daniela* -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 8:41:43)

Си се чувствувам одлично бидејки си ја чекам сестра ми Адријана да ми дојде на гости и ете само што не е стигнала се разбира со нејзинaта малечка, на тета сонцето едвај чекам да ја видам и да си ја гушнам бебушката моја [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




BILJANA_G -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 8:44:13)

Јас конечно подобро, вчера цела ден ја поминав со болка во главата дури и синоќа во сонот ме болеше а сега еве од кога станав како новааа сум.




mother 29 -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 8:45:11)

луге оваа тема е за нашите идни мамички кои се трудат да забременат......

кој ккао се осека тема КЛИК




ana bebe -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 9:32:23)

Mira isto mi e i mene! a oblecam posiroka kosula odma site ajdeeeeee ima nesto novo... pa isto koga sme mislele, pa sto kako... iskreno jas i maz mi stanavme malku drski i sea koga ke ne prasaat dali rabotime im vikame: DA, jas vo banka a maz mi na proekt.




vezilka RR -> RE: Како се чувствувате? (24.2.2010 9:58:40)

..и јас најмногу си го земам при срце тоа прашање..ајде кога бебе? Ко јас да не сакам?! А не можам на секој да му објаснувам каков проблем имаме...И секогаш после тоа прашање се чувствувам неубаво...Од друга страна пак си викам луѓето кои немале проблем со забременување немаат поима низ што се минуваат тие парови и како се чувствуваат..не ни размислуваат за тоа..може не им ни текнало дека постои некој проблем, па гледам да не обрнувам внимание на коментарите..




omorfo89 -> RE: Како се чувствувате? (6.4.2010 23:50:48)

Nikako , tazno , potreseno..majka mi padna od skali se povredi na nekoi mesta , jas celo vreme ja mislam [sm=smiley19.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]