RE: Проблеми на РР (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> За порталот



Порака


Snow Queen -> RE: Проблеми на РР (13.6.2013 22:05:09)

Неможам да ја смена е-mail адресата....[sm=zmeden.gif]




Bethany -> RE: Проблеми на РР (13.6.2013 22:09:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Неможам да ја смена е-mail адресата....[sm=zmeden.gif]

Во Моја Рингераја, па кликни на Уредување на профилот и ќе ти се отвораат полиња со податоците. Смени ја и на крај кликни долу на Зачувај промени.




ivoni4ka -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:08:10)

не ми ги регистрираат бодовите за наградната игра вчера имам 2 фб лајкови, 20 бода, плус коментари на постови, плус не ми излегуваат производите за кликање може help malku?




Bethany -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:09:46)

Ивоничка, пробај одлогирај се и пак пријави се, ресетирај кукис од историјата на пребарувачот




Felly RR -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:12:07)

Ивоничка - секој ден почнуваш од нула, а поенит еод вчер ти одат во вкупниот збир.




ivoni4ka -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:12:59)

epa bas toa bese problemot ama neznam dali e do net ili do rr ama ne mozam da se odlogiram se setiv na toa ama ne biva, drugo sega lajkot sto go staviv go registrira, komentarot i pocnaa proizvodite da se pojavuvaat, a prethodno od vcera sto bese go nema sepak fala




ivoni4ka -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:14:16)

aj smesno ke izgleda ama kade e toa cookes nemozam da go najdam?




anaana -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:15:14)

na nekoi temi ne mi odi, mi vika not found ne znam zosto. moram na sekoe restart na se da pravam :(




Calypso -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:16:46)

Оди во History, не знам што пребарувач користиш, јас сум на Chrome. Во хистори има опција за бришење на истата, ќе ти извади delete all cookies and cache, само тоа штиклирај другите не, инаку многу време ќе ти одземе бришењето на цела историја. Инаку, и мене ми кочи ептен денеска, да не ви кажувам колку табови имам отворено [sm=smiley36.gif]




anaana -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:19:44)

i jas sum na chrome
i history sabajle izbrisav i cookies i se.
odvaj se logiram i klikam klikam i gledam deka sum odlogirana ne znam zosto
obicno samo se odlogira koga ne sum aktivna nekoe vreme, ama vaka na sred klikanje gledam stranicno mi gi nema poenite i znam deka sum odlogirana.
bavno e i kaj mene :( i eve sega odi na temite na koi prethodno ne odese...




Bethany -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:19:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

aj smesno ke izgleda ama kade e toa cookes nemozam da go najdam?


Ивоничка, не знам на кој пребарувач си, јас сум на Хром, би требало на секој друг да има исто, или слично. Во горен десен агол имаш иконка за сетингс , кога ставам маус ми пишува Customize and control Google Chrome, кликнеш ти отвара ставки , ќе најдеш History кликаш, имаш понудено Clear all cookies и притискаш. Да знаеш дека ќе ти ги избрише пасвордите на други страници кои користиш, ако ти се сочувани, така да запамети ги. [sm=smiley1.gif]
Леле, се надевам ќе ме разбереш, ако не ти е јасно, пак прашај.




Bethany -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:21:12)

еве и Калипсо одговорила во меѓувреме [sm=smiley1.gif]

Мислам дека кочи од преоптеретеност [sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:22:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

na nekoi temi ne mi odi, mi vika not found ne znam zosto. moram na sekoe restart na se da pravam :(



анаана, ако така ми направи, јас се враќам и кликам на Актуелни теми и ми отвара страница со теми и така ми отвори.




niki -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:35:54)

mnogu se uspori
daj urgirajte da se popravi
pa nemozam da dodrzam dur otvori ke puknam[sm=smiley36.gif]




anaana -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:36:19)

тенкју




Bethany -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:38:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

тенкју

сега си се прочитав што напишав, добро е што воопшто ме разбра, во брзање пишував [sm=smiley36.gif]




Snow Queen -> RE: Проблеми на РР (14.6.2013 13:39:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Неможам да ја смена е-mail адресата....[sm=zmeden.gif]

Во Моја Рингераја, па кликни на Уредување на профилот и ќе ти се отвораат полиња со податоците. Смени ја и на крај кликни долу на Зачувај промени.

Така направив, се рестартира страната, и еве што ми покажува со црвени букви:
Вашето корисничко име или е-адреса веќе постојат. Ве молиме одберете друго.




bucko mal -> RE: Проблеми на РР (27.6.2013 23:13:36)

Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijavise[sm=zmeden.gif]
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishto[sm=smiley13.gif]
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzam[sm=smiley1.gif]




Палешка РР -> RE: Проблеми на РР (27.6.2013 23:24:05)

Bucko mal, избриши кукис од историјата на пребарувачот и ќе се средат дел од проблемите.
Тоа што не ти дава да ја уредиш сопствената порака не ми се случило и не ми е познато зошто е така [sm=zmeden.gif]




Snowhite RR -> RE: Проблеми на РР (28.6.2013 13:11:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijavise[sm=zmeden.gif]
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishto[sm=smiley13.gif]
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzam[sm=smiley1.gif]


буцко мал, кога ќе се пријавуваш на рр штиклирај го копчето „запомниме на овој компјутер“, а пораката можеш да ја уредиш во следните неколку минути откако ќе ја објавиш, после тоа немаш опција за тоа




bucko mal -> RE: Проблеми на РР (28.6.2013 13:19:29)

da bash toa sakav da prasham,otkako ke ja objavam pa posle da sredam neshto shto sum utnala.
sepak ke gledam da vnimavam,poveke[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijavise[sm=zmeden.gif]
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishto[sm=smiley13.gif]
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzam[sm=smiley1.gif]


буцко мал, кога ќе се пријавуваш на рр штиклирај го копчето „запомниме на овој компјутер“, а пораката можеш да ја уредиш во следните неколку минути откако ќе ја објавиш, после тоа немаш опција за тоа





Yummy Mammy -> RE: Проблеми на РР (24.7.2013 15:11:41)

Dali nekoj primetil deka shortcut-ite koi se naogaat od desnata strana vo plavo kvadratce se site ispomesani? Ako kliknes na Forumi se otvaraat linkovi za albumi, ako kliknes na Albumi se otvaraat najnovi sodrzini, itn, itn, a brz link za aktivni forumi nikade nema. Ova go primetiv vo poslednive 2-3 dena ama gledam nikoj ne reagira da go popravi.




Bethany -> RE: Проблеми на РР (24.7.2013 15:14:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj primetil deka shortcut-ite koi se naogaat od desnata strana vo plavo kvadratce se site ispomesani? Ako kliknes na Forumi se otvaraat linkovi za albumi, ako kliknes na Albumi se otvaraat najnovi sodrzini, itn, itn, a brz link za aktivni forumi nikade nema. Ova go primetiv vo poslednive 2-3 dena ama gledam nikoj ne reagira da go popravi.

Леле Јами Мами, и кај мене се исто случува, еве сега се испонервирав ептен, не можам да дојдам до актуелни теми воопшто, отворив оваа тема бидејќи ти пишуваше, па некако излезе.
Јас мислев само кај мене е, дека треба да избришам кукис, ама гледаш и ти имаш проблем. [sm=zmeden.gif]




Bethany -> RE: Проблеми на РР (24.7.2013 15:22:19)

Еве Јами Мами да ти кажам, избришав историја во пребарувачот и ми се врати се во нормала, па ќе видам ќе биде ли добро и понатаму.




elenak -> RE: Проблеми на РР (24.7.2013 15:24:05)

Да бе стварно, и јас мислев само кај мене заглавува така[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 




Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>