RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца со посебни потреби



Порака


antonija -> RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (17.11.2010 19:05:14)

драга Тања,

одговорот од тебе до Хана е прекрасен.... ме разнежни и растажи едновремено. се надевам дека сите ние ќе бидеме сведоци на таква приказна за нашите деца со посебни потреби, за кои стравовите се нижат со секој нареден ден....

ти благодарам што го подели твоето искуство и што ни влеа надеж дека таква прекрасна приказна ќе ни се случи нам со нашите деца, дека ќе завршат училиште, ќе им играме на свадби и ќе ги нишаме нашите внуци.... колку тоа сега далечно ми звучи....





Anonimen -> RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (17.11.2010 19:27:06)

Zdravo
imam edno prasanje a to ae dali vo makedonija se vrsi zamrznuvanje na jajce kletki?
ako ne dali znaete kade moze da se izvrsi




Viktori -> RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (17.11.2010 19:38:16)

Премногу ми е општо прашањето, ама ме интересира дали расеаноста е поизразена кај машките деца или?

Имам син и 2 ќерки и има неверојатна разлика помеѓу нив. Девојчињата се одговорни, уредни, а син ми е брзоплет, расеан..
Не претставува проблем за училиште си ги сработува домашните навреме, ама делува мноооогу расеано.




Bjanka -> RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (14.5.2011 23:02:57)

Kako moze da se posovetuvam so psiholog se raboti za moeto 5 godisno dete??[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pepuska -> RE: Психотерапија - Прашања со МР. Ана Чучкова (16.3.2017 0:29:41)

Дали М-р Ана Чучкова работи некаде каде прима дечиња би сакала да се видиме лично околу мојата ќерка




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]