RE: колку често сексуални односи (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


Neo_Matrix -> RE: колку често сексуални односи (20.2.2012 11:34:23)

Zdravo devojcinja,
Ne znaev deka e taka redot, odam na temata "Da se zapoznaeme" da se pretstavam. A inaku gi citav vasite komentari na mojot napis i moram da vi se pofalam deka vikendov imase akcija. i toa dvojna. nesto se sluci, ne znam ni jas sto [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image].




kikicka -> RE: колку често сексуални односи (20.2.2012 14:33:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Neo_Matrix

Zdravo devojcinja,
Ne znaev deka e taka redot, odam na temata "Da se zapoznaeme" da se pretstavam. A inaku gi citav vasite komentari na mojot napis i moram da vi se pofalam deka vikendov imase akcija. i toa dvojna. nesto se sluci, ne znam ni jas sto [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image].


И?

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Neo_Matrix -> RE: колку често сексуални односи (20.2.2012 15:26:08)

i ete se sluci. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
zaspaa decata, pa casa vince, pa malce galenje i bidna. ednas, pa dva pati i taka sega sum dobar. izleze deka mozebi i nema nekoj poseben problem megju nas. mozebi izminatiov period sekoj od nas bese poveke  vnesen vo svoite problemi, vo obvrskite na rabota, pa zamorot i seto toa doprinese za malku pogolema apstinencija. se nadevam nema da se povtori. a se bev uplasil, vikam da ne treba da baram na drugo mesto ventil.
kakvi se vasite isksutva, ako doagja do nekakva kriza po toa prasanje, se razmilsuva li voopsto (retko,cesto) za sex "nadvor od doma" (taka da go recam). se pravi li toa voopsto, ili mozebi se sonuva li za toa ili seto toa e neizvodlivo, nevozmozno?





Pepelaska * -> RE: колку често сексуални односи (20.2.2012 15:48:58)

Нео матрикс, добредојде на Рингераја, мило ми е што имаме нов машки член.И мило ми е за вас. А за тоа мислам дека не е добро да бараш на друго место.Мислам дека многу го имаат истиот проблем како тебе.Деца, работа, куќа и еден куп други обврски плус секојдневен стрес, каде тука време за секс кога сите капнуваме навечер, сепак ако се организираме добро има време за се




kikicka -> RE: колку често сексуални односи (20.2.2012 16:55:36)

Не размислувам за секс надвор од дома а и не давам повод на мм да размислува за тоа неможе да стигне од мене [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Мислам дека нема да има смисла сето ова што го градам цврст брак ке пропадне во вода со сето тоа и не вреде ради задоволство да расипам нешто значајно,проблемот ке го решам во куќата а не надовр од неа.




MarilynMonroe -> RE: колку често сексуални односи (21.4.2012 11:47:59)

Почнав да ја читам темава и после неколку страни престанав... Секс неколку пати неделно?! Тоа за нас стана минато... Имаме скоро 5 месечна ќерка, после 40те дена крварење по породувањето едвај чекав да имаме интимни моменти, мислев се полека се врати на нормала... но изгледа не било така. Почнавме да имаме односи 2-3 пати месечно, и навистина не знам на што се должи тоа... јасно ми е дека е уморен од работа, јасно ми е дека имаме мало бебе, но дали е тоа оправдување кое е реално или само прикриваме некој проблем? Јас мислам дека за овие години кои ги имаме (под 30) е навистина чудно ова. Се почесто ми се случува да сонувам како имаме односи а во реалниот живот како да се откажувам од тоа. Едноставно почнав да сум навистина незаинтересирана... Секој ден е иста приказна... Јас сум дома со малата, мм ќе си дојде од работа, ќе јадеме, после тоа малку ќе се занимаваме со малата, а вечерта или некој ќе дојде или ние некаде сме, па после јас ја успивам а сопругот кога ќе си легне заспива за минута... нема интерес воопшто за нешто поинаку од тоа... вистина е дека јас сум со малата... но ако сакаме, знам дека можеме... сега веќе знаејќи како стојат работите не се замарам и заспивам со малата. До кога ќе биде вака навистина не знам, но се надевам дека е само период, зошто ако не е... :( Ми недостига...




mamicki -> RE: колку често сексуални односи (21.4.2012 12:09:40)

Во 20 години, колку што сме заедно со мм (пред брак и во брак) сме имале секакви периоди- и кога сме се ... по неколку пати на ден, и кога сме апстинирале и подолго од еден месец (додуша, секојпат од објективна причина). Последниве години, откако ни потпорасна постариот син, ја користиме секоја можност и секој период од денот кога има луфта [sm=smiley36.gif], но никојпат помалку од 3 пати неделно. Со годините поминати заедно порасна и блискоста, па имаме потреба да се гушкаме и милуваме дури и кога немаме можност за секс, барем нежност ќе си размениме на минување [sm=bravo.gif].




Filip.f10 -> RE: колку често сексуални односи (28.7.2012 13:35:42)

sekoj den po 1-2 pati se nema deseno den da neme odnosi pa makr i ednash




babyblue -> RE: колку често сексуални односи (1.9.2012 2:01:36)

auf pa sto znam zavisi od raspolozenie. dva do tri pati nedelno a ponekogas i 10 pati nedelno. da se prasuva maz mi bi imale sex sekoe sabajle.[sm=smiley36.gif] a koga se prasuvam jas 2 do 3 pati nedelno mi e dovolno. [sm=smiley4.gif]




pucilda -> RE: колку често сексуални односи (18.9.2012 9:12:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Почнав да ја читам темава и после неколку страни престанав... Секс неколку пати неделно?! Тоа за нас стана минато... Имаме скоро 5 месечна ќерка, после 40те дена крварење по породувањето едвај чекав да имаме интимни моменти, мислев се полека се врати на нормала... но изгледа не било така. Почнавме да имаме односи 2-3 пати месечно, и навистина не знам на што се должи тоа... јасно ми е дека е уморен од работа, јасно ми е дека имаме мало бебе, но дали е тоа оправдување кое е реално или само прикриваме некој проблем? Јас мислам дека за овие години кои ги имаме (под 30) е навистина чудно ова. Се почесто ми се случува да сонувам како имаме односи а во реалниот живот како да се откажувам од тоа. Едноставно почнав да сум навистина незаинтересирана... Секој ден е иста приказна... Јас сум дома со малата, мм ќе си дојде од работа, ќе јадеме, после тоа малку ќе се занимаваме со малата, а вечерта или некој ќе дојде или ние некаде сме, па после јас ја успивам а сопругот кога ќе си легне заспива за минута... нема интерес воопшто за нешто поинаку од тоа... вистина е дека јас сум со малата... но ако сакаме, знам дека можеме... сега веќе знаејќи како стојат работите не се замарам и заспивам со малата. До кога ќе биде вака навистина не знам, но се надевам дека е само период, зошто ако не е... :( Ми недостига...


lele tekstov kako jas da sum go napisala,




Mimushka -> RE: колку често сексуални односи (18.9.2012 13:56:59)

Има периоди и вакви и такви.15 години сме заедно. Кога сме опуштени без стресови може да се случи и секој ден.А кога ни е напорен животот знаеме да апстинираме и цел месес.




Mihaela 2010 -> RE: колку често сексуални односи (18.9.2012 14:06:40)

I jas ve citam i stvarno ne mozam da vi se iznacudam...pa jas da imam tri pati nedelno ke bidam na konj...
ne mi e jasno bidejki go znam teretot i obvrskite kolkav mi e pa taka i da imam zelba ke si ostane samo zelba bidejki naj iskreno nemam sili,umorna sum,i ednostavno zaspivam...Ete na primer vo nedelata ni bese vo plan,on se banjase a jas ja uspivav M...sum zaspala,se budam gledam pominalo eden saat od dogovorenoto,i aj sega kazete mi kako jas sonliva i umorna da ja pravam taa rabota?>???
Vi se divam koga vikate po 2-3 pa i 10 pati vo nedelata??Imate li vie obvrski bre zenicki[sm=smiley36.gif]




nadica -> RE: колку често сексуални односи (18.9.2012 14:11:42)

sto ti e gajle mihaela nie barem se naspavme [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i nie isto se nesto dogovarame, pregovarame ama na N ne i e denot i zaspivame pred nea [sm=smiley13.gif]
neznam stvarno da odgovoram na temava[sm=zmeden.gif]




majka na eva -> RE: колку често сексуални односи (25.10.2012 17:28:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

I jas ve citam i stvarno ne mozam da vi se iznacudam...pa jas da imam tri pati nedelno ke bidam na konj...
ne mi e jasno bidejki go znam teretot i obvrskite kolkav mi e pa taka i da imam zelba ke si ostane samo zelba bidejki naj iskreno nemam sili,umorna sum,i ednostavno zaspivam...Ete na primer vo nedelata ni bese vo plan,on se banjase a jas ja uspivav M...sum zaspala,se budam gledam pominalo eden saat od dogovorenoto,i aj sega kazete mi kako jas sonliva i umorna da ja pravam taa rabota?>???
Vi se divam koga vikate po 2-3 pa i 10 pati vo nedelata??Imate li vie obvrski bre zenicki[sm=smiley36.gif]

исти сме и ние.не знам точно колку пати неделно испаѓа да имаме секс,ама знам дека некогаш ни еднаш неделно[sm=smiley13.gif]




majka na eva -> RE: колку често сексуални односи (25.10.2012 17:30:12)

ама па некогаш си ја земеме дозата и за сите денови[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]хахах не буквално,ама така некако[sm=jezicek.gif]




Andriance -> RE: колку често сексуални односи (26.10.2012 11:21:12)

Еееееееееее нас колку време ни требаше да се вратиме у некоја нормала..мислам ќе си пукнев...ама јас
мислам дека стварно треба да наоѓаме време ( и желба секако ) бар за 2 пати неделно а??
па луѓе јас поубаво спијам [sm=smiley36.gif]

е сега во ред е некогаш да има одстапки ама уморна сум - не проаѓа..[sm=smiley36.gif]

два пати неделно а? да се избориме за таа статистика и во пракса?




Mihaela 2010 -> RE: колку често сексуални односи (26.10.2012 11:25:23)


два пати неделно а? да се избориме за таа статистика и во пракса?

Glasam so DA....ovaa nedela ja ispolniv normata...ama ide vikend nikad se ne zna[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]....
Ne samo sto se spie poarno,tuku i te prolepsuva,a bogami i ti go jaca imunitetot[sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: колку често сексуални односи (26.10.2012 11:25:41)

Како што вели Андианче - поубаво спијам [sm=smiley36.gif] И да, треба да се најде време, и верувам - може, БАРЕМ 2 пати неделно[sm=smiley1.gif] Сите сме со обврски, и на работа, и дома,и со дете/деца и куп проблеми, ама па тие минути нека ни служат како релаксација и издувен вентил..[sm=smiley1.gif]




majka na eva -> RE: колку често сексуални односи (29.10.2012 21:14:33)

е двапати неделно се случува,ама работата е почесто да [sm=smiley1.gif]




ivemace -> RE: колку често сексуални односи (31.12.2012 1:33:59)

УФ ќе ве разочарам сега... 5од7 дена [sm=smiley36.gif] и не е битно колку сум уморна и колку е он уморен ... за тоа секогаш сум спремна за маратон ... и за време на бременост и после пораѓај [sm=jezicek.gif] и цели 13 години така ... што да правам кога сум луда по него[sm=smiley1.gif]




katalina1 -> RE: колку често сексуални односи (15.2.2013 4:05:13)

Na pocetokot od bracniot zivot, 3-4 pati,nekogas i sekoj den,otkako ostanav trudna celosna apstinencija,samo ednas imavme ama ne ni bese ubavo.Kako ke bide po poroduvanjeto ne znam...




Anonimen -> RE: колку често сексуални односи (17.2.2013 14:01:18)

Neznam kaj da go napisam ova pa ajde tuka...Ne najdov soodvetna tema..
Vo posledno vreme koga imame odnosi so mm,jas imam cudno cuvstvo,odnosno ne cuvstvuvam zadovolstvo kako prethodno odnosno se cuvstvuvam kako da imam anestezija dole..Orgazam dozivuvam so dopolnitelna penetracija a inaku ubavoto custvo go nema... Kako da mu go objasnam ova na mojot ginekolog? Kako vie bi mu objasnile? Inaku moram da potenciram pred da se sluci ova bev so vaginalni tableti dve nedelni - poliginax..Posle ova jas nemam ubavo zadovolstvo..Kako vie bi mu objasnile na vasiot ginekolog za ovaa situacija? Moram da potenciram deka i posle odnosot imam sukrvica,a eve denes trebase da dobijam i seuste ne sum dobila ( sto dosega se nema sluceno da mi docni - a da sum bremena nema sansi bev pod terapija i ne sme imale nisto vo periodot na ovulacija a nitu pak se slucilo da imame nesto bez zastita ) ajde ve molam za sovet




bucko mal -> RE: колку често сексуални односи (17.1.2014 12:46:57)

Momentalnata situacija kaj mene e ,,Edvaj cekam da nedelja doge''' [sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: колку често сексуални односи (28.1.2014 8:39:48)

Постојано живееме по некој план и програма,де за работа,де за диета,де за спиење и тн
Е бидејќи се ближи први ајде овој месец да го испочитуваме овој календар.Е сега ќе си имаме мака дека февруари нема 31 ден,ама тоа само значи дека ќе треба во еден ден по два ,три пати [sm=zz_giggle.gif].Ќе мора да се жртвуваме [sm=jezicek.gif]
[img]http://puls24.mk/upload/magazin/scena/kalendarseks1.jpg[/img]




Anonimen -> RE: колку често сексуални односи (14.5.2014 0:46:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Neznam kaj da go napisam ova pa ajde tuka...Ne najdov soodvetna tema..
Vo posledno vreme koga imame odnosi so mm,jas imam cudno cuvstvo,odnosno ne cuvstvuvam zadovolstvo kako prethodno odnosno se cuvstvuvam kako da imam anestezija dole..Orgazam dozivuvam so dopolnitelna penetracija a inaku ubavoto custvo go nema... Kako da mu go objasnam ova na mojot ginekolog? Kako vie bi mu objasnile? Inaku moram da potenciram pred da se sluci ova bev so vaginalni tableti dve nedelni - poliginax..Posle ova jas nemam ubavo zadovolstvo..Kako vie bi mu objasnile na vasiot ginekolog za ovaa situacija? Moram da potenciram deka i posle odnosot imam sukrvica,a eve denes trebase da dobijam i seuste ne sum dobila ( sto dosega se nema sluceno da mi docni - a da sum bremena nema sansi bev pod terapija i ne sme imale nisto vo periodot na ovulacija a nitu pak se slucilo da imame nesto bez zastita ) ajde ve molam za sovet

znaci kako sto si kaza ovde taka ke si kazes i na ginekolog.barem takvite raboti mora da se resavaat so toa nema igracka,zdravje e vo prasanje




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>