|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Шубеџија - тежок за себе и околината :)
9.3.2010 11:26:06   
Палешка РР
Јас сум тежок шубеџија user posted image , да видам кој е друг?

На пример, некни почина жена на катот над нас. И јас кога се стрештив штом разбрав, ги собрав сите алишта од тераса и повторно ги исправ. Ќе се сетам и на други моменти, но да видам кој е како мене сличен? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
9.3.2010 12:31:47   
mami
па што знам..не сум нешто посебно многу, ма ако ме фати шубе од нешто неможам да седам мирна...најмногу што ми беше шубе беше кога свеки ми ги переше и пеглаше алиштата..аууу колку непријатно се осеќавuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
9.3.2010 13:49:50   
nadica
леле јас сум шубеџија невиден user posted image user posted image user posted image ако нешто не го направам јас мислам дека не е направено како што треба user posted image user posted image user posted image и затоа немам време за одмор

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
9.3.2010 15:50:52   
Cacko
jas ne sum ali zatoa go imam mm da vi pravi drustvouser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
9.3.2010 15:55:31   
arh_diz
Ne sum nekoj golem subedzija

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 10:54:01   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Ne sum nekoj golem subedzija


potpis

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 11:18:52   
vezilka RR
Јас сум спротивност на тоа..дури често ми се случува другите да ме прашаат, добро не ти е шубе „од тоа и тоа“..а јас не сваќам од што треба да ми биде шуба па треба да ми објаснуваат..:)

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 12:10:54   
Adrijana
Sube mi e koga mi nekoj cepka po rabotiteuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 19:30:41   
Боцко
не, не сум и не ги разбирам оние што се. ама затоа сме различни.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 19:39:57   
Natasha5
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

леле јас сум шубеџија невиден user posted image user posted image user posted image ако нешто не го направам јас мислам дека не е направено како што треба user posted image user posted image user posted image и затоа немам време за одмор

potpis

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 19:53:37   
Весна
Порано воопшто не бев, дури мајтап терав со таквите, но еве ме мене сега на тоа дереџе user posted image Откако си ја имаме Јана дома од се` нешто ми е шубе. Последно нешто што ме стрефна е кога мајка ми ми донесе од оној хилендарски, пријателски колач да сум правела, па кога и` свикав што ми дава непотребни обврски, нема да го правам, ме знае дека не сакам такви работи... и потоа кога ме швркна едно шубе, па си засукав ракави и го направив user posted image Е арно ама нели потоа треба да се даде на уште тројца, а јас немав на кој, па уште од поголемо шубе да го фрлам тестото си ја фатив бељата и сега сите сама си ги правам.
Апла шубеџика станав!

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 22:33:06   
delfinka
jas ne pripagaam voopsto vo ovaa grupa,no maz mi.......
da se gadelo totalno od se,sube mu e od se,ako nekoj kazal taka ,bla,bla.....mene koga mi prakaat na Fb ona pisma za sreka da prepratam inace nesreka ke me sledela auu ja se nerviam pa odma gi brisam i kakvo preprakanje a on nemoj ne prai taka preprati gi,,,.....
neznam jas ic ne obrnuvam vnimanie na sitnici ako moze taka da gi narecam site ovie situacii

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 23:14:07   
baby mama
Мене ми е шубе кога некој оди позади мене, нормално онаму каде што нема гужва. Подзастанувам за да ме помине. Се мислам дека ќе ми направи нешто, а бе како на грб да го носамuser posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
11.3.2010 23:17:33   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Мене ми е шубе кога некој оди позади мене, нормално онаму каде што нема гужва. Подзастанувам за да ме помине. Се мислам дека ќе ми направи нешто, а бе како на грб да го носамuser posted image



Потпис ! Постојано се вртам и проверувам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
8.5.2010 15:13:09   
Палешка РР
Да одбијам гости кои ми се најавуваат, иако сум нерасположена user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
17.11.2010 17:49:35   
anebebe
porano ne bev subelika i i se cudev na majka mi (koja do den denes e mn golema subelika)kako moze da e takva , a sega jas stanav beter neauser posted image i od so e potrebno i od sto ne e jas usm subelika

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
17.11.2010 22:28:52   
Martins mom
Ич, ама ич не ми е шубе за ништо и од ништо и среќна сум што не сум оптеретена и со тоаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
18.11.2010 13:34:22   
stojanoskad
Zborot subecija poveke me asocira na suevernost.Ne sum ni najmalku ,nekako bezvezno mi izgleda da se optovaruvam so site tie nesta,pa jas ni crna macka koga ke mi go presece patot ne se vrakam a kamo li nesto drugo.
Veruvam samo vo ona sto navistina postoi ili koga za necije postoenje ima logicno objasnuvanje.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
25.11.2010 13:56:42   
lb81
jas sum a svekrvami ic pa duri me nervira kako toa postara zena da ne pridava znacenje na nekoi raboti.Na primer jas ne tresam noke taa ko zainaet denot mal mu e pa noke tresi  frlase gubre noke koga bev leunka i red dr.raboti sega ne mi teknuva a jas od babami sum gi naucila mozi ne e nisto no taka ostanalo

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
25.11.2010 18:27:04   
lukas
od se i sesto....se gore navedeno i doprva mi se cini sto ke naveduvate ke me pronajdite mene...user posted image user posted image user posted image ...to e to..no gledam da ne sum teret..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
25.11.2010 21:52:24   
mama26
ne sum subegjija.ne veruvam vo crni macki,ako odi nekoj pozadi mene ke podzastanam da odi pred mene neka odi ama ne mnogu blisku da ne mu napravam sopka po greskauser posted image mrtovci si se vo raj ne se kaj mene na gosti i taka...user posted image user posted image znaci definitivno ne,od nikogas

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Шубеџија - тежок за себе и околината :)
26.11.2010 8:50:49   
Octavia
Јас обично не сум шубеџија, ама еве еднаш, збеснав user posted image . Требаше да му правиме роденден на малиот, и јас закажав ден-два порано во игротека, да биде за викенд (си викам родителите од понеделник на работа, да не трчаат со мали дечиња) и золва ми ми вика „Лелееее, како така си закажала? Па помен за мртовци се прави понапред, не роденден за дете. Да не му баксузираш“ user posted image  Ви се верува?? И јас и викам „Добро како можеш нешто такво да кажеш?!“ а таа после жртва, плаче, сакала да му помогне на детето... И верувале или не, го сменив датумот за во игротека. И уШте мислам дека само идиот може да каже нешто такво.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Која коземетика ја користите
milijana



Авон (29%)

Орифлем (21%)

позната фирма (31%)

од парфимерии (17%)

од тезга (2%)


Број на сите гласови: 52

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!