|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Филипини: Стомачен танц за трудници
20.6.2009 21:48:49   
Julie1
Додека најголемиот дел трудници се грижат за соодветната храна, за мирен сон и избегнуваат физички напор, овие прекрасни жени од Филипините се на прсти и ги вежбаат нивните стомаци
Во салата на гинекологот Стефани Феј учат стомачен танц, кој е убаво изненадување за сопрузите и истовремено добро за здравјето на бебето!

„Кога жената е бремена, чувствува голема тежина, сосбено кога се движи, како да носи двајца луѓе. Тој проблем го имаат речиси сите трудници – но, ако вежбаат може да се движат без потешкотии!“ вели Мери.

Организаторката на стомачниот танц за трудници, Стефани, вели дека вежбите им помагаат на мајките и во текот на бременоста да ја задржат нивната женственост.

„Да се биде секси е прашање на личен став, а не на физичките атрибути. Кога ќе забременат и ќе почне да им расте стомакот, мнозинството жени мислат дека веќе не се секси и убави за нивните сопрузи. Но, кога практицираат јога и стомачен танц откриваат дека тоа не е точно!“ смета гинекологот Стефани Феј.

Инаку, спротивно на верувањето во народот, стомачниот танц не бил средство на конкубините за заведување на владетелите, туку дел од блискоисточната традиција на преминот од девојче во жена. Се практикувал на фамилијарни средби и во ритуали за добредојде на новороденчиња. Докторите сметаат дека танцувањето за време на бременоста не е штетно, доколку се избегнуваат скокови и нагли движења, како и тренирање мускули.  

на следниот линк го прочитав http://alsat-m.tv/mk/vesti/zemja/10224.html, и баш ме интересира мислењето на нашите трудници а и останатите: доколку има нешто вакво кај нас би посетувале?

Постојат кај нас часови за стомачни танци?


_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
21.6.2009 7:23:42   
Еца
Има и кај нас часови за стомачни танци, но не знам дали практикуваат и дали имаат за трудници.Во секој случај интересно и убаво, а и корисно, бидејќи е точно тоа дека поголемиот дел од жените за време на бременоста сметаат дека не се секси со стомачето и менувањето на нините облини, со што јас лично не се сложувам.Мислам дека секоја трудница е секси и најубава на свет!user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
21.6.2009 13:23:31   
Anushka
DEFINITIVNO!!!user posted image Se slozuvam so celata rubrika, Julie. Sekoj den dvojam polovina cas za aerobik (duri i sega, vo 9-ti). Iako toa e tolku sporo i lici poveke na tai ci cuan (ha, ha), sepak se dvizam. Vo lift ne se vozam. Ako ne go pravev seto ova, mislam deka bremenosta vo ovie godini ke mi bese vistinski tovar.
Nasite tela ne poznavaat granici, niv gi postavuva nasiot um. Stomacen tanc e vistinski izbor za zenata za koja site zaboravaat deka e zena, a ne transporter,m da se cuvstvuva povtorno sexyuser posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
2.9.2009 9:52:34   
mami
Ајде трудници..играте ли вие по дома...знаете дека тоа е здраво за вас..па пуштете музика и денсајте

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
29.1.2010 15:25:57   
pericka
heheh stomacen tanc

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
12.5.2010 23:11:19   
janastoj
Ova e mnogu interesnouser posted image dali nekoj praktikuval?  

(Одговор на членот pericka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
12.5.2010 23:57:15   
niki
Ооооооох ова е една моја неостварена желба, не само во бременоста туку воопшто.
Ако ме послужи среќата да се преселам во некое нормално место за живеење ова ми е една од првите точки за исполнување на листата желби.
Стомачниот танц е многу секси, а и облеките што ги носат во такви прилики и жените зрачат со самодоверба, да не збориме за доживувањето на мажите.
Полн погодокuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот janastoj)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Филипини: Стомачен танц за трудници
1.5.2014 12:31:28   
Stefanija Stefi
woooow, стомачен танц за време на бременоста user posted image навистина одлично е, но не танцувам а мислам и не ме бива user posted image сепак баш би сакала и тоа да го пробам user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?